PDA

View Full Version : آموزش C

Navid Asadi
جمعه 29 خرداد 1388, 22:02 عصر
سلام دوستان
من هیچ چیز از زبان C نمیدونم و تنها تاحالا با VB06 و VB.Net کار کردم
حالا می خوام خود زبان C رو یاد بگیرم البته از صفر (برای پروژه های رباتیک) اگه میشه فایل های PDF و یا چند کتاب (با نام نویسنده و قیمت) معرفی کنید که کمکم کنه .
راستی
اگه میشه چند تا کتاب و PDF هم برای #C معرفی کنید.
متشکرم

tdkhakpur
جمعه 29 خرداد 1388, 23:05 عصر
حالا می خوام خود زبان C رو یاد بگیرم البته از صفر (برای پروژه های رباتیک)
سلام
خوب شما هنوز c را نیاموخته کار سختیه که روی رباتیک کار کنید.
ولی هر کتابی که در مورد c بازار گیر بیارید فقط در حد آموزش هست نه آموزش تخصصی.

Navid Asadi
شنبه 30 خرداد 1388, 09:45 صبح
دوست عزیز من از کار های سخت نمی ترسم.
اگه میشه یک PDF به من معرفی کنید.

SamaPic
شنبه 30 خرداد 1388, 10:12 صبح
با سلام.
دوست من کتاب در زمینه ی سی تنها که شما بتوانید با آن با نرم افزار کدویژن کد کنید وجود ندارد ولی شما می توایند از کتابهای آموزش AVR کمک بگیرید .البته سطح آموزشی این کتاب ها بسیار مبتدی است و اگر شما قصد یادگیری کل زبان سی را دارید ، باید از کتاب های دیتل (نوشته ی قلزم) ، آموزش سی ( نوشته ی عین الله جعفر نژاد قمی) و یا کتاب کتاب برنامه نویسی به زبان سی ( نوشته ی دکتر احمد فراهی انتشارات پیام نور) استفاده کنید.(برای اطلاعات بیشتر به http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=101753 مراجعه کنید.)
ولی اگر شما قصد دارید در حد همان برنامه نویسی میکرو ها یادبگیرید همان کتاب ها ی آموزش AVR کافی است.کتاب AVR (نوشته ی آقای علی کاهه ) که البته خیلی ابتدایی گفته و پیشنهاد می کنم اگر قبلا سابقه ی آشنایی با زبان های برنامه نویسی را دارید از آن استفاده نکنید و کتاب مرجع کامل AVR که نویسنده اش را یادم نیست.ولی در مورد اسمبلی و سی به اندازه ای که شما بتوانید یک ربات بسازید به شما آموزش می دهد.
موفق باشید.

Navid Asadi
شنبه 30 خرداد 1388, 11:58 صبح
سلام دوست عزیز SamaPic
من فعلا نمیخوام خیلی کامل یاد بگیرم و از زبان های برنامه نویسی با VB06 و VB.Net آشنایی خوبی دارم اما من میخوام برای میکرو کنترلر ها یاد بگیرم. اگه میشه یکم در مورد AVR توضیح بدید و اسم کامل کتاب ها رو یاداشت کنید. بقسیار متشکرم.

SamaPic
یک شنبه 31 خرداد 1388, 23:53 عصر
با سلام.
دوست من کتاب هایی که گفتم همان هایی است که در پست قبلی ذکر کردم.نام کامل آنها را نمی دانم.
ولی اگر بروی کتاب فروشی خودش به شما می گوید کدام بهتر است.(ولی بدان این دو کتاب مخصوصا مورد دوم از بهترین های این زمینه هستنتد).
ولی من به شما که تازه قرار است وارد این رشته شوید توصیه می کنم که بروید و زبان اسمبلی را فرابگیرید.
زیرا هر آی سی که بازار می آید ، با اسمبلی کد می شود.تا زمانی که نرم افزار مترجم سی یا پاسکال ویا وی بی آن آی سی وارد بازار شود حدود 1 سال طول می کشد.
شما اگر قرار است فقط در رباتیک فعالیت کنید دیگر نیازی به فراگیری زبان دیگری ندارید.شما می توانید از نرم افزار بسکام استفاده کنید که مخصوص کد کردن AVR به زبان بیسیک است و به این ترتیب مشکل خود را تا حدودی برطرف کنید.البته می توان از بعضی جنبه ها نرم افزار کدویژن ( که مخصوص کد کردن AVR به زبان سی است ) را نسبت به بسکام برتری داد.و این برتری به دلیل نزدیک بودن زبان سی نسبت به زبان بیسیک به زبان ماشین است.ولی در مجموع خیلی فرقی برای شما ندارد.چون قرار است فقط برنامه نویسی رباتیک انجام دهید.
برای رفع مشکلات احتمالی هم باید بگویم که به بخش برنامه نویسی سیستم های Embedded (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=119) مواقع در پایین انجمن رجوع کنید.
موفق باشید.