PDA

View Full Version : گفتگو: ساخت سیستم عامل با دلفی؟

1485159
یک شنبه 31 خرداد 1388, 22:58 عصر
میخواستم بدونم که آیا میشه با سی شارپ سیستم عاکل ساخت یا نه؟؟
آخه من چنجا خونده بودم که میشه!!
مگه وابسته با دات نت نیست؟؟
میشه توضیح بدین؟؟
ممنون.

asefy2008
یک شنبه 31 خرداد 1388, 23:26 عصر
سلام دوست من چند وقت پیش این تایپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=158824) جنجالی شده بود. نگاه کن بلکه بدردت خورد.

tdkhakpur
دوشنبه 01 تیر 1388, 15:32 عصر
سلام
ببینید وقتی که کامپایلری اس خودش را زبان گذاشت موظف هست همه کاری انجام بدهد اما اگر لایق باشد .

esmaeily-hosein
دوشنبه 01 تیر 1388, 16:28 عصر
ببینید وقتی که کامپایلری اسم خودش را زبان گذاشت موظف هست همه کاری انجام بدهد اما اگر لایق باشد
من اینطور فکر نمیکنم .

asefy2008
دوشنبه 01 تیر 1388, 23:02 عصر
من اینطور فکر نمیکنم .
ببینید دوستمون درست می فرمایند ولی منظورشون این هست که میشه این کار رو کرد ولی اصلا این کار عقلانی نیست. این زبون برای کار دیگه در نظر گرفته شد.

mohsen_zelzela00
چهارشنبه 03 تیر 1388, 11:57 صبح
اگه بخوایی سیستم عامل بنویسی برو دنبال زبان c و c++

gh-reza
جمعه 05 تیر 1388, 01:44 صبح
جالبه اسم تاپیک "ساخت سیستم عامل با دلفی؟" که با سوال توش کلی فرق داره.:لبخند:
دوست عزیز سیستم عامل هم انواع و اقسامی داره هم با دلفی و هم با C# میشه سیستم عامل نوشت. فوقش ریزه کاری های مورد نیاز رو با اسمبلی انجام میدید. معمولا توی مراحل توسعه سیستم عامل اول اونو توی یه محیط شبیه سازی با یه زبان سطح بالا مانند C یا C++ (ویا مثلا سی شارپ) مینویسن و بعد بخشهائی رو که لازم کدش سطح پایین تر باشه با اسمبلی باز نویسی میکنن. چون سیستم عامل یه برنامه مجرد که نیست از صدها و یا هزاران فایل تشکیل شده. شما حتی میتونید از چندین زبان برای تولید سیستم عامل به فراخور نیازتون استفاده کنید.
در مورد سی شارپ هم یه وقت دچار اشتباه نشید، سی شارپ مستقل از ویندوز و حتی .Net هست. مثلا اگه لینوکس کار کرده باشید، میتونید توسط بستر MONO برنامه های سی شارپ رو تحت لینوکس کامپایل کنید. مونو هم مثل دات نت یک بستر هست تا برنامه های سی شارپ روی اون اجرا بشن و اوپن سورس هم هست. کافی توی هسته سیستم عمالتون بتونید بستری رو که سی شارپ لازم داره فراهم کنید. این هم بگم سی شارپ بیشتر از اینکه به مایکروسافت تعلق داشته باشه به IBM متعلقه.
به عنوان مثال جاوا هم مثل سی شارپ بدون پلتفرم JVM نمیتونه کار کنه ولی سیستم عامل نسبت خوبی بصورت تحقیقاتی باهاش ساخته شده و سورسش هم توی خود سایت مربوطه هست و رایگان هم هست. من خودم دانلود کردم و قصد دارم در موقع مناسب سورسش رو آنالیز کنم و سیستم عامل خودم رو بسازم
سیستم عاملی که گفتم اسمش JNODE هست و سایتش هم http://www.jnode.org هست.