PDA

View Full Version : کاربا hyperlink درgridviwe

sina_761
جمعه 05 تیر 1388, 23:49 عصر
من یه صندوق پیام دارم که بااستفاده ازgridviwe اونو طراحی کردم یکی ازفیلداش عنوان پیام هست که میخوام از نوع hypelink باشه که وقتی روی هر عنوان کلیک کنم متن پیام مربوطه رو به من نشون بده مشکل من اینه که وقتی خاصیتnavigateurl این فیلد رو مستقیما مقدارمیدم مستقیم وبدون اجرای کدهاش به اون صفحه میره من میخوام اول دستورات select مربوطه رو اجرا کنه و بعد به اون صفحه بره و پیام رونشون بده
خواهش میکنم کدش رو به من بدین تا تحویل سایت وقتی ندارم

hobab-theme
شنبه 06 تیر 1388, 01:01 صبح
اگه درست متوجه مشکلتون شده باشم شما میخواید با کلیک بر روی هر عنوان از پیامها به یه صفحه دیگه برید و اطلاعات کامل اون پیام رو نشون بدید
خوب برای این کار شما یه فیلد تو جدول پایگاه داده برای پیامهاتون با نام ID یا هر چیزی ایجاد کنید . بعد این آی دی رو به هایپرلینکتون بدید و اونو توی URL صفحه ارسال کنید .
حالا یه صفحه جدید ایجاد کنید و اون آی دی رو از یو آر ال بگیرید و بذارید تو دستور سلکت شرطی و اطلاعات کامل پیام مربوط به اون آی دی رو نمایش بدید

نمونه HyperLink

<asp:HyperLink id="HyperLink1" Text='<%#Eval("TitleMessage")%>' NavigateUrl='ShowMessage.aspx?ID=<%#Eval("ID")%>' Runat="server" />

تو این مثال از TitleMessage استفاده شده که فرض شده نام فیلدی است که عنوان پیامها رو تو خودش ذخیره میکنه . این رو به خاصیت Text این HyperLink دادم .
همین طور ID پیامها رو از جدول میگیره و به Url میفرسته.
شما باید یه صفحه جدید ( مثلاً ShowMessage ) ایجاد کنید و با کد زیر این ID رو از Url بیرون بکشید

Request.Params("ID")

بعد میتونی از طریق دستور سلکت شرطی زیر اطلاعات کامل این پیام رو دریافت کنی

SELECT * FROM Messages WHERE ID=@id

دستور Command هم به این صورت میشه

cmd.Add.Parameters("@id", Request.Params("ID"))

اینجا ID ازUrl بیرون کشیده شده
امیدوارم جوابتون رو گرفته باشید
-------------------------------------------------------------
به زودی مقاله کاملی رو تحت عنوان "ADO.NET به زبان ساده برای مبتدیان" ارائه میشه که تمام کاربران مبتدی بتونن از 4 عمل اصلی به خوبی بهره ببرن
یا حق

sina_761
شنبه 06 تیر 1388, 19:38 عصر
شما خیلی خوب گفتیداما من نفهمیدم

sina_761
شنبه 06 تیر 1388, 19:58 عصر
این کد خطا میده

sina_761
شنبه 06 تیر 1388, 20:04 عصر
من دارم از Grid viwe استفاده میکنم میخوام این hyper link یه ستون از gridviwe باشه این که شما گفتید کار با hyperlink معمولی هست واسه همین اول گیج شدم و سر در نیا وردم

hobab-theme
شنبه 06 تیر 1388, 20:44 عصر
این کد خطا میده
خطا رو بزارید تا بررسی کنم

شما خیلی خوب گفتیداما من نفهمیدم
دوست من کجاشو نفهمیدید . بگید تا بیشتر توضیح بدم

sina_761
یک شنبه 14 تیر 1388, 09:50 صبح
من دارم از Grid viwe استفاده میکنم میخوام این hyper link یه ستون از gridviwe باشه این که شما گفتید کار با hyperlink معمولی هست واسه همین اول گیج شدم و سر در نیا وردم

e-arasteh
یک شنبه 14 تیر 1388, 13:59 عصر
select رو در gridview فعال کن بعد موقع SelectedIndexChange ، فیلد id رو تو session نگه دار بعد redirect کن به صفحه مشروح و id نگه داشته شده رو load کن.
گرفتی یا بیشتر توضیح بدم؟