PDA

View Full Version : خبر: هوش مصنوعی و خواندن پلاک خودرو

golbafan
چهارشنبه 03 تیر 1388, 12:08 عصر
سلام دوستان
من باز هم با نرم افزاری جدید در زمینه هوش مصنوعی آمدم و اینبار برنامه تشخیص پلاک خودرو رو براتون نوشتم. در این دمو کافیست محدوده پلاک را مشخص کنید (در نسخه نهایی این کار لازم نیست) سپس شماره پلاک خوانده میشود...

فایل read me را هم مطالعه کنید.
لطفا نظرات و پیشنهادات یادتون نره

:متفکر::متفکر: یکی از قسمت های فایل rar در پست بعد است

golbafan
چهارشنبه 03 تیر 1388, 12:10 عصر
دانلود قسمت آخر:

golbafan
پنج شنبه 04 تیر 1388, 11:35 صبح
مثل اینکه باید این تاپیک رو حذف کنم؟؟

adinochestva
پنج شنبه 04 تیر 1388, 12:28 عصر
مثل اینکه باید این تاپیک رو حذف کنم؟؟
انتظار نداشته باش با گذاشتن یک برنامه ( اونم بدون کد) کسی تشکر یا ... کنه !

golbafan
سه شنبه 09 تیر 1388, 12:17 عصر
انتظار نداشته باش با گذاشتن یک برنامه ( اونم بدون کد) کسی تشکر یا ... کنه !

اول سلام

دوست عزیز احتمالا میدونی که کد این برنامه ها (این نوع کد ها در هیچ جای عالم یافت نمیشن و فقط منحصر به شرکت های تولید کننده هستند ) حداقل 20 میلیون قیمت دارن چراکه کار هرکس نیست خرمن کوفتن...

در ثانی من نیاز به تشکر ندارم ولی میهواستم در ازای این 724 دانلود (تا الان) دوستان نظر بدن و در این مورد صحبت کنیم و اطلاعات کسب کنیم

Shinigami
سه شنبه 09 تیر 1388, 14:12 عصر
سلام
من به علت اینکه در زمینه سیستمهای نظارت تصویری به صورت حرفه ای فعالیت میکنم به این موضوع علاقه مند شدم.
نمونه این برنامه رو قبلا دیدم ولی متاسفانه open source نبود که من بتونم مطابق با پلاکهای ایران تغییرش بدم.
شما مقدار قابل توجهی از کار رو انجام دادی.
ولی متاسفانه برنامه شما یا حداقل نسخه demo به هیچ وجه کاربردی نیست.

برنامه هایی از این باب اگر این قابلیت ها را داشته باشند به نظر من خوب هستند:
1.قابلیت شناسایی پلاک در تصویر متحرک رسیده از دوربین.
2.ثبت بهترین فریم از فیلم که شناسایی پلاک در آن آسان باشد.
3.شناسایی و ثبت پلاک در دیتابیس.
4.تطبیق پلاک با دیتابیس موجود و اعلام هشدار در صورت ورود خودروی غریبه.
5.قابلیت ثبت ساعات ورود و خروج

joker
سه شنبه 09 تیر 1388, 14:29 عصر
ماشالا توی ایران که یک مدل پلاک دیگه وجود نداره :)
پلاک ایران - شخصی - دولتی
پلام ماشینهای سنگین
پلاک لیزری ( خدا بخواد داره از دور خارج میشه )

این نرم افزار چه مدل پلاکی را دیتکت میکنه ؟
دوربینهایی که برای عکسبرداری نصب میشن چه مدلی باید باشن ؟ اگه پلاک دقیقا وسط ماشین نصب نشده باشه دتکت میکنه ؟ و......

پیوست « اگه مشکلات فوق را نداره ، من براش مشتری دارم :قلب:

golbafan
سه شنبه 09 تیر 1388, 16:56 عصر
سلام دوستان
همونطور که دوستمون Shinigami (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=86900)ز گفتند این دمو کاربردی نیست چون یک دمو است ولی در نسخه اصلی که هنوز تموم نشده این قابلیت ها در حال اضافه شدنه ولی متاسفانه الان فقط یک نوع پلاک رو میخونه ولی اضافه کردن انواع دیگر پلاک کار ساده ای است و فقط باید مکان اعداد تعریف بشه.

در مورد مکان پلاک باید بگم که این برنامه پلاک را در هر جا باشه شناسایی میکنه (از روی شکلش)

Shinigami
سه شنبه 09 تیر 1388, 23:10 عصر
به تلاشت ادامه بده دوست عزیز.
توقع نداریم sourceرو به ما بدی ولی منتظرم نسخه نهایی رو ببینم.

golbafan
چهارشنبه 10 تیر 1388, 13:23 عصر
نسحه نهایی برنامه را شروع کردم
همه قابلیت ها اضافه شد

اما هنوز کامل نیست ولی در روند پیشرفت قرار میگیرید دوستان

این فایل را در مکان نصب قبلی کپی کنید

golbafan
سه شنبه 23 تیر 1388, 07:42 صبح
اینهم نسخه نهایی البته به صورت خام (یعنی آماده برای اضافه کردن امکانات نرم افزاری دیگر برای اهداف مختلف)
http://rapidshare.com/files/255581113/setupaip2final.rar

هرکس مشتری پیدا کنه میتونه توی سود این کار شریک بشه

golbafan
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 17:21 عصر
سلام

دوستمون joker یک سری عکس برای من فرستادند که برنامه من نمیتونست اونارو تشخیص بده

برای همین من یکمی الگوریتم رو بهینه کردم چرا که در روش قبلی اندازه کاندیدها تحلیل نمیشد ولی الان این مشکل رفع شده و علاوه بر این از بافر به جای آرایه ها استفاده کردم و سرعت پروسس را بیش از 10 برابر افزایش دادم...

joker
جمعه 02 مرداد 1388, 21:24 عصر
درست تشخیص میده ولی عدد اول را درست نمیتونه بخونه

در تصاویری که پلاک کاملا از روبرو نباشد ، خطاهای اندازه زیادی دارد ! ظاهرا درست نشده ها.

توی گوگل نمونه های با تلورانس بالا زیاد بدست میاد
http://images.google.com/images?hl=en&q=%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9+%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8 C%D9%86&btnG=Search+Images&gbv=2&aq=f&oq=

golbafan
یک شنبه 04 مرداد 1388, 13:46 عصر
با سلام و تشکر از پیگیری شما دوستان عزیز

مشکلاتی اخیرا دیده شده...

کمری سفید:
پردازش تصویر مشکل ندارد ولی در نتیجه نهایی خواندن 2 و 3 باهم اشتباه میشود...
برای زمانی که عکس اعداد پلاک درست تشخیص داده میشه ولی عدد ها درست حدس زده نمیشه باید add را بزنید آنگاه اعدادی را که درست خوانده نشده را جایگزین P# در فیلد class کنید و بقیه p ها رو پاک کنید (ctrl+del) سپس داده ها رو روی داده قبلی ذخیره کنید...
forget all را زده و سپس learn را بزنید تا آموزش شبکه تجدید شود

لامبورگینی:
برای تصویر گالادروی زرد مشکل از کیفیت پایین تصویر است چراکه لبه های خوبی ایجاد نمیکند و با تغییر دوربین مشکل حل میشه

برای پلاک های خیلی کج باید سیستم انتخاب کاندید ها رو بررسی کنم

golbafan
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 11:51 صبح
سلام دوستان

مدتیه پیدام نیست چون رفته بودم مشهد

دارم تغییرات اساسی روی برنامه میدم و امیدوارم تمامی باگها رفع بشه

از پیگیریتون متشکرم

mmssoft
شنبه 24 مرداد 1388, 12:00 عصر
خوب چرا نرم افزارتون رو تو این بخش معرفی کردین؟ میتونستید اون رو تو بخش مربوط به هوش مصنوعی یا بخش زبان برنامه نویسیتون معرفی کنید.

golbafan
شنبه 24 مرداد 1388, 18:26 عصر
خوب چرا نرم افزارتون رو تو این بخش معرفی کردین؟ میتونستید اون رو تو بخش مربوط به هوش مصنوعی یا بخش زبان برنامه نویسیتون معرفی کنید.

سلام دوست خوب

ابتدا همینکارو کرده بودم ولی مدیر سایت جاشو عوض کرد ((باور کن))

viper2009
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 17:58 عصر
اول سلام

دوست عزیز احتمالا میدونی که کد این برنامه ها (این نوع کد ها در هیچ جای عالم یافت نمیشن و فقط منحصر به شرکت های تولید کننده هستند ) حداقل 20 میلیون قیمت دارن چراکه کار هرکس نیست خرمن کوفتن...

در ثانی من نیاز به تشکر ندارم ولی میهواستم در ازای این 24 دانلود (تا الان) دوستان نظر بدن و در این مورد صحبت کنیم و اطلاعات کسب کنیم

خیلی عالیه
ولی خطا زیاد داره.

r.ghost
جمعه 06 شهریور 1388, 04:54 صبح
دوست عزیز کاری که شما کردید جای قدر دانی داره

بنده هم به پردازش تصویر و شبکه عصبی حسابی علامند هستم
حتی این رشته باعث شد از خدمت سربازی معاف بشم و ... :)

به نظر من بهتره اول روی الگوریتم صحبت کنیم تا نوع برنامه شما می خواید برنامتون تکمیل بشه پس لازمه ابتدا در مورد الگوریتم بحث بشه تا نقاط ضعف و قوتش بیرون بیاد و دوستان نظرشون رو در مورد الگوریتم اعلام کنن تا خروجی برنامه

بنده به شخصه هر روز این تاپیک رو مشاهده خواهم کرد با تشکر

golbafan
شنبه 07 شهریور 1388, 18:46 عصر
دوست عزیز کاری که شما کردید جای قدر دانی داره

بنده هم به پردازش تصویر و شبکه عصبی حسابی علامند هستم
حتی این رشته باعث شد از خدمت سربازی معاف بشم

جان ما بگو چطوری معاف شدی ؟

arta.nasiri
یک شنبه 08 شهریور 1388, 02:08 صبح
سلام دوست عزیز

منم یه سوال دارم البته مربوط به برنامه ای که نوشتی نیست.
من از کجا میتونم هوش مصنوعی رو آغاز کنم؟ چه زبانی باید یاد بگیرم؟ چه کتابهایی رو باید بخونم؟

الان من ترم دوم کاردانی هستم میخوام از الان شروع کنم لطفا راهنمایی کنید

با تشکر

golbafan
یک شنبه 08 شهریور 1388, 13:08 عصر
سلام دوست عزیز
منم یه سوال دارم البته مربوط به برنامه ای که نوشتی نیست.
من از کجا میتونم هوش مصنوعی رو آغاز کنم؟ چه زبانی باید یاد بگیرم؟ چه کتابهایی رو باید بخونم؟
الان من ترم دوم کاردانی هستم میخوام از الان شروع کنم لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

سلام دوست عزیز
درسته قبلا اینو پرسیدی ولی احساس کردم شاید جوابتو نگرفتی و جواب بهتری میخوای
اگر کتابایی رو که به شما قبلا توصیه شده بخونی تا حدودی هوش مصنوعی رو میفهمی ولی الزاما اونو نمیتونی بکار ببری...چون کسانی هم که اونا رو به تو معرفی کردن نتونستن از این بیشتر پیش برن...
"پس همیشه بپرس و خجالت نکش"

در ضمن پردازش تصویر خودش دنیاییه که نهایت نداره و داستانشم با هوش مصنوعی متفاوته.

برای بکار بردن این تکنیک ها باید تلاش کنی - اراده داشته باشی و شبها بی خوابی بکشی و در ضمن برو دنبال کتابهای لاتین و جدید. توی گوگل سرچ کنی چیزای خوبی گیرت میاد. زبانتو خوب کن تا در مقاطع تحصیلی بالاتر راحت باشی. در ضمن زبان خاصی برای کار با هوش مصنوعی لازم نیست ولی من سی++ و دلفی رو پیشنهاد میدم.

arta.nasiri
یک شنبه 08 شهریور 1388, 16:13 عصر
سلام دوست عزیز
درسته قبلا اینو پرسیدی ولی احساس کردم شاید جوابتو نگرفتی و جواب بهتری میخوای
اگر کتابایی رو که به شما قبلا توصیه شده بخونی تا حدودی هوش مصنوعی رو میفهمی ولی الزاما اونو نمیتونی بکار ببری...چون کسانی هم که اونا رو به تو معرفی کردن نتونستن از این بیشتر پیش برن...
"پس همیشه بپرس و خجالت نکش"

در ضمن پردازش تصویر خودش دنیاییه که نهایت نداره و داستانشم با هوش مصنوعی متفاوته.

برای بکار بردن این تکنیک ها باید تلاش کنی - اراده داشته باشی و شبها بی خوابی بکشی و در ضمن برو دنبال کتابهای لاتین و جدید. توی گوگل سرچ کنی چیزای خوبی گیرت میاد. زبانتو خوب کن تا در مقاطع تحصیلی بالاتر راحت باشی. در ضمن زبان خاصی برای کار با هوش مصنوعی لازم نیست ولی من سی++ و دلفی رو پیشنهاد میدم.

سلام

ممنون دوست عزیز.

بله من قبلا تو یه تاپیک این سوال رو کرده بود و الان دیدم شما تجربه دارین گفتم از شما هم این سوال رو بپرسم.

به هر حال از راهنماییت ممنونم

Sir.V65j
دوشنبه 09 شهریور 1388, 09:25 صبح
مشكل اصليش با 2 و 3 هست حتي ور‍ن آخر هم با عكس هايي كه خودتون توي ور‍ن اول گذاشته بودين مشكل 2 و 3 داره و 3 ها رو 2 مي خونه

1485159
دوشنبه 09 شهریور 1388, 13:55 عصر
شما این برنامه رو با چه زبانی نوشتین؟

Sir.V65j
سه شنبه 10 شهریور 1388, 09:53 صبح
اونجوري كه من ديدم با دلفي نوشته شده بود.

golbafan
شنبه 14 شهریور 1388, 10:21 صبح
[quote=Sir.V65j;794116]مشكل اصليش با 2 و 3 هست حتي ور‍ن آخر هم با عكس هايي كه خودتون توي ور‍ن اول گذاشته بودين مشكل 2 و 3 داره و 3 ها رو 2 مي خونه[/quote

سلام
2 و 3 خیلی به هم شبیهن برای همین باید آموزش بیشتری بهش بدین

bahar009
جمعه 03 مهر 1388, 10:40 صبح
سلام دوست عزیز
پروژه درس پردازش تصویر من موضوعش همین بود.من اونجا با متلب برنامشو نوشتم و برای شناسایی پلاک از تبدیل هاف استفاده کردم.به این صورت که کل خطوط عمودی و افقی رو در تصویر پیدا می کردم و اونا رو پیمایش می کردم و مستطیلی که ابعادش به پلاک نزدیک تر بود رو استخراج میکردم.مشکل این برنامه که من نوشته بودم کند بودن اون بود.البته عکسهایی که به ما داده بودن همشون تقریبا از یک فاصله گرفته شده بودند و بنابراین ابعاد اون مستطیل تقریبا ثابت بود.برنامه شمارو که دیدم کنجکاو شدم بدونم چطوری کار میکنه؟البته اگه امکان داره.

golbafan
پنج شنبه 09 مهر 1388, 18:48 عصر
سلام دوست عزیز
پروژه درس پردازش تصویر من موضوعش همین بود.من اونجا با متلب برنامشو نوشتم و برای شناسایی پلاک از تبدیل هاف استفاده کردم.به این صورت که کل خطوط عمودی و افقی رو در تصویر پیدا می کردم و اونا رو پیمایش می کردم و مستطیلی که ابعادش به پلاک نزدیک تر بود رو استخراج میکردم.مشکل این برنامه که من نوشته بودم کند بودن اون بود.البته عکسهایی که به ما داده بودن همشون تقریبا از یک فاصله گرفته شده بودند و بنابراین ابعاد اون مستطیل تقریبا ثابت بود.برنامه شمارو که دیدم کنجکاو شدم بدونم چطوری کار میکنه؟البته اگه امکان داره.

روند کار برنامه من خارج از حوصله درسهای دانشگاهی است

همونطور که دیدید این برنامه کاری به خود پلاک و شکل مربعش نداره و به دنبال اعدادی میگرده که در کنار هم تشکیل یک پلاک رو میدن
برای همینه که در هر زاویه ای و در هر کجای تصویر پلاک رو میخونه (مثل یک انسان باهوش)

خیلی سریع اونارو پیدا میکنه و در تشخیص اینکه آیا پلاک رو پیدا کرده یا نه بیشتر از هوش مصنوعی استفاده میکنه تا پردازش تصویر (بر خلاف نرم افزار های حال حاضر دنیا) و چون با پردازش تصویر کار زیاده نداره سرعتش خیلی بالاست

bahar009
سه شنبه 21 مهر 1388, 11:51 صبح
در تشخیص اینکه آیا پلاک رو پیدا کرده یا نه بیشتر از هوش مصنوعی استفاده میکنه تا پردازش تصویر (بر خلاف نرم افزار های حال حاضر دنیا)
ممنون از جوابتون.منظورتون از هوش مصنوعی شبکه عصبیه؟
پردازش تصویر شاخه ای از هوش مصنوعیه، منظورتون رو متوجه نمیشم که میگید بیشتر از AI استفاده کردید!

golbafan
شنبه 26 دی 1388, 17:44 عصر
يعني اينكه براي مكان يابي پلاك از پردازش تصوير استفاده نميشه چراكه باعث كند شدن رون شناسايي ميشه

BOB
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 15:51 عصر
یعنی اینکه برای مکان یابی پلاک از پردازش تصویر استفاده نمیشه چراکه باعث کند شدن رون شناسایی میشه

سلام

احیانا منظور شما این نیست که از الگوریتمهای رایج Detection استفاده نکرده‌اید؟؟ چرا که هرگونه کار بر روی پیکسلها، رنگها، مختصات و یا هرچیز دیگر تصویر، در فیلد Image Processing قرار میگیرد (مگر اینکه فایل تصویر را به شکل باینری یا ASCII باز کرده باشید)

دوست عزیز اگر ممکن است، جهت افزایش بار علمی این تاپیک، توضیحات بیشتری در مورد الگوریتمها و ساختار نرم‌افزارتان بدهید. مثلا اینکه:

- از چه شبکه عصبی استفاده میکنید؟
- آیا از فریمورکها و پکیجهای آماده ANN موجود استفاده کرده‌اید یا که خودتان طراحی نموده‌اید؟
- مراحل کلی کار برنامه شما چیست؟ ترتیب مراحل و پردازشها؟
- ...

با تشکر

golbafan
شنبه 03 بهمن 1388, 19:32 عصر
احیانا منظور شما این نیست که از الگوریتمهای رایج Detection استفاده نکرده‌اید؟؟ چرا که هرگونه کار بر روی پیکسلها، رنگها، مختصات و یا هرچیز دیگر تصویر، در فیلد Image Processing قرار میگیرد (مگر اینکه فایل تصویر را به شکل باینری یا ASCII باز کرده باشید)

دقیقا منظورم همینه (ابتدا از پیکسل ها استفاده میکردم ولی با توجه به نیاز سرعت های بالا این کارو کنار گذاشتم ولی به صورت باینری هم فایل رو باز نمیکنم چون نتونستم الگویی برای کار پیدا کنم)

1- از چه شبکه عصبی استفاده میکنید؟
2- آیا از فریمورکها و پکیجهای آماده ANN موجود استفاده کرده‌اید یا که خودتان طراحی نموده‌اید؟
3- مراحل کلی کار برنامه شما چیست؟ ترتیب مراحل و پردازشها؟

1- از سیستم Neuro-fuzzy (http://en.wikipedia.org/wiki/Neuro-fuzzy) استفاده شده
2- از FANN استفاده شده به علت opensource بودن و داشتن شبکه عصبی مورد نظر: http://leenissen.dk/fann/
3- مراحل
الف- تبدیل عکس به بایت های golbafan : نوعی داده ابداعی به منظور افزایش سرعت
ب- جستجو در بایت ها برای پیدا کردن مكان اعداد توسط سیستم فازی عصبی
ج- استخراج بایت های بدست آمده و مقایسه با جدول بایت ها (داده کاوی)

arminz
دوشنبه 17 اسفند 1388, 19:51 عصر
سلام من پروژه پایان ترم لیسانسم پردازش تصویر ویدیو و شناسایی پلاک خودرو در تصاویر هست , می شه لطفا یک راهنمایی کنید که دقیقا باید چکار کنم ؟ ( البته به غیر از اینکه بگید کتاب های گنزالس رو بخونم و کار با مطلب رو یاد بگیرم , یک توضیح کلی و کار بردی لطفا )

golbafan
سه شنبه 18 اسفند 1388, 09:29 صبح
يعني چطوري بايد بگم؟

منظورتون اينه كه كليه الگوريتم هاي مورد نظر رو بگم؟ كه خيلي وقت گيره
الگوريتم خودمم كه از نظر اساتيد شما قابل فهم و قابل قبول نيست
ولي به هر حال براي شروع بايد پردازش تصوير رو بدونيد.
ثانيا بايد بتونيد پلاك و اعداد اون رو استخراج كنيد و مثلا سياه و سفيدش كنيد تا بشه راحت تر اونو به شبكه عصبي آموزش داد.
حالا بعد از آموزش به شبكه عصبي اگر دوباره تصويري به اون بديد كه مشابه به يكي از تصاوير آموزش ديده باشه
جواب خواهيد گرفت...

موفق باشيد

hr_joyande
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 23:33 عصر
سلام
خسته نباشی واقعا کارت درسته
ییه سوا داشتم اگه بهم جواب بدی ممنون میشیم
من میخوام کار با ocr رو شروع کنم (کار خوندن نوشته عکس و تبدیل به متن)
هرچهقدر دنبال این موضوع گشتم چیزه درستی گیرم نیومده . میشه راهنماییم کنی که کار رو از کجا شروع کنم

golbafan
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 10:37 صبح
سلام
خسته نباشی واقعا کارت درسته
ییه سوا داشتم اگه بهم جواب بدی ممنون میشیم
من میخوام کار با ocr رو شروع کنم (کار خوندن نوشته عکس و تبدیل به متن)
هرچهقدر دنبال این موضوع گشتم چیزه درستی گیرم نیومده . میشه راهنماییم کنی که کار رو از کجا شروع کنم

شبیه خواندن پلاک میمونه
مهمترین بخشش جداسازی حروف و کلماته

عکس رو سیاه و سفید میکنی
کلمه ها رو (سیاه) از داخل زمینه سفید جدا میکنی
حروف کلمه ها رو جدا میکنی(پیچیده ترین بخش)
بعد با یک دیتا مینینگ میتونی جواب بگیری

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 12:03 عصر
البته به این سادگی که جناب golbafan (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=101169) فرمودن نیست چطور تصویر threshold بگیری چطور چرخش تصویر رو تا 360 درجه بدست بیاری .چه عملیات مورفولوژی رو استفاده کنی .چطور layout صفحه ورودی رو تشخیص بدی.چطور جدول و تصویر و بارکد رو شناسایی کنی.از چه Classification استفاده کنی و پس از اون چطور الگوهاتو train کنی از چه شبکه ای استفاده کنی و شبکت ocon باشه یا acon یا ترکیبی از این 2 . و توپولوژی شبکه به چه صورتی باشه و هزاران (و) دیگه

reza.sky
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 20:13 عصر
سلام ممنون از برنامه تون اگه میشه سورس اون رو بذارین تو سایت .

golbafan
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 18:16 عصر
البته به این سادگی که جناب golbafan (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=101169) فرمودن نیست چطور تصویر threshold بگیری چطور چرخش تصویر رو تا 360 درجه بدست بیاری .چه عملیات مورفولوژی رو استفاده کنی .چطور layout صفحه ورودی رو تشخیص بدی.چطور جدول و تصویر و بارکد رو شناسایی کنی.از چه Classification استفاده کنی و پس از اون چطور الگوهاتو train کنی از چه شبکه ای استفاده کنی و شبکت ocon باشه یا acon یا ترکیبی از این 2 . و توپولوژی شبکه به چه صورتی باشه و هزاران (و) دیگه

چقدر سخت میگیری برادر

اینطوری که طرف پشیمون میشه از سوالش

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 21:12 عصر
سلام آقای golbafan (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=101169).
اول بایستی از مقدمات پردازش تصویر شروع کنه تا برسه به یک OCR واقعی .من که خدایی خودم دقیقاً 8 ساله برای OCR به صورت پاره وقت زحمت کشیدم .یه برنامه واقعی با یک Application ساده بسیار متفاوته و کارهای پیچیده برای انجام داره

golbafan
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 19:09 عصر
سلام آقای golbafan (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=101169).
اول بایستی از مقدمات پردازش تصویر شروع کنه تا برسه به یک OCR واقعی .من که خدایی خودم دقیقاً 8 ساله برای OCR به صورت پاره وقت زحمت کشیدم .یه برنامه واقعی با یک Application ساده بسیار متفاوته و کارهای پیچیده برای انجام داره

فرمایش شما درسته

اما فکر کردم ایشون میخوان یک کار مقدماتی بکنن برای همین...

golbafan
یک شنبه 28 شهریور 1389, 19:32 عصر
سلام
دانلود نسخه قابل نصب

mrali.jalali
سه شنبه 30 فروردین 1390, 18:00 عصر
با سلام
میخاستم چند تا منبع راهبردی برای تشخیص پلاک بهم معرفی کنید
موضوع پروژم تشخیص پلاکه

iman909
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 18:30 عصر
سلام به همه دوستان. من ترم آخر لیسانسم. پروژه پایان دورم تشخیص پلاک خودرو هستش. نیاز به پایگاه داده دارم. کسی میتونه کمکم کنه؟ اگه آره لطفا بهم ایمیل بزنین.
iman_909@yahoo.com

mahdij
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 20:35 عصر
omidvaram zodtar nahaei beshe,manzooram ineke beshe vasl kard be dorbin ipcamera

ALIMALEK
یک شنبه 08 خرداد 1390, 11:04 صبح
سلام
خسته نباشی مهندس
این برنامه رو با چه زبانی و در چه محیطی نوشتی ؟
قسمت تشخیص محل پلاک رو میشه با مطلب نوشت؟
ممنون.

golbafan
شنبه 15 مرداد 1390, 19:01 عصر
برنامه تشخیص پلاک نهایی شده و قابل کار با انواع دوربین میباشد
میتوانید از اینجا دانلود کنید: http://golbafan.webs.com
در صورت نیاز تماس بگیرید
قیمت ماژول از 4 تا 15 میلیون تومان است

omid3g
چهارشنبه 07 دی 1390, 18:01 عصر
با سلام
ممنون از شما یی که دارید در عرصه ی پردازش تصویر و بینایی ماشین کار میکنید
انشاالله همیشه موفق باشید.

parham2000
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 17:18 عصر
از اين سايت که نميشه چيزي دانلود کرد !!!!! کو لينک دانلود !!!!!!!
يه شماره اي .... آدرسي ..... چيزي ..... چجوري باهات تماس بگيريم !!!! ؟؟؟؟

goldpower
سه شنبه 11 بهمن 1390, 21:28 عصر
سلام
لینک دانلود از کار افتاده . لطفا دوباره اپلود کنید.

goldpower
سه شنبه 11 بهمن 1390, 21:29 عصر
سلام
دانلود نسخه قابل نصب

سلام
لینک دانلود از کار افتاده . لطفا دوباره اپلود کنید.

ayub_coder
یک شنبه 30 بهمن 1390, 00:09 صبح
کو لینک دانلودش؟ تو سایت هم لینکی پیدا نکردم؟

majnoone_leili
جمعه 11 فروردین 1391, 12:56 عصر
مهندس جان کجا رفتی شما پیدات نیست
منتظر جوابت هستیم

mohsen_frn
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 03:22 صبح
سلام میشه بگید با چه زبان برنامه نویسی وچطور نوشته شده؟

golbafan
سه شنبه 30 آبان 1391, 08:21 صبح
سلام به سایت زیر مراجعه کرده و دموی جدید را دانلود کنید

http://golbafan.webs.com

ariasaki
چهارشنبه 08 آبان 1392, 21:36 عصر
درود
من می خوستم بدونم چرا از یک دوربین مستقیم در برنامت استفاده نمی کنی؟
ولی کارت عالی بود:تشویق:

ariasaki
چهارشنبه 08 آبان 1392, 21:42 عصر
با جاوا هم میشه این کارو کرد؟

mehdi_2013
دوشنبه 25 آذر 1392, 10:01 صبح
برنامه شما جالبه موفق باشید

کامبیز اسدزاده
جمعه 13 دی 1392, 17:07 عصر
جالبه ! ولی میدونید کاربردش شاید زیاد نباشه چون همچین چیزایی همین الانشم هستند.
سعی کنید بر اساس همین ایده و فناوری که به کار بردین سیستم های نرم افزاری جدیدی رو تولید کنید که وجود ندارند !

golbafan
شنبه 25 مرداد 1393, 09:11 صبح
جالبه ! ولی میدونید کاربردش شاید زیاد نباشه چون همچین چیزایی همین الانشم هستند.
سعی کنید بر اساس همین ایده و فناوری که به کار بردین سیستم های نرم افزاری جدیدی رو تولید کنید که وجود ندارند !

مهم اینه که هنوز قروش داره

ahmad330
شنبه 14 بهمن 1396, 13:24 عصر
بزرگوار شما تمام راههای ارتباطی به خودت رو بستی
یه شماره تماس بد نیست از خودت بذاری

hadi-dindat
دوشنبه 23 بهمن 1396, 11:52 صبح
ما قبلا زمان دانشگاه یدونه هوش مصنوعی برای ان کار اوکی کرده بودیم با متلب. طبق سیستم عصبی
جواب برای 3 لایه هم تا 86 درصد درست بود.

rroona
سه شنبه 31 مرداد 1402, 12:55 عصر
الان کار تشخیص پلاک و ocr با هوش مصنوعی خیلی راحت تر شده. ماشین لرنینگ