PDA

View Full Version : مشکل در ساخت screen saver

parsiyan_mohsen
دوشنبه 01 تیر 1388, 21:31 عصر
با سلام خدمت عزیزان و بزرگواران.
من در وِژوال بیسیک دوتا فرم ایجاد کردم می خواهم وقتی که هیچ عملی رو انجام ندادم مثلاً نه ماوس رو حرکت بدهم و نه روی هیچ دکمه ای از کیبورد کلیک کنم، بعد از 10 ثانیه فرم دوم باز بشه و اگه ماوس را حرکت دادم یا دکمه ای از کیبورد رو فشار دادم فرم دوم بسته بشه.
دقیقاً مثل screen saver ویندوز. چه کدی رو باید بنویسم.؟ اگه می شه به طور کامل راهنماییم کنید یا یه نمونه سورس واسم بزارید. از اساتید خواهش می کنم که منو راهنمایی کنن. آخه نیاز شدید دارم. ممنون می شم.

mmssoft
دوشنبه 01 تیر 1388, 21:55 عصر
سلام دوست عزیز. برای راهنمایی روی لینک دانلود فایل ضمیمه کلیک کن که متشکل از 6 سورس اسکرین سیور است. بعدش هم یه تشکر بکن البته اگه به دردت خورد.

parsiyan_mohsen
دوشنبه 01 تیر 1388, 22:25 عصر
دوست عزیز ممنون از این که جواب دادی و سورس واسم آپلود کردی. اما این جواب من نبود...
منظور من اینه که من درون فرم اول یه سری کد بنویسم که وقتی هیچ عملی رو انجام ندیم مثل حرک ماوس یا فشار دادن کیبورد، فرم دوم باز بشه و اگر عملی را انجام بدیم فرم دوم بسته بشه. این که خیلی واضح هست. لطفاً اگه می شه کمکم کنید. خیلی نیاز دارم.

M_P_1374
سه شنبه 02 تیر 1388, 00:26 صبح
چند راه داره
یه راهشو میگم:
یه تایمر بذارین رو فرم با اینتروال 1000 و خاصیت Enabledش رو True بذارین بمونه و از این کد استفاده کنید

Dim Sec10 As Integer

Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
Sec10 = 0
End Sub

Private Sub Form_MouseDown(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Sec10 = 0
End Sub

Private Sub Form_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Sec10 = 0
End Sub

Private Sub Timer1_Timer()
Sec10 = Sec10 + 1
If Sec10 = 10 Then Form2.Show: Timer1.Enabled = False
End Sub

parsiyan_mohsen
سه شنبه 02 تیر 1388, 10:58 صبح
ممنون از جوابت، واقعاً دستت درد نکنه. مشکلم حل شد. امیدوارم منم بتونم یه روز کمکت کنم.