PDA

View Full Version : مديريت، اضافه و حذف فايل و پوشه با كد نويسي براي بخش Admin

احمد سامعی
جمعه 05 تیر 1388, 11:55 صبح
سلام
چطوري مي تونم براي قسمت Admin مديريت فايل ها و پوشه ها رو با كدنويسي درست كنم منظورم مديريت(ايجاد و حذف و ...) فايل ها و پوشه ها بدون استفاده از فايل منيجر پنل هاست هستش ؟

در مورد آپلود مطلب زياد، اما براي حذف هيجي !

نكته سرچ كردم چيزي پيدا نكردم

dr.pantagon
دوشنبه 08 تیر 1388, 00:49 صبح
حذف فایل
file.delete(path file)
مسیر فایل
کپی کرد فایل
File.Copy(source,destination )
.و کلی کار دیگه که تابع
file
می تونه انجام بده

حذف فولدر
Directory.Delete(Path)
ایجاد فولدر
Directory.CreateDirectory(Path)

و ده ها گزینه دیگه که تابع
Directory
داره

hobab-theme
دوشنبه 08 تیر 1388, 11:52 صبح
البته من هنوز از این اشیاء استفاده نکردم. ولی محیط VS طوری طراحی شده که با تایپ مثلاً File و زدن کلید دات ( .) تمام زیر مجموعه هاشو نشون میده و میتونید هر شی ء ، صفت یا چیز دیگه ای رو که نیاز دارید انتخاب کنید

احمد سامعی
چهارشنبه 17 تیر 1388, 15:13 عصر
منون از توجه شما !
اما ما كه مسير فيزيكي فايل ها را رو هاست نمي دونيم ؟ چطوري path يا همون مسير فايل رو هاست بدست آورد ؟

bahar_engineer
چهارشنبه 17 تیر 1388, 15:41 عصر
مسیر همونی هست که اونجا ساختین پوشه رو یا آپلود کردین دیگه . همون مسیری که اگه بخواین فایلهاتونو برای دانلود بذارین به کاربر می دین.. من اینکارو انجام دادم لوکال

درست بود انجام شد. البته من حذفشو امتحان کردم

dr.pantagon
چهارشنبه 17 تیر 1388, 15:57 عصر
احمد جان توابعی مثل server.path و یا تابعی مثل لیست گیری رو برای همچین مواقعی گذاشتن که لیست فایل ها رو نشون بده

احمد سامعی
چهارشنبه 17 تیر 1388, 21:55 عصر
احمد جان توابعی مثل server.path و یا تابعی مثل لیست گیری رو برای همچین مواقعی گذاشتن که لیست فایل ها رو نشون بده

منون اين شد يك جواب...
مي شه بيشتر توضيح بدي. اگر ممكن:خجالت: با يك مثال براي كاري من مي خوام (بالا گفتم )

من يك اديتور رايگان گرفتم كه همين سايت هم هست يك بخشي داره واسه اضافه كردن عكس و مي شه حذف هم كرد و صفحه اي كه باز مي كنه واسه اين كار مثل ويندوز اكپلورر فايل ها و پوشه ها رو نمايش مي ده كه كار باهاش ساده است

براي مديريت فايل هايي كه كاربر يا مدير سايت آپلود مي كنه آيا بايد اسم فايل در بانك ذخيره كرد با مسيرش و وقتي حذف يا اضافه كردن از اين اطلاعات استفاده كرد ؟ ( به نظرم اين روش غير اصولي هست )
من مي خوام كاري كه پنل هاست مي كنه و اختيارياتي كه به ما مي ده به كاربرها و مديران سايت بدم از روش برنامه نويسي خودم

hobab-theme
چهارشنبه 17 تیر 1388, 22:46 عصر
براي مديريت فايل هايي كه كاربر يا مدير سايت آپلود مي كنه آيا بايد اسم فايل در بانك ذخيره كرد با مسيرش و وقتي حذف يا اضافه كردن از اين اطلاعات استفاده كرد ؟ ( به نظرم اين روش غير اصولي هست )

ببینید دوست عزیز شما هم میتونید تنها اسم یا آدرس فایل رو تو بانک ذخیره کنید هم خود فایل رو ( مثلاً عکس رو )
خوب روش اول یه حسنی که داره اینه که بانک شما سبکتر میشه
و حسن روش دوم اینه که شما راحتتر میتونید از فایلهاتون و بانکتون پشتیبان تهیه کنید
هیچ کدوم راه غیر اصولی نیست
بسته به نیاز و سلیقه شما داره

احمد سامعی
پنج شنبه 18 تیر 1388, 00:03 صبح
بسته به نیاز و سلیقه شما داره

سليقه مهم نيست
خود هاست ها و برنامه هاي پنلي كه استفاده مي كنند از چه روشي استفاده مي كنند و يا سايت هايي كه اجازه آپلود فايل به كاربر يا مدير مي دهند ؟

peyman13618
جمعه 09 مرداد 1388, 15:06 عصر
ببینید این سایت یه راهنمایی در مورد asp.net , Vb داره . شاید بدردتون بخوره

http://www.aspnettutorials.com/tutorials/file/file-dir-aspnet2-vb.aspx
خودم هنوز با فایل و فولدر چیزی رو امتحان نکردم البته.

احمد سامعی
پنج شنبه 19 آذر 1388, 19:40 عصر
سلام
من با استفاده از كد زير فايل هاي موجود تو يك مسير خواص كه براي آپلود فايل هاي كاربران هست بدست مي آورم بدون اينكه نياز باشه نام فايل هاي آپلود شده رو بانك ذخيره كنم:

string[] List = Directory.GetFiles(pa.Server.MapPath(path));
با كد زير هم فايل آپلود شده رو ذخيره مي كنم

upload.SaveAs(pa.Server.MapPath(path) + "\\" +"filename");

با كد زير هم رو لوكال هاست حذف مي شه.

File.Delete(pa.Server.MapPath(path) + "\\" + FileName);

اما رو هاست يك بار فكر كنم تونستم حذف انجام بدم اما الآن خطاي زير رو مي ده

Access to the path 'C:\Inetpub\vhosts\mydomain.com\httpdocs\other\con t.gif' is denied

من از كنترل FreeTextBox هم استفاده مي كنم كه خودش صفحه مديريت گالري داره از اون جا هم نمي تونم عكس ها حذف كنم
آيا مشكل مي تونه از مشكل Permissions باشه ؟ يا چيز ديگه است؟

در ضمن من يك عذر خواهي هم به جناب dr.pantagon بدهكارم چون تو پست دوم همين صحفه جوابي كه داده بودن من فكر كردم .......

iman_ad
پنج شنبه 19 آذر 1388, 20:58 عصر
برو تو فایل منیجر پنل هاست iuser و iwap فول اکسس کن

احمد سامعی
جمعه 20 آذر 1388, 10:37 صبح
برو تو فایل منیجر پنل هاست iuser و iwap فول اکسس کن

ممنون پنل هاست من Plesk 9.2 هست و گذينه فول كنترل داشت كه زدم درست شد.
تو قسمتي كه گفتيد وقتي تيك Allow مي زنم براي هر گذينه بعد ok مي زنم بر مي گرده صفحه اصلي پنل وقتي برمي گردم دوباره چك كنم آيا تيكم درست يا نه هيچ كدام از تيك هايي كه من زدم نشون داده نمي شه اما تغييرات اعمال شده. اينطوري از اگر خواسته باشم تيك يك گذينه را بردارم نمي تونم و اصلاً معلوم نيست سطح دسترسي ها به چه شكل هست ؟؟؟
آيا اين مشكل به Plesk مربوط مي شه !!!:متفکر:

salehbagheri
جمعه 20 آذر 1388, 14:58 عصر
اين كامپوننت همراه با سورس توسط دوستمون آقاي مهدي فراهاني براي شما دوستان ساخته شده!

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=181137

احمد سامعی
جمعه 20 آذر 1388, 17:09 عصر
اين كامپوننت همراه با سورس توسط دوستمون آقاي مهدي فراهاني براي شما دوستان ساخته شده!
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=181137[/URL]

ممنون عزيز من قبلاً اين پست ديدم
من مشكلي با مديريت فايل ها ندارم با كمك دوستان مشكلم حل شد البته كنترل لينك داده شده كدنويسي رو كم مي كنه و قطعاً بهينه هست

اما الآن مشكل من سر تنظيم Permissions هست شايد لازم يك تاپيك جديد با همين موضوع ايجاد كنم تا از اين مبحث جدا بشه ؟