PDA

View Full Version : stringgrige یا غیر ....

f
پنج شنبه 04 تیر 1388, 16:04 عصر
سلام
یک عکس از ظاهری که میخوام فرمم در دلفی داشته باشه گذاشتم. به من گفتند این یک stringgride باید باشه ولی شکل ظاهری اون با این فرق داره.(مثلا بین سطرهاش خطوط برجسته جداسازی وجود داره)
اگه با تغییر خصوصیتی از اون میتونم استفادش کنم لطفا من را راهنمایی کنید. این کامپوننت با اینتر زدن سطر را خود به خود اضافه میکنه و نمیتونم با text و بقیه کامپوننتها ایجادش کنم. ضمنا نیاز هست که بعد از اضافه شدن اطلاعات بتونم محتویاتش را دسترسی داشته باشم و در بانک اطلاعاتی ذخیرش کنم.
باید چه کار کرد؟؟؟

با تشکر

merced
پنج شنبه 04 تیر 1388, 22:05 عصر
اون احتمالاً Edit هاي كنار هم هست كه توي يك ScrollBox گذاشتن.
شما مي توني در زمان اجرا كامپوننت (Edit ها) رو بسازي.

مثلاً :

var
x : TEdit ;
begin

x := TEdit.Create(nil) ;
Form1.InsertControl(x) ;
x.parent := Form1 ;
x.Name := 'ss' ;
x.Left := 10 ;
x.Top := 10 ;

شما اگه از يه قاعده براي نامگذاري استفاده كني مي توني در آخر با دستوري مثل FindComponent‌ به محتويات هر كدوم از Edit‌ ها دسترسي داشته باشي

Hsimple11
پنج شنبه 04 تیر 1388, 22:52 عصر
مگه نمیگید باید به دیتابیس وصل باشه. خب DBGrid و گریدهای زیادی که در این زمینه وجود داره چرا استفاده نمیکنید؟

در مورد ظاهر گریدهای مختلفی هست که میتونید ظاهرشون رو تغییر بدید مثل گریدهای Ehlib, TMS و ....

در مورد اضافه کردن یک سطر و بعد دسترسی به بخشهای مختلف هم بهتره از ابتدا گریدتون به دیتابیس وصل باشه و بعد تغییرش بدید تا اینکه Cell خاصی رو بخواین بخونین و در دیتابیس پست کنید. اگه باید حتما روش دوم رو استفاده کنید راحت تره که بیخیال گرید شید و با چند تا کنترل ساده تر مثل همون Edit کار کنید.