PDA

View Full Version : شی گرا کردن این نمونه برنامه

reyhaneh-sh
چهارشنبه 03 تیر 1388, 20:51 عصر
دوستان خوبم سلام
من یک برنامه معمولی نوشتم و حالا میخام اون را به ساختار شی گرا تبدیل کنم با تعاریف شی گرا آشنا هستم ولی در عمل نمیدونم چه جوری باید این کار را انجام بدم

خواهش میکنم یکی مردونگی کنه و فقط چند خط توضیح بده

برنامه به این صورت هست که از دو جدول پایگاه داده تشکیل شده یکی جدول محصولات که شامل چند محصول است که برای نه ایستگاه تعریف شده نام انها برای همه ایستگاها یکی است اما ضرایب lحصول برای هر ایستگاه متفا,ت است یکی دیگر جدول امار که امار همان محصولات در نه ایستگاه و در چهار شیفت کاری نگه میدارد

ستونهای جدول محصول : id ، نام محصول ، ضریب ثابت ، ضریب ایستگاه اول ، ضریب ایستگاه دوم ،........................،ضریب ایستگاه نهم

جدول آمار توسط فرمی ، اطلاعات را از کاربر میگره برای هر محصول، در هرماه و در چهار شیفت و با فرمول های ریاضی خاصی در ضرایبی که از جدول محصول برای هر ایستگاه میگیره ضرب میکنه و با دکمه ارسال اطلاعات به صورت ضریب عملکرد در جدول آمار میشینه ، ارتباط دو جدول باid محصول هست و کلید جدول آمار فیلدهای
+ idنام ایستگاه + تاریخ هستش (یعنی ما سطرهایی که هر سه گزینه فوق یکسان باشد را نداریم )

ستونهای جدول آمار :id، شماره ایستگاه ، عملکرد در شیفت A،عملکرد در شیفت B ، عملکرد شیفت C،عمکرد شیفت D، تاریخ

حالا سوال من این هست که کلاسهای اصلی من چیا باید باشه؟؟؟؟؟؟؟؟ با چه فیلدهایی؟؟؟؟؟؟؟؟ و آبجکت ها چیا ؟؟؟؟و این اطلاعات در دیتا بیس هستن نه در برنامه و نمیدونم کلاس ها و آبجکت های من در برنامه باید چه جوری و با پایگاه داده ارتباط برقراکنه

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 03 تیر 1388, 21:22 عصر
با سلام
همانطور که بار ها یاداوری کردم، هر کاربری که بخواهد، دوست داشته باشد ، بتواند، وقت کافی داشته باشد و مبحثی برای او جالب باشد، در تاپیکی شرکت می کند.
پس اطفا از بیان مواردی شبیه به

خواهش میکنم یکی مردونگی کنه و فقط چند خط توضیح بده

خودداری فرمائید.

و اما در مورد سوالتون، من فکر می کنم که شما باید کمی اصولی تر بدنبال این موارد بگردید.
نمونه کد های بسیاری را، متد ها و روش های بسیاری و نیز امکانات فعلی موحود در دات نت برای کار کردن با داده ها را بررسی کنید تا بتوانید جواب سوالاتتون را بدست بیارید./
روش های بسیاری برای دسترسی به داده ها و کار کردن با ان ها وحود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. انتخاب هر یک از این روش ها ارتباط بسیار نزدیکی با سناریوی مسئله و شرایط آن دارد./
LINQ To SQL
ADO.NET Entity Framework
استفاده از Custom Class ها
و ....
تکنولوژی ها و روش هایی هستند که هیچ کدام را نمی توان در یک تاپیک توضیح داد.
پیشنهاد من این است که در مورد مطالب فوق وسایر مطالب و موضوعات مربوط به دسترسی داده ها تحقیق کنید، سعی کنید ان ها را پیاده سازی کنیدو به معایب و مزایای هر یک آشنا شوید.
مطمئنا در این راه نیز به سوالات موردی برخورد خواهید کرد که می توانید آن ها را در همین بخش و سایر بخش های مربوطه مطرح بفرمائید که یقینا راهنمایی خواهید شد./
مطمئنا رعایت مواردی که ذکر کردم، به بهتر شدن وضعیت شما در برنامه نویسی کمک شایانی خواهد کرد.
موفق باشید./