PDA

View Full Version : مشكل در تبديل كد اسكي به كاراكتر

asgarkz
پنج شنبه 04 تیر 1388, 18:04 عصر
با سلام خدمت همه دوستان عزيز
من در تبديل بعضي از كدهاي اسكي به كاراكتر با خروجي دو كاراكتري (مثلا كد اسكي 25 مي شود 3#) مواجه مي شوم ولي مي خواهم خروجي من يك كاراكتر باشد.
در صورت امكان يكي از دوستان مرا راهنمايي كند:متفکر:
با تشكر

merced
پنج شنبه 04 تیر 1388, 22:12 عصر
مي خواهم خروجي من يك كاراكتر باشد.

هر كد اسكي نمايانگر يه كاراكتره :متفکر:

مثلاً‌ كاركتر مربوط به كد 25 ميشه 

شما چه جوري اين كار رو انجام مي دي ؟؟‌ از تابع chr ‌؟؟‌

asgarkz
پنج شنبه 04 تیر 1388, 22:38 عصر
براي تبديل كد اسكي به كاركتر از تابع Chr استفاده مي كنم
ولي براي بعضي از كدهاي اسكي دو كاراكتر كه معمولا تركيب يك عدد با علامت # است توليد مي شود مانند '3#'
البته اين مقادير رو به هنگام trace كردن مي بينم ولي در خروجي قابل مشاهده نيستند

merced
جمعه 05 تیر 1388, 22:12 عصر
شما كاركتر Enter رو چطور نشون ميدي 13# خوب موقع tarce هم دلفي به خاطر اينكه كاراكترهاي غير قابل ديدن رو بهتون بگه كه چيه از اين استفاده مي كنه .
علامت # در ابتداي هر عدد معادل كاركتر اون كد اسكي (عدد) است

asgarkz
شنبه 06 تیر 1388, 07:24 صبح
با تشکر از جوابتون
مشکل من اینه که وقتی تعدادی کد اسکی رو پست سرهم تبدیل به کاراکتر می کنم و اونها رو در داخل یک string قرار می دهم طول string گاهی اوقات با تعداد کدهای اسکی تبدیل شده همخوانی ندارد

Felony
دوشنبه 08 تیر 1388, 00:01 صبح
اگر اینطور که میگین مشکل فقط # هست میتونید در آخر کار با یه حلقه به طول رشته تمام کارکترهای # رو از رشته حذف کنید .

tdkhakpur
دوشنبه 08 تیر 1388, 00:49 صبح
مشکل من اینه که وقتی تعدادی کد اسکی رو پست سرهم تبدیل به کاراکتر می کنم و اونها رو در داخل یک string قرار می دهم طول string گاهی اوقات با تعداد کدهای اسکی تبدیل شده همخوانی ندارد
سلام
یعنی چی تبدیل به کاراکتر میکنم خوب کاراکتر یک اسم هست میتوانید بهش بایت هم بگید.
ولی بطور کلی میخوایید چکار کنید طول رشته یا خود کاراکتر را میخواهید نمایش دهید؟

asgarkz
چهارشنبه 10 تیر 1388, 22:22 عصر
با سلام
مشكل من اين بود كه در داخل رشته گاهي اوقات كد اسكي صفر قرار مي گرفت و اين باعث مي شد طول رشته كمتر از حد واقعي نشان داده شود كه با حذف اين كدها از رشته مشكلم حل شد.
با تشكر از همه دوستاني كه به مشكل بنده توجه كردند