PDA

View Full Version : كمك فوررري

sahar arabshhi
سه شنبه 02 تیر 1388, 22:57 عصر
سلام
من مخوا م يك كلاسي تعريف كنم كه تنها بشه دو تا objectاز اونnewكردو اگر بيشتر وارد شد خطا بده لطفا راهنمايي كنيد.

dr_csharp
سه شنبه 02 تیر 1388, 23:07 عصر
سلام
من مخوا م يك كلاسي تعريف كنم كه تنها بشه دو تا objectاز اونnewكردو اگر بيشتر وارد شد خطا بده لطفا راهنمايي كنيد.
سلام
شما میتونید از static constructor استفاده کنید .. بدین صورت که constructor کلاستون رو private کنید و با استفاده از یک متد، instance کلاس رو return کنید و همینجا هربار که شیئ میسازین به متغیر شمارندتون یکی اضافه کنید ..

tdkhakpur
چهارشنبه 03 تیر 1388, 00:06 صبح
سلام
سلام
ببینید خود شما هم گفتید وقتی new میکنم خوب وقتی چیزی که تازه داره تولید میشه چطور باید مقداری که قبلا آپدیت شده است را داشته باشد تا در دفعات بعد این مقدار را بررسی کنید.
تقریبا با دستور new امکان نداره.

majid325
چهارشنبه 03 تیر 1388, 01:02 صبح
سلام
ببینید خود شما هم گفتید وقتی new میکنم خوب وقتی چیزی که تازه داره تولید میشه چطور باید مقداری که قبلا آپدیت شده است را داشته باشد تا در دفعات بعد این مقدار را بررسی کنید.
تقریبا با دستور new امکان نداره.

پست 2 جواب ایشون را داد
استفاده از متغیر استاتیک در constructor ، در هر بار new یکی به اون اضافه کنید و چک کنید که از مقدار مورد نظر بیشتر شد یک error throwکنید.