PDA

View Full Version : سوال: مشخص کردن تعداد غلط در برگه های تستی

ahmad65
جمعه 05 تیر 1388, 19:15 عصر
سلام .
اول در مورد روش تصحیح برگه برنامه خودم یه توضیح میدم :
فرض کنید برگه ما 10 سوال داره و هر سوال چهار گزینه . پس ما 40 گزینه انتخاب داریم که در بانک اطلاعاتی 40 فیلد برای هر رکورد در نظر گرفتیم . زمان وارد گردن برگه گزینه هایی که تیک خوردن در فیلد بانک مقدارش یک و بقیه صفر هستند اینطوری ما متوجه میشیم که کدام گزینه را تیک زده . مثلا سوال چهارم رو گزینه دوم زده پس فیلد شماره 14 رو مقدار یک میدیم .(از راست به چپ)
سپس برگه درست رو به سیستم میدیم . 10 سوال داریم پس 10 فیلد برامون مهمه اگه اون فیلدها مقدارشون یک بود جواب درسته اگه نبود غلطه .

حالا میخوایم بدونیم یک برگه چند غلط داره ؟
. چیزی که به فکر ما رسیده اینه که یه فیلد دیگه برای هر رکورد بزاریم و هر بار که مقدار یک فیلد رو برسی می کنیم اگه مقدارش صفر بود ( پس غلطه ) مقدار اون فیلد هر چی هست یه واحد بهش اضافه بشه . اینطوری متوجه میشیم که چند تا غلط داره . ولی نمیدونم از چه کدی استفاده کنم .
اینرو هم بگم که برای سرعت بیشتر ما به این نتیجه رسیدیم که در زمان بررسی کردن یک فیلد کل رکورد ها رو چک کنیم . مثلا 100 رکورد داریم میخوایم فیلد 14 رو چک کنیم در کد میگیم که هر رکوردی که فیلد 14 مقدارش صفره مقداره فیلد 41 (تعداد غلط رو مشخص می کنه ) یک واحد افزایش پیدا کنه . بعد دوباره همین کد رو برای یه فیلد دیگه اجرا می کنیم . اینطوری 10 بار بیشتر کد اجرا نمیشه .

اگه شما روش بهتری به ذهنتون میرسه خوشحال میشم بهم کمک کنید . متشکرم .

alirezavafi
شنبه 06 تیر 1388, 01:18 صبح
شما چرا بجای اینکه اینجوری کدگذاری کنی از این روش استفاده نکردین :
یه کالمن برای شماره سوال و یک کالمن برای گزینه انتخاب شده (1 یا 2 یا 3 یا 4)
یکی به عنوان مبنا برای جواب سوال و به تعداد آزمون دهندگان هم در یک تیبل جدای دیگر به عنوان گزینه های انتخاب شده آنها
بعد خیلی راحت با یک کوئری میشه اطلاعاتی که میخواید رو استخراج کرد

ahmad65
شنبه 06 تیر 1388, 01:38 صبح
شما چرا بجای اینکه اینجوری کدگذاری کنی از این روش استفاده نکردین :
یه کالمن برای شماره سوال و یک کالمن برای گزینه انتخاب شده (1 یا 2 یا 3 یا 4)
یکی به عنوان مبنا برای جواب سوال و به تعداد آزمون دهندگان هم در یک تیبل جدای دیگر به عنوان گزینه های انتخاب شده آنها
بعد خیلی راحت با یک کوئری میشه اطلاعاتی که میخواید رو استخراج کرد

اگه میشه بیشتر توضیح بدید متوجه نشدم . چطوری باید متوجه بشم یه برگه چند غلط داره ؟ :متفکر:

tabatabaeefar
شنبه 06 تیر 1388, 12:41 عصر
سلام
به نظر من بهتره یک آرایه به طول تعداد سئوالاتتون تعریف کنید.
بعد به ترتیب شماره سئوالات، خونه های آرایه را با گزینه علامت زده شده پرکنید.
به جای سئوالات پاسخ داده نشده هم 0 بنویسید.
مثلا اگر در سئوال اول به گزینه 3 پاسخ داده شده و در سئوال دوم به گزینه 1 و در سئوال سوم هیچ گزینه ای علامت زده نشده داریم: array=310

موفق باشید.

alirezavafi
شنبه 06 تیر 1388, 14:32 عصر
یه تیبل پایه به سه کالمن کد امتحان ، شماره سوال ، جواب صحیح که همشون عددیه
یه تیبل دیگه برای دانشجویان شامل کالمنهای کد دانشجو ، کد امتحان ، کد سوال ، جواب انتخاب شده که بازم همشون عددیه

دو تا عکس ضمیمه کردم که یکی دیاگرام دیتابیسی که ساختم و دومی کوئری تعداد سوالهای غلط