PDA

View Full Version : خواندن دیتابیس از کامپیوتر سرور (فوری)

_abiriamir
جمعه 29 خرداد 1388, 19:59 عصر
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من برنامه ای رو نوشتم که شاید مجبور بشم تحت شبکه بکنمش:عصبانی++:
البته چیز زیادی لازم نیست فقط این که فایل اکسسم روی کامپیوتر سرور باشه و بقیه کامپیوترها از اون بخونن.
دیتابیسم هم ado هست (AdoConnection + AdoQuery)
کلا چطوری این کار رو بکنم؟؟؟

یاسر مددیان
شنبه 30 خرداد 1388, 10:26 صبح
نرم افزار رو روی سرور بزار و اون پوشه رو Share و Full Access کن. روی کلاینتها هم یه Shortcut از برنامه به آدرس درایو سرور بزار.

ar_mokhtari
شنبه 30 خرداد 1388, 10:49 صبح
به مطالب آقا ياسر انتقال تمامي dllها و bplهاي لازم در Stationهاي Client رو اضافه كن. البته اگر زبان برنامه فارسي هست تنظيمات فارسي و انتقال فونت‌هاي استفاده شده هم بديهي است.
از Dm استفاده كنيد و در BeforeConnect ي AdoConnection تنظيمات ConnectionString رو نام ديتابيس و User و Pass رو ست كنيد. (به خود تنظيمات شيئ اكتفا نكنيد براش كد هم بنويسيد، من يكبار بدجوري رفتم سركار)

_abiriamir
جمعه 05 تیر 1388, 16:33 عصر
اول از همه چیز از شما تشکر میکنم

ولی . . .
چجوری share کنم؟
چجوری FullAccess کنم؟

mehdimdp
جمعه 05 تیر 1388, 17:54 عصر
توي سرور ، روي فولدري كه برنامت توش هست، راست كليك كن. گزينه ي sharing and security رو بزن
در پنچره ي ظاهر شده
اگه توي فرم اين پيام آبي رنگ وجود داشت "if you undrstand...." روش كليك كن و از پنجره ي ظاهر شده گزينه ي "just enabel file sharing" رو انتخاب كن و اوكي كن
حالا ميتوني تيك "share this folder on the network" رو فعال كن
اين بود طريقه ي به اشتراك گزاري فايل در ويندوز xp .
حالا اگه تيك زيرشو فعال كني "allow network users to..." يعني fullaccess كردي.

stringer
یک شنبه 07 تیر 1388, 17:07 عصر
می تونی از طریق IP هم ست کنی اینجوری بهتره آدرس دهیشم راحتره

_abiriamir
یک شنبه 07 تیر 1388, 21:41 عصر
وي سرور ، روي فولدري كه برنامت توش هست، راست كليك كن. گزينه ي sharing and security رو بزن
در پنچره ي ظاهر شده
اگه توي فرم اين پيام آبي رنگ وجود داشت "if you undrstand...." روش كليك كن و از پنجره ي ظاهر شده گزينه ي "just enabel file sharing" رو انتخاب كن و اوكي كن
حالا ميتوني تيك "share this folder on the network" رو فعال كن
اين بود طريقه ي به اشتراك گزاري فايل در ويندوز xp .
حالا اگه تيك زيرشو فعال كني "allow network users to..." يعني fullaccess كردي.

اول از همگی و مخصوصا جناب mehdimdp تشکر میکنم
ولی آدرس adoconnection رو چی بدم؟
راستی یک سوال دیگه: FullAccess چیه و چه فایده ای داره؟

saeedr22
یک شنبه 07 تیر 1388, 22:07 عصر
اینو باید با connection stringet تعیین کنی . برو تو www.connectionstrings.com (http://www.connectionstrings.com) پیداش کن.
ولی فکر نکنم access تحت شبکه کار کنه.

mehdimdp
دوشنبه 08 تیر 1388, 10:52 صبح
لام
من جاي شما باشم
روي تمام كامپيوترهاي كلاينت، اون فولدري رو كه از روي سرور به اشتراك گذاشته شده رو روش راست كليك ميكنم و map network drive رو ميزنم. و از پنجره ي ظاهر شده يكي از درايوها را انتخاب مي كنم.
حالا فولدر شما به صورت يك درايو مجازي در mycomputer اضافه ميشه
و شما ميتوني فايل ديتابيس رو از اونجا بخونيش
ضمنا اگه قراره پروژه از روي سرور اجرا بشه نيازي به اين كار نيست. فقط كافيه كه shorcut فايل اجرايي رو بدي به كلاينت
كانكشن استرينگ هم يك بار توي سرور تنظيم ميكني
fullaccess هم يعني هركلاينتي كه به اين پوشه ي به اشتراك گذاشته شده دسترسي داشت بتونه اطلاعاتشو كم يا زياد كنه

ar_mokhtari
دوشنبه 08 تیر 1388, 11:37 صبح
ولی فکر نکنم access تحت شبکه کار کنه.
كار ميكنه. بد هم كار نميكنه ولي اگر تعداد Userها بالا باشه و ساخت Queryها زياد Sql پيشنهاد ميشه.