PDA

View Full Version : سوال: چگونه می توان تصاویر را کد کرد؟

Ehsan-MT
پنج شنبه 04 تیر 1388, 21:45 عصر
با سلام به اساتید خودم

می خواستم بدونم چطور میشه عکس هایی که کاربر در برنامه انتخاب می کند (مثلا عکس هر شخص) را بجای اینکه بصورت معمولی ذخیره و نگهداری نمایید به صورت کد شده نگه داشته تا با برنامه های دیگر غیر از خود این برنامه قابل رویت نباشد؟

با تشکر پیشاپیش

tdkhakpur
پنج شنبه 04 تیر 1388, 22:00 عصر
سلام
خوب تصویر در نهایت داخل کلاس bitmap قید میشود شما میتوانید پیکسلها را از داخل این bitmap بیرون کشیده و داخل یک فایل دیگر با قید طول و عرض تصویر در ابتدای فایل ذخیره کنید و بعدا با ارجاع به طول و عرض در ابتدای همین فایل و خواندن کدهای دیگر که همان پیکسلها هستند تصویر را بر روی Bitmap دوباره پیاده سازی کنید.

daneshjoo2
پنج شنبه 04 تیر 1388, 23:21 عصر
سلام
خوب تصویر در نهایت داخل کلاس bitmap قید میشود شما میتوانید پیکسلها را از داخل این bitmap بیرون کشیده و داخل یک فایل دیگر با قید طول و عرض تصویر در ابتدای فایل ذخیره کنید و بعدا با ارجاع به طول و عرض در ابتدای همین فایل و خواندن کدهای دیگر که همان پیکسلها هستند تصویر را بر روی Bitmap دوباره پیاده سازی کنید.
باسلام
با تو جه به اینکه کلاس image و الزاماً کلاس Bitmap یک کلاس serializable هستند راه پیشنهادی این است که تصویر مورد نظر serialize و سپس incript شده و با فرمت دلخواه ذخیره شده و در دفعات بعدیDecriptو Deserialize شده و مورد استفاده قرار بگیرد.

seven7777777
جمعه 05 تیر 1388, 11:29 صبح
دقیقا اگه شما می خواین که به نوعی عکس از نظر امنیتی حفظ بشه باید از روش دوستمون daneshjoo2 استفاده کنید .
البته راه های دیگه ای هم هست مثل اینکه تصویر رو به رشته ای از بایت ها تبدیل کنید و بعد اون رشته رو با الگوریتم های کدینگ دو طرفه کد کنید و هر وقت هم خواستید با عکس این کار به تصویر مورد نظر برسید .

Ehsan-MT
شنبه 06 تیر 1388, 22:02 عصر
با تشکر از همه دوستان
اگه ممکنه در مورد روش کد کردن جناب دانشجو کمی بیشتر توضیح بدین با مثال باشه چه بهتر.

مثلا من اگه فایل تصویر شخصی رو به نام ali.jpg داشته باشم چطور می تونم کد کنم و چگونه دیکود؟

با تشکر و سپاس مجدد

alirezavafi
یک شنبه 07 تیر 1388, 00:08 صبح
منبع » کد پروجکت
Binary to Text Encode/Decode Class