PDA

View Full Version : سوال: کدوم زبان برنامه نویسی برای وب بهتره ؟

mmssoft
یک شنبه 31 خرداد 1388, 21:06 عصر
سلام به همه دوستان عزیز. من یه سوالی داشتم. من خودم فعلاً با VB برنامه نویسی می کنم و می خوام در کنار یک زبان برنامه نویسی سیستمی یک زبان برنامه نویسی تحت وب هم یاد بگیرم. شما کدوم رو به من توصیه می کنید که بهتر و قوی تر است؟
معمولا زبان های برنامه نویسی وب html - php - asp و خیلی های دیگه هستند. شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
--------------------------->
دستیار ویژوال بیسیک
www.VBAssistant.blogfa.com (http://www.vbassistant.blogfa.com)

e601
یک شنبه 31 خرداد 1388, 22:55 عصر
سلام

دوست عزیز زبانهای برنامه نویسی وب دو دسته اند:

1. زبانهای ایستا یا Static
مثل html که میشه از نرم افزار FrontPage میکروسافت برای ایجاد صفحات ایستای وب استفاده کرد.

2. زبانهای پویا یا Dynamic
مثل asp - asp .net - php - ajax و غیره

تا اونجایی که من دیدم سایتهایی که با asp و asp .net نوشته میشن خیلی سریعتر از سایتهایی که با php نوشته میشن لود میشن.

خود سایت microsoft.com هم با asp و asp .net نوشته شده

ضمن اینکه دستور زبان و گرامر asp بسیار به vb6 نزدیکه بطوری که امکان داره در بسیاری از جاها فکر کنی که داری با vb مینوسی

در ضمن asp .net هم نسخه پیشرفته asp هست که دنیای Visual Studio .Net رو برای شما به همراه داره...

ابوالفضل عباسی
یک شنبه 05 مهر 1394, 13:28 عصر
با سلام
برای وب هم PHP خوبه و هم ASP.net.
ولی نظر بنده ASP.net هستش
موفق باشید

H:Shojaei
یک شنبه 05 مهر 1394, 15:23 عصر
سلام به همه دوستان عزیز. من یه سوالی داشتم. من خودم فعلاً با VB برنامه نویسی می کنم و می خوام در کنار یک زبان برنامه نویسی سیستمی یک زبان برنامه نویسی تحت وب هم یاد بگیرم. شما کدوم رو به من توصیه می کنید که بهتر و قوی تر است؟
معمولا زبان های برنامه نویسی وب html - php - asp و خیلی های دیگه هستند. شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
--------------------------->
دستیار ویژوال بیسیک
www.VBAssistant.blogfa.com (http://www.vbassistant.blogfa.com)
من خودم php کار میکنم...
ولی به شما همون asp.net رو پیشنهاد میکنم چون vb کار میکنید تا حدودی جلوترید...
ولی باز هم بستگی به صلیقه خودتون داره اگر از خود کد نویسی خوشتون میاد و علاقه دارید خودتون کد بزنید و درگیر ابزارها و کدهای آماده نشید به نظر من با php کار کنید بهتره...(البته نه این که php ابزار و کد آماده نداره اتفاقا خیلی هم داره ولی میتونید استفاده کنید میتونید نکنید...)
ولی اگر به نتیجه کار فکر میکنید و این که با ابزارها و کدهای آماده کار کنید یا خودتون کد بزنید واستون فرقی نداره asp.net کار کنید...

شما کدوم رو به من توصیه می کنید که بهتر و قوی تر است؟

در این مورد هم بگم که هیچ فرقی با هم ندارن تا وقتی که سایتهای معمولی میسازید...
و وقتی هم که سایتهای حرفه ای بخواید بزنید خودتون میفهمید که کدوم یکی بهتر و قوی تره و اون موقع هم یاد گرفتن اون یکی دیگه ۱ هفته بیشتر وقتتون رو نمیگیره...
بنابراین به هیچ وجه به این موارد فکر هم نکنید...

hamedarian2009
یک شنبه 05 مهر 1394, 16:48 عصر
تاپیک 6 سال پیش رو چرا بالا میارید تا الان دیگه فکرکنم استارتر تصمیمشون رو گرفتن

H:Shojaei
یک شنبه 05 مهر 1394, 18:12 عصر
واو تاریخشو اصلا ندیدم :لبخند: حالا به درد یکی دیگه خواهد خورد...

hamedarian2009
یک شنبه 05 مهر 1394, 22:04 عصر
حالا که بحثش پیش اومد بگم که خیلی ها این اشتباه رو میکنند که PHP رو با ASP.NET مقایسه میکنن در حالی که ASP.NET یک فریمورک تحت دات نت هست و زبان برنامه نویسی نیست بلکه #C یا VB زبان برنامه نویسی هستند که می تونید رو ASP استفاده کنید. PHP از همه لحاظ مخصوصا تو سال 2015 که نسخه 7 اون هم داره release میشه مناسب ترین زبان برای تحت وب هست