PDA

View Full Version : چند سطر با هم

mina1363
جمعه 05 تیر 1388, 09:55 صبح
سلام دوستان چند تا سطر از اطلاعات دیتا گرید را چه طوری همزمان داخل دیتا بیس در یک جدول ذخیره کنم؟

Mahdi.Kiani
جمعه 05 تیر 1388, 12:41 عصر
از چه روشی برای دسترسی به داده هایتان استفاده میکنید؟

از متد Update روی SqlDataAdapter می توانید استفاده کنید.

sima_62
جمعه 05 تیر 1388, 12:58 عصر
سلام
با استفاده از يه حلقه ميتونيد سطر به سطر داده هاتونو بخونيد و وارد کنيد .من اينکارو با vb انجام دادم کدش رو تبديل کنيد.

Dim i, j As Integer
j = ِdatagrid.RowCount() - 2
For i = 0 To j
Query("INSERT INTO Tbl Values ('" & datagrid.Rows(i).Cells(0).Value & "'," & datagrid.Rows(i).Cells(1).Value & "," & datagrid.Rows(i).Cells(2).Value & ")")
Next

Mohsen229266
جمعه 05 تیر 1388, 17:14 عصر
از کنترل bindingNavigator برای ذخیره میتونی استفاده کنی

mina1363
یک شنبه 07 تیر 1388, 16:25 عصر
راستش برای ذخیره کردن از متد update استفاده کنم؟ معمولا update براساس یک فیلد مشخصی صورت میگیره حالا من که هنوز چیزی ذخیره نکردم؟؟؟؟؟؟؟؟ شاید من متوجه نشدم بیشتر توضیح بدید
من فکر میکردم برای ذخیره چند سطر از دیتا گرید به صورت همزمان باید با کمک dataset یک جدول مجازی ایجاد کنم و سطرها از دیتا گرید به دیتا ست و از دیتاست به دیتابیس منتقل کنم

NewFoxStudent
یک شنبه 07 تیر 1388, 16:29 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=162748&highlight=SqlCommandBuilder

روش استفاده از SqlDataAdapter برای Update کردن یک جدول رو تو این لینک ببین

mina1363
یک شنبه 07 تیر 1388, 18:13 عصر
دوست عزیز این نمونه کد را دیدم ولی با این کد فقط میشه از دیتا گرید به داخل datatable اضافه کرد ولی من میخوام حالا از dt به داخل دیتا بیس منتقل بشه این چه جوریه؟

NewFoxStudent
یک شنبه 07 تیر 1388, 19:04 عصر
دوست عزیز این نمونه کد را دیدم ولی با این کد فقط میشه از دیتا گرید به داخل datatable اضافه کرد ولی من میخوام حالا از dt به داخل دیتا بیس منتقل بشه این چه جوریه؟

اگه منظورتون از dt همون DataTable هستش که کدی که توی اون لینک گذاشتم اطلاعات رو از DataTable به بانک منتقل میکنه
منظورتون رو واضح بیان کنید
شما میخواهید یه DataTable درست کنید و یه سری اطلاعات رو وارد کنید بدون اینکه این اطلاعات رو از بانک گرفته باشید و بعد تمام اون اطلاعات رو به یک جدول توی بانک منتقل کنید(اگه منظورتون این باشه)
باز هم همون کد بالا جواب میده فقط باید یه سری تغییرات کوچیک توش اعمال کنید.
توجه داشته باشید که تو این حالت باید فیلدهای DataTable که میسازید از نظر نوع معادل فیلدهای جدولتون توی بانک باشه

و اگه منظورتون چیز دیگه ای هست بگید تا اگه بتونم توضیح بدم

mina1363
دوشنبه 08 تیر 1388, 08:25 صبح
ممنونم بله منظورم دقیقا همونی است که گفتید قرار است کاربر اطلاعات را در گرید وارد کند نه یک سطر بلکه چند سطر و بعد همه را در دیتا بیس ذخیره کند به نظرم یه راه میتونه همینی که خواستم باشه سطرها از دیتا گرید به datatable و از dt به دیتا بیس منتقل بشه درسته؟
من این کد شما رو چه تغییری بدم تا خواسته ام ممکن بشه تا اونجا که من تستش کردم فقط از گرید میگیره و در datatable میریزه حالا از dt به دیتا گرید چکار کنم؟

NewFoxStudent
دوشنبه 08 تیر 1388, 09:37 صبح
دوست عزیز روش کار دقیقا همون که توی لینک دیدی
فقط او قسمت که اطلاعات رو از بانک به گرید منتقل میکنه باید حذف بشه
باید یه جدول توی بانک داشته باشید و یه شی از کلاس SqlDataAdapter بسازید
و خاصیتهای UpDateCommand , DeleteCommand , InsertCommand اون رو با توجه به جدولتون مقدار دهی کنید و فیلدهای متناظر اون جدول رو توی گرید بسازید تا داده هایی که وارد میشه رو بتونید تو جدول بانک ذخیره کنید

mina1363
سه شنبه 09 تیر 1388, 11:33 صبح
دوست عزیز فکر کنم نمیتونم تغییرات لازم رو اعمال کنم اگر ممکنه کد بذارید ممنون میشم؟