PDA

View Full Version : سوال: پرينت گرافيكي از يك DataGridView

vandermond
جمعه 05 تیر 1388, 22:29 عصر
سلام به همه دوستان گرامي
من براي يك برنامه اطلاعات مختلف رو تو يك ديتابيس دارم و تو DataGridView نمايش دادمشون. حالا ميخوام اين اطلاعات رو توي يك جدول (كه تو Word طراحي شده) و محيط دور جدول هم يك نماي گرافيكي هستش (در واقع يك Template ورد دارم) چاپ كنم. ميشه اين اطلاعات رو به اون جدول انتقال بدم؟ يا بايد جدول رو چاپ كنم و بعد دستي تنظيم كنم كه هر سلول كجا چاپ بشه و يك بار ديگه پرينت بگيرم؟(البته ميدونم راه دوم اصلا خوب نيست و حتما راه اول جواب داره) اگه راه ديگه اي هم به ذهنتون ميرسه لطفا كمك كنيد.
ممنون از همتون.

seniamail
جمعه 05 تیر 1388, 23:24 عصر
این کلاس شاید بتونه کمکتون کنه. با این میتونید از datagrid با همون شکلی که خودش داره پرینت بگیرید
کد استفاده از این کلاس در فایل زیر اتچ شده.

vandermond
شنبه 06 تیر 1388, 07:17 صبح
بسيار ممنون از كمكتون. ولي من ميخوام كه توي يك جدول خاص كه اطرافش هم با آرم ها و نشانه هاي مختلف شركت هستش و يه خورده چيزاي ديگه پرينت بگيره. البته ميشه اين كلاس رو تغيير بدم و با دوبار پرينت گرفتن درستش كنم ولي اگه راهي هست كه مثلا اين داده ها رو بفرسته به يك جدول توي ورد كه بصورت Template ساخته شده، خيلي خوب ميشه.يك سوال ديگه اينكه ميشه از كل فضاي فرم پرينت گرفت؟ يعني آرمها و... رو بيارم تو فرم و بعد از كل ديتاگريد و اون آرمها يك جا پرينت بگيرم؟
لطفا كمك كنيد...

seniamail
شنبه 06 تیر 1388, 13:35 عصر
سلام
فکر میکنم بتونی از فرم عکس بگیری بعد اون رو چاپ کنی.
در مورد کامپوننت های جانوس (Janus) هم در همین سایت جستجو کن امکانات زیادی داره. شاید بتونی ازش کمک بگیری
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=100856

vandermond
شنبه 06 تیر 1388, 13:56 عصر
دوست عزيز، سلام و ممنون از محبتتون:لبخندساده:
من اينا رو خونده ام(البته زياد با جانوس كار نكردم) بله احتمالا ميشه اين كار رو كرد و خوبه. ولي اگه كسي ميدونه چه طور اطلاعاتم رو به ورد منتقل كنم خيلي بهتره چون اون يك صفحه هست كه شركت گفته همون شكلي پرينت گرفته بشه و اينكه روي فرم با جانوس اونها رو در بيارم فكر ميكنم كار بسي طاقت فرسايي است (صفحه اي كه بايد مطابق اون پرينت بگيرم محيط گرافيكي بسيار بالايي داره)
باز هم ممنون از كمكتون .

saied_genius
یک شنبه 10 آبان 1388, 16:41 عصر
مي دونم يک کمي از تاريخ تاپيک گذشته ، ولي براي دوستاني که ممکنه به چنين شرايطي برخورد کنند:

اين لينک ها براي ارسال اطلاعات datagrid به word و excel .

http://www.codeproject.com/KB/webforms/DAtaGridExportToExcel.aspx

http://www.dotnetspider.com/resources/4921-Exporting-DataGrid-Word-file.aspx

اما طبق تجربه ، به نظر من ارسال اطلاعات به word زياد کار جالبي نيست ، بهتره که يک گزارش توي يک محيط گزارش ساز مانند crystal reports طراحي کنيد و اطلاعات را درون آن بريزيد تا نه مشکل پايين آمدن کيفيت و نه خيلي مشکلات ديگر را نداشته باشيد.

موفق باشيد.

samaneh_sh
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 08:54 صبح
سلام و با تشكر از لينك شما
ولي يه مشكلي كه موقع ارسال داده ها از ديتا گريد به اكسل هست اينه كه
داده هاي فارسي را درست نمايش نميده

saied_genius
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 13:14 عصر
سلام

من حقيقتش تا حالا نياز به چنين کاري نداشتم ، براي همين امتحان نکردم.

بازهم مي گردم ببينم راه حلش چيه. اميدوارم دوستاني که بلد هستند ، زودتر راهنمايي کنند.