PDA

View Full Version : نرم افزار مدیریت پرینتر؟

parisa_vb
چهارشنبه 03 تیر 1388, 19:33 عصر
نرم افزاری نیست که بشه باهاش پرینتر رو مدیریت کرد
مثلا چند تا اکانت ساخت و به هر اکانت تعداد خاصی حق پرینت گرفتن داد؟
مثلا یوزر "a" ده عدد پرینت بگیرد و بعد از اتمام اعتبارش نتواند بیشتر پرینت بگیرد.
کمک کنید یه برنامه کامل پیدا کنم یا حداقل روشی که بشه یه نرم افزار مثلش رو بنویسم
لطفا کمک کنید

parisa_vb
چهارشنبه 03 تیر 1388, 20:47 عصر
چطور باید از کریستال ریپورت استفاده کنم؟؟

Babak.Hassanpour
چهارشنبه 03 تیر 1388, 21:07 عصر
شما بهتره واسه هر کاربر یه فیلد توی بانک اطلاعاتی یا یه جایی توی رجیستری ایجاد کنید و وقتی تعداد اعمال پرینت فرد به حد نساب رسید گزینه پرینت رو واسه اون فرد غیر فعال کنید.

Babak.Hassanpour
پنج شنبه 04 تیر 1388, 14:08 عصر
راهی که بالا گفتم واسه وقتیه که بخواهید برای یوزرهای برنامه خودتون محدودیت ایجاد کنید.(مثلا امکان چاپ گزارش رو بیش از یه حد تعیین شده ، نداشته باشند).
اما اگر می خواهید در کل سیستم عامل این امکان رو داشته باشید می تونید از نرم افزار های ویژه این کار استفاده کنید.
این یکیش (http://www.netop.com/support/downloads/netop-printlimit-pro.htm)

اگر بازم پیدا کردم قرار میدم.
موفق باشید

Babak.Hassanpour
پنج شنبه 04 تیر 1388, 14:10 عصر
اینم دو تا دیگه:
http://shareme.com/details/o-k-print-watch.html
http://shareme.com/details/print-manager-plus.html

saeedzx
پنج شنبه 04 تیر 1388, 14:19 عصر
ببین نرم افزار کریستال ریپورت کارش همینه یعنی تنظیم پرینتر یعنی شما می توانید هر نوع مدیریتی روش داشته باشید

من خودم برنامه حسابداری مینویسم
مثلاً نسخه آزمایشی نرم افزار های من این طوری که کاربر 10 کارکتر بیشترنمیتونه وارد کنه و 10 کارکتر بیشتر نمی تونه چاپ بگیریه
خوب درست که من در دستور می گم که 10کارکتر ذخیره کن و اگر کد فعال کننده رو دیدی دائمی ذخیره کن ولیکریستال ریپورت هم در اینجا نقش داره
خواستی یک آموزش کلی در این رابطه بهت میدم

parisa_vb
پنج شنبه 04 تیر 1388, 23:02 عصر
من نمیخوام استفاده از پرینت رو در برنامه خودم اعمال کنم بلکه در کل سیستم میخوام اینکار رو انجام بدم
از این نرم افزارهایی که معرفی کردین ممنون...ولی آیا این نرم افزارها برای استفاده در محیط شبکه هستن؟؟؟
من واسه استفاده در شبکه نمیخوام.... میخوام کاربران از یک سیستم استفاده کنن و این محدودیت پرینت رو هم داشته باشن...اگه کسی با این نرم افزارها کار کرده راهنمایی کنه لطفا

noorsoft
جمعه 05 تیر 1388, 07:40 صبح
تنها راه شما استفاده از سرویس های ویندوز سرور می باشد شما باید یکی از ورژنهای ویندوز سرور را روی کامپیوتر نصب کنین و در قسمت پرمیشن ها کاربران مجاز به همراه روزها و ساعات دسترسی را تعریف کنید

saeedzx
جمعه 05 تیر 1388, 12:14 عصر
سلام

من میگم اصلاً تو چرامیخوای از نرم افزار استفاده کنی
برای این کار فقط کافی این کار رو بکنی (کلک بزنی )
در تعریف کردن کاربر مشخص کنی که کاربر چند تا حق پرینت داره خوب

منظور من اینکه تو در هنگام ذخیره کردن کاربر توی یک text تعداد حق چاپ رو مشخص کن و بعد text رو ذخیره کن
بعد تو قسمت چاپ این گذینه رو بالا بیار
یعنی در form چاپ توی یک text نوش بده مثلاً 10
بعد کاربر هر وقت دکمه چاپ رو بزنه دستور چاپ اجرا بشه
و یکی از 10 کم بشه و در اطلاعات کاربر ذخیره بشه
text1.text=text1.text-1
خوب توی یک تایمر هم میزاری

if text1.text=0 then
Command1.Enabled = False
else
Command1.Enabled = true
endif

در این صورت کاربر می تونه به همون تعداد پرینت کنه :تشویق:

Babak.Hassanpour
جمعه 05 تیر 1388, 12:56 عصر
بنده هم با پیشنهاد جناب noorsoft کاملا موافقم

parisa_vb
شنبه 06 تیر 1388, 20:32 عصر
تنها راه شما استفاده از سرویس های ویندوز سرور می باشد شما باید یکی از ورژنهای ویندوز سرور را روی کامپیوتر نصب کنین و در قسمت پرمیشن ها کاربران مجاز به همراه روزها و ساعات دسترسی را تعریف کنید

آقای نورانیان میشه لطفا بیشتر توضیح بدین
راستش یه سری دانشجو داریم که خیلی پرینت میگیرن واسه همین میخوام یه کاری کنم که به تعداد محدود پرینت بگیرن...یعنی با این روش میشه محدودیت تعداد پرینت هم ایجاد کرد...میشه لطفا بیشتر توضیح بدین..

saeedzx
شنبه 06 تیر 1388, 20:56 عصر
با سلام
من رو واقعا باید ببخشید من فکر کردم شما این کار رو می خواهید روی برنامه انجام بدید

ببینید شما می خواید مثلاً یکی از دانشجویان مثلاً با نام x وارد سیستم می شه حداقل نتونه بیشتر از 10 تا دستور پریت توی شبکه رو بده درسته دیگه :چشمک:

خوب نسخه مدیریت کننده شبکه که با نام net tools هم می تونی استفاده کنید

مثل این نرم افزار VMware Workstation و Symantec PC Anywhere

xxxxx_xxxxx
شنبه 06 تیر 1388, 20:57 عصر
اگر مي تونيد تاپيك رو منتقل كنيد به بخش شبكه (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=37).
اينجا كاربرها با بحث VB اشتباه ميگيرن.

parisa_vb
دوشنبه 08 تیر 1388, 12:42 عصر
شما دیدین که من حرف از شبکه بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من رو یه سیستم فقط میخوام کار کنم ...اگه بچه ها کمک کنن که بتونم این برنامه رو با ویژوال بنویسم خیلی بهتره.......
من یه کد میخوام که بتونم پرینتر رو باهاش کنترل کنم و برای کاربرانی که میخوان از پرینتر استفاده کنن محدودیت استفاده بزارم..اگه یه نرم افزار آماده پیدا کنم که بهتر میشه

parisa_vb
دوشنبه 08 تیر 1388, 12:58 عصر
با سلام
من رو واقعا باید ببخشید من فکر کردم شما این کار رو می خواهید روی برنامه انجام بدید

ببینید شما می خواید مثلاً یکی از دانشجویان مثلاً با نام x وارد سیستم می شه حداقل نتونه بیشتر از 10 تا دستور پریت توی شبکه رو بده درسته دیگه :چشمک:

خوب نسخه مدیریت کننده شبکه که با نام net tools هم می تونی استفاده کنید

مثل این نرم افزار VMware Workstation و Symantec PC Anywhere

اصلا تاپیک رو خوندی ؟
پیشنهاد میکنم از اول این تاپیک رو 2 بار رونویسی کنی تا بفهمی من چی خواستم..در هر صورت از اینکه سعی میکنی کمک کنی ممنون

saeedzx
دوشنبه 08 تیر 1388, 13:35 عصر
ببین من هم راه این کار رو تو مدیریت شبکه بهت گفتم هم استفاده کد تو vb
حالا چی می گی اگه نمی تونی بگون نمی‌تونم
به غیر از دوتا را کدوم می خواستی مگه ؟

a_mohammadi_m
چهارشنبه 10 تیر 1388, 10:32 صبح
با سلام
موضوع به دو روش قابل بررسيه
1 - كنترل تعداد چاپ براي كاربران در يك شبكه ( ممكنه فقط 2 تا كامپيوتر داشته باشي يا بيشتر )
- نصب و راه انداز يWindows Server مثلا 2003 يا 2008 روي يك كامپيوتر ترجيحا قويتر از سايرين
- نصب و راه اندازي سرويس Active Directory و Print Server روي اين كامپيوتر سرور جهت مديريت كاربران ساير
كامپيوتر هاي شبكه و فعاليتهاي اونها در شبكه و حتي كامپيوتر خودشون به صورت خيلي كامل و البته
مديريت چاپ
- تنظيم تك تك كامپيوترهاي كاربران براي Join شدن به شبكه و استفاده از قدرت مديريتي Active Directory
براي كنترل تمامي جوانب كار كامپيوتر ها
- اضافه كردن چاپگرها تحت مديريت سرور و تنظيم اونها
2- كنترل تعداد چاپ براي كاربران يك كامپيوتر
- استفاده از نرم افزارهاي مديريت چاپ كه در واقع Spooler چاپ يا صف چاپ ويندوز رو به كنترل خودشون
در ميارن
- نوشتن برنامه اي كه بتونه به كمك يك بانك اطلاعاتي از كاربران ، امكانات چاپ ويندوز رو به كنترل خودش
در بياره
البته نوشتن چنين برنامه اي نياز به دانش فني بالايي از طرز كار ويندوز با چاپگر و مديريت اونها داره
كه بنده فعلا اطلاعاتي ازش ندارم
پيشنهاد بنده
احتمالا شما در جايي هستيتد كه يك سايت اموزشي هست پس اگر شبكه داريد كه گزينه اول راه حل نهايي شماست ولي اگه شبكه نداريد حتما درخواست كنيد سايتتون رو شبكه كنن چون غير از مديريت چاپ امكانات فراوان ديگه اي هم در اختيارتون قرار ميده ( كنترل كابران و عدم نياز به تعويض مكرر ويندوز كامپيوتر ها و ... )

سلام

من میگم اصلاً تو چرامیخوای از نرم افزار استفاده کنی
برای این کار فقط کافی این کار رو بکنی (کلک بزنی )
در تعریف کردن کاربر مشخص کنی که کاربر چند تا حق پرینت داره خوب

منظور من اینکه تو در هنگام ذخیره کردن کاربر توی یک text تعداد حق چاپ رو مشخص کن و بعد text رو ذخیره کن
بعد تو قسمت چاپ این گذینه رو بالا بیار
یعنی در form چاپ توی یک text نوش بده مثلاً 10
بعد کاربر هر وقت دکمه چاپ رو بزنه دستور چاپ اجرا بشه
و یکی از 10 کم بشه و در اطلاعات کاربر ذخیره بشه
text1.text=text1.text-1
خوب توی یک تایمر هم میزاری

در این صورت کاربر می تونه به همون تعداد پرینت کنه :تشویق: