PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن یک واحد به فیلد با شرط خاص .

ahmad65
جمعه 05 تیر 1388, 12:01 عصر
سلام.(خیلی فوریه)

من دو فیلد و 10 رکورد دارم مقادیری که در فیلد اول قرار میگیره 0 یا 1 هست . در فیلد دوم مقادیر عدد های مختلف هستند مثلا 10 یا 234 یا هر چی دیگه . میخوام رکوردهایی که مقدار فیلد اولشون 1 هست فیلد دومشون به اندازه یک واحد افزایش پیدا کنه . مثلا اگه بود 13 الان بشه 14 .
متشکرم .

منصور بزرگمهر
جمعه 05 تیر 1388, 23:52 عصر
دستور update را استفاده کن فیلد دوم را بخوان و به آن یک عدد اضافه کن، عبارت Where را نیز در فیلد یک با مقدار مساوی 1 قرار بده.

من نمی دانم دوستان چقدر دستورات مشترک SQL می دانند، SQL زبان مشترک بانکهای اطلاعاتی است، و هر کسی هر نوع بانکی (Access, Oracel)را می خواهد استفاده کند بخش SQL ثابت است، و سئوال شما بسیار ساده است، استفاده از دستورات SQL خالص را یاد بگیر جواب سئوالت را بسیار ساده خواهی یافت.

alirezavafi
شنبه 06 تیر 1388, 00:21 صبح
با یه کرسر مشکلت حل میشه
به msdn مراجعه کن

ahmad65
شنبه 06 تیر 1388, 00:31 صبح
دستور update را استفاده کن فیلد دوم را بخوان و به آن یک عدد اضافه کن، عبارت Where را نیز در فیلد یک با مقدار مساوی 1 قرار بده.

من نمی دانم دوستان چقدر دستورات مشترک SQL می دانند، SQL زبان مشترک بانکهای اطلاعاتی است، و هر کسی هر نوع بانکی (Access, Oracel)را می خواهد استفاده کند بخش SQL ثابت است، و سئوال شما بسیار ساده است، استفاده از دستورات SQL خالص را یاد بگیر جواب سئوالت را بسیار ساده خواهی یافت.

سلام دوست عزیز . مطمئنا دستور update را بلدم . فکر کنم منظور من را متوجه نشدید . میدونید با کاری که شما گفتید چقدر به برنامه من فشار میاد . من چند هزار رکورد دارم و هر رکورد حدود 100 فیلد حالا فکر کنید که من اگه بخوام هر فیلد رو بخونم چقدر زمان میبره . به کد زیر توجه کن :

update table name
set feild2 = "ok"
where feild1=1

با اینکار فیلدهای دومی که مقدار فیلد یکشون عدد 1 هست برابر ok میشند . من میخوام یکجا اینکار رو انجام بدم یه چیز تو مایه های =+ 1 . اگه ممکنه روشی سریع به من بگید باز هم راهنماییتون متشکرم .