PDA

View Full Version : error در استفاده از فایل پایگاه داده

blackrose1
سه شنبه 02 تیر 1388, 15:08 عصر
سلام دوستان خسته نباشید
من به یه مشکلی برخوردم که متاسفانه تا به حال راه حلی براش پیدا نکردم
من یه فایل mdf رو که توی sql ساختم در یک برنامه سی شارپ استفاده میکنم اما وقتی میخوام اون رو مجددا به sql وصل کنم (atach) اس کیو ال error میده و فایل رو قبول نمیکنه به نظر شما چه کاری باید بکنم متن Error به صورت عکس ضمیمه شده
متشکر از راهنمایی تون

seniamail
سه شنبه 02 تیر 1388, 19:05 عصر
شما ابتدا باید در قسمت Control Panel \ Administrative Tools \ Services سرویس SQL Server (...) را Stop کنی سپس آن را اتچ کنی یا از دیتا بیس کپی تهیه کنی.

blackrose1
سه شنبه 02 تیر 1388, 19:37 عصر
شما ابتدا باید در قسمت Control Panel \ Administrative Tools \ Services سرویس SQL Server (...) را Stop کنی سپس آن را اتچ کنی یا از دیتا بیس کپی تهیه کنی.
ممنون از پاسخگویی تون اما و جواب نداد این کار
وقتی کاری که شما گفتی انجام میدم دیگه اجازه نمیده اتچ کنم
البته فکر کنم سو تفاهم شده چون این فایل اصلا در اختیار اس کیو ال نیست که بخوام آزادش کنم این فایل تحت اختیار سی شارپ بوده اما زمانی که سی شارپ هم باهاش کار نمیکنه و اصلا بسته هست باز هم نمیزاره اتچ کنمش

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 02 تیر 1388, 22:46 عصر
اگه بانکتون رو درست کردید و دارید ازش استفاده میکنید پس مسلما در اختیار SQL Server قرار داره مگر اینکه بانکتون رو با VS ساخته باشید که به این معنیه نوع SQL Server ای که استفاده کردید Express است و نمیتونید اونو به بانکهای MSSQL اضافه کنید.

blackrose1
سه شنبه 02 تیر 1388, 23:20 عصر
اگه بانکتون رو درست کردید و دارید ازش استفاده میکنید پس مسلما در اختیار SQL Server قرار داره مگر اینکه بانکتون رو با VS ساخته باشید که به این معنیه نوع SQL Server ای که استفاده کردید Express است و نمیتونید اونو به بانکهای MSSQL اضافه کنید.

نه با اس کیو ال 2000 ساختمش اما برای اتصال از expres استفاده کردم که فکر کنم با این کار لاگ رو تغییر داده رشته اتصالم این بوده

string strcon = "Data Source=\".\\SQLEXPRESS\";AttachDbFilename=\"c:\\er_Data.MDF\";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";