PDA

View Full Version : استفاده از ListBox ی که خودمان ساخته باشیم

JaguarXF
پنج شنبه 04 تیر 1388, 06:23 صبح
یک Add new Component به پروژه ام انجام داده ام و اون رو از کلاس ListBox مشتق کرده ام
و یک سری قابلیتهایی بهش اضافه کرده ام .

حالا سوالم این هست که چطور میتونم از این کلاسم استفاده کنم ؟ یعنی بالاخره یک ListBox میخواسته ام در فرمم داشته باشم که قابلیتهای مورد نظرم رو داشته باشه.

الان یعنی جایی یک کنترل لیست جدید درست شده که اونرو میتون روی فرمم قرار بدم؟ یا اینکه نه همون لیست باکس خود VS رو قرار بدهم ولی داخل سورس برنامه . کلاسش رو به جای ListBox که هست پاک کنم و بنویسم MyListBox . در اینصورت مطابق قابلیتهای من عمل میکنه؟

اگر هم راهه اشتباه بوده که بفرمایید درستش چیست؟

Asad.Safari
پنج شنبه 04 تیر 1388, 09:22 صبح
شما کافی است اون پروجکتی که اون کامپوننت در اون ساخته شده رو Build کنید ... زمانی که Build کردین یک Tab با نام پروژه شما به قسمت ToolBox اضافه می شه و داخل اون Tab یک کنترل با نام کامپوننت شما ایجاد میشه و شما می تونید به راحتی اون رو مثل بقیه کنترل های Visual Studio استفاده کنید .

اگر بعد از Build اون کنترل نیومد یه بار Form رو ببندید و دوباره فرم باز کنید تا ToolBox رفرش بشه .

موفق باشید

JaguarXF
پنج شنبه 04 تیر 1388, 10:51 صبح
مرسی از راهنمایی .
با راهنمایی شما رفتم دنبالش . خودش که البته Add نشده بود . ولی یک پروزه ویندوزی ایجاد کردم و کنترلم رو Add Ref کردم بهش . فرقی نکرد ولی توی گوگل! نوشته بود که باید روی ToolBox هم ر.کلیک کنیم و customize toolbox که اونهم گویا در 2008 نیست و با Choose Items جایگزین شده . خلاصه .... روی ToolBox که راست کلیک کردم و choose item رو انتخاب : IDE کرش کرد . بسته شد.

اینبارIDE رو حالت safe mode اجرا کردم و دوباره راست کلیک و Add Item به تولبار ... کنترلم رو انتخاب کردم و بصورت Tab که گفته بودید اضافه شد ولی داخل تبی فکر کنم بنام Pointer !!! . و Crash هم نکرد در حالت Safe Mode .

حالا این کرش رو چه کنم ؟ تاپیک جدید؟