PDA

View Full Version : مقداردهی فیلد نوع OLe توسط دلفی

MOHSEN731
جمعه 16 بهمن 1383, 23:50 عصر
با سلام
من یک بانک access دارم که شامل دو فیلد زیر است :
filename که از نوع text است و در آن مسیر و نام فایلهای من ذخیره شده است مثل (C:\My Documents\test.bmp)
ShowFile که از نوع Ole Object در اکسس تعریف شده است که من بوسیله انتخاب گزینه Inset\Object در اکسس یک فایل را بوسیله پنجره ای که باز می شود نام فایل را به فیلد لینک می کنم بعد هرگاه من بر روی فیلد showfile کلیک می کنم اتوماتیک فایل را در برنامه مربوطه خودش باز می کند حال من مقدار زیادی عکس دارم که می خواهم آنها را به فیلد showfile که از نوع ole object است لینک کنم تا بعد از اینکه همه رکوردها را به بانک اضافه کردم بتوانم با کلیک بر روی فیلد showfile فایلها را در برنامه خوش باز کنم و ببینم حال من در دلفی یک حلقه ساخته ام که نام فیلدها را در فیلد filename را بوسیله دستور

ADOTable1.FieldByName('Filename').AsString :='C:\My Documents\test.bmp';

ذخیره میکنم ولی نمی دانم در دلفی چگونه به فیلدی که از نوع Ole Object اکسس است چگونه مقدار دهی کنم تا وقتی که من بعدا فایل اکسس را باز کردم و بر روی آن کلیک کنم فایل را باز کند.

از این که طولانی شدم عذر می خواهم لطفا هر کی چیزی می دونه کمک کنه . ممنون

MOHSEN731
جمعه 07 اسفند 1383, 00:12 صبح
آقا هیچکی نبود جواب بده . کارم خیلی گیر این تابع هست ممنون میشم عنایتی بشه :cry:

hosseint1360
سه شنبه 17 فروردین 1389, 10:39 صبح
OleContainer1.CreateLinkToFile('C:\My Documents\test.bmp',false);

حسین خانی
سه شنبه 17 فروردین 1389, 14:34 عصر
با سلام :لبخندساده:

ولی نمی دانم در دلفی چگونه به فیلدی که از نوع Ole Object اکسس است چگونه مقدار دهی کنم

ADOTable1NameField.LoadFromFile(OpenDialog1.FileNa me);

تا وقتی که من بعدا فایل اکسس را باز کردم و بر روی آن کلیک کنم فایل را باز کند.

تو دلفی میتونید تو Event شی مورد نظر از کد زیر استفاده کنید :
uses
ShellApi
ShellExecute(HInstance, 'open',pChar(OpenDialog1.FileName),nil, nil, SW_SHOW);
موفق باشید ...