PDA

View Full Version : این سرور در SQL Server چیست؟

منصور بزرگمهر
جمعه 05 تیر 1388, 19:14 عصر
من هنوز از داستان سرور SQL Server چیزی سر در نمی آورم.
من با Virtual PC سه ویندوز نصب کردم یک ویندوز سرور 2003 و دو ویندوز XP. سپس این سه ویندوز را دامین سرور کردم. (با دستور DCPromo در ویندوز 2003 آنرا دامین سرور و با معرفی IP در ویندوز ها و انتخاب دامین سرور بجای workgroup آنها را به هم وصل و یوزرهای لازم را معرفی و قشنگ این یوزرها کار می کنند)
ولی اگر بخواهید، من چیز زیادی از دامین سرور هم نمی دانم، و موارد فوق را نیز با خواندن کتاب ایجاد کرده ام، بهر حال،
من می خواهم بدانم، که اگر SQL SERVER را در ویندوز 2003 نصب کنم، آیا می توانم بدون نصب کردن SQL Server در سایر ویندوزها SQL Server را در انها RUN کنم، یا باید SQL Server را در ویندوز های XP نیز نصب کنم، و حال اگر SQL Server را در ویندوز XP نصب کردم، در هنگام RUN کردن SQL Server در 2003 یا XP در قسمت Server Name چه باید وارد کنیم، آیا از SQL SERVER در ویندوز XP می توان به ویندوز 2003 دسترسی داشت، به پایگاه های داده چطور، فرض فایل پایگاه داده در ویندوز 2003 باشد، خلاصه داستان این سرور چیست.
حتی اگر با ADO.NET به SQL Server نصب شویم، متن کانکشن اتصال چیست، و سرور چگونه معرفی می شود.
با عرض پوزش که سئوال من مقداری گنگ است، ولی من واقعاً از کلمه سرور چیزی سر در نمی آورم، لطفاً هر چه در این مورد می دانید توضیح دهید.
متشکرم

alirezavafi
شنبه 06 تیر 1388, 00:23 صبح
سرور یعنی میزبان ، وقتی شما sql رو نصب می کنی در واقع شما کامپیوترونو میزبان برنامه هایی می کنید که به بانک اطلاعاتیتون وصل میشه. یعنی کامپیوتر شما میشه مرکز که دیتا در اون مدیریت میشه
اگه میخوای از چند تاویندوز استفاده کنی باید تو هر ویندوز جداگانه sql رو نصب کنی