PDA

View Full Version : تغییر دادن template سایت توسط کاربران (همانند سرویس های وبلاگ)

mp2009
یک شنبه 31 خرداد 1388, 14:04 عصر
سلام دوستان
من تو سایت و اینترنت زیاد جستجو کردم . اما اموزشی که بتونه کمک کنه که کاربر مثل بلاگ ها بتونه خودش template بسازه و اعمال کنه ندیدم.
دوستان کسی راهی چیزی به ذهنش میرسه؟
البته تغییر css و masterpage , theme رو بلدم
با تشکر

hobab-theme
پنج شنبه 04 تیر 1388, 17:24 عصر
دوستان من فکر میکنم که مثلاً بلاگفا برای نمایش پستهاش به تعداد پستهای ارسالی از GridView استفاده میکنه .
این برای منم جذابه که بدونم چطور مثلاً با تایپ <BLOGFA></BLOGFA> این گرید ویو یا هرچیزی خونده میشه
لطفاً دوستان که در این زمینه اطلاعاتی دارن ما رو هم بی نصیب نذارن:تشویق:

mp2009
شنبه 06 تیر 1388, 23:11 عصر
nدوستان میدونم که با regEX و xslt هستش . اما روش کار رو نمیدونم
اگه کسی میدونه لطفا توضیح بده . مرسی

naeeme
دوشنبه 22 تیر 1388, 13:17 عصر
اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=157820) رو نگاه کنین. فکر کنم بالاخره به یک نتیجه رسیدن! البته اگر توی همون تاژیک مطلبتون رو پیگیری کنین بیشتر به چشم میاد.

Alireza Orumand
دوشنبه 22 تیر 1388, 13:39 عصر
سلام
ببینید دوست من توی بلاگفا شما یه فایل html ایجاد میکنید مثل همه فایل های دیگه. با این تفاوت که در جاهای مختلفی تگ هایی که برای بلاگفا استاندارد هست رو ایجاد میکنید. مثلا <blogTitle> خوب موقعی که شما درخواستی به بلاگفا ارسال میکنید. موتور پردازش شروع به کار میکنه. کار اول اینه که تنظیمات و اطلاعات شما رو میخونه. مثلا اینکه تو هدر سایت قراره چی نوشته بشه یا اینکه نام نویسندگان چیه و ...
حالا میاد و این اصلاعات رو به تگ های استاندارد html تبدیل میکنه.
مرحله بعد پردازش فایل html هست که شما به عنوان قالب به اون ارسال کردید. میاد و توی اون فایل شما جستجو میکنه و تگ های استاندارد شما رو پیدا میکنه. بعد تگ استانداردی که مثلا همون <blogTitle> هست رو حذف میکنه و به جاش تگی که خودش برای شما generate کرده رو قرار میده. برای مثال من مثلا گفتم که تیتر بلاگم باشه :"روز مرگی!" حالا بعد از اینکه <blogTitle> رو توی فایل html پیدا کرد به جای اون مقدار <span>روزمرگی!</span> رو رواد میکنه و نهایتا یک فایل html با تگ های کاملا استاندار تولید میشه و برای کاربر ارسال میشه.
البته روند کار کمی پیچیده ار از اینه. ولی خوب در کل کاری که انجام میشه بیشتر search و replace کردن تو یک متن هست که در نهایت به فایل html استاندارد تبدیل میشه.
خیلی راحته. البته میتونید به نحوه پردازش Skin ها در DNN هم یه سری بزنید. اون هم روش جالبی داره.
امیدوارم توضیحات کوتاه به درد بخوره.
موفق باشید.

reza_moon_mordad
سه شنبه 13 مرداد 1388, 09:06 صبح
دوستان من چند وقته که این پست رو زدم. عجیبه که با این همه استاد توی سایت کسی نظری نداره

اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=771965&postcount=45) رو ببینید

ISFAHAN
دوشنبه 24 اسفند 1388, 22:41 عصر
سلام . دوست عزیز این مشکلیست که بعیده کسی بتونه به سادگی راه حل یا راهنمایی ارائه بدهد ...