PDA

View Full Version : سوال: صفحه نمایش

mahdi banki
شنبه 06 تیر 1388, 00:55 صبح
با سلام به دوستان و اساتید

در برنامه با یک کلید برنامه به رنگ غیر فعال بشه مثل خود سایت که برنامه کم رنگ میشه
و با دیگری فعال برگرد به حالت اول من خیلی جستجو کردن ولی چیزی پیدا نکردم

با تشکر

butterfly8528
شنبه 06 تیر 1388, 14:57 عصر
سلام

دوست عزیز منظورتون رو به طور واضح نفهمیدم ولی اگه میخواهید وقتی فوکوس رو فرمتون بود فرم یه عکس و وقتی که فوکوس جای دیگری بود فرم عکس دیگری داشته باشد ، من از این روش استفاده میکنم :

لطفا قبل از هرچیزی 1 تایمر با اینتروال 1 و دو picturebox بر روی فرم خود قرار بده و برای هرکدوم یه عکس انتخاب کن . بعد این کد ها رو به فرمت اضافه کن .

Private Declare Function GetForegroundWindow Lib "user32.dll" () As Long
Private Declare Function GetWindowText Lib "user32" Alias "GetWindowTextA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpString As String, ByVal cch As Long) As Long

Private Sub Timer1_Timer()
' intervale timer ro 1 bezarid
Dim c As Long
Dim k As Long
Dim handel As Long
Dim caption As String
c = GetForegroundWindow
caption = Space$(128)
k = GetWindowText(c, caption, 128)
caption = Left(caption, k)
If caption = Form1.caption Then ' yani age focus rooye form1 bood
Form1.Picture = Picture1.Picture
Else
Form1.Picture = Picture2.Picture
End If
End Sub

باز هم اگه منظورت چیزه دیگری بود بگو :بامزه:

موفق باشی

mahdi banki
شنبه 06 تیر 1388, 23:31 عصر
دوست عزیز بسیار ممنون لطف کردی اما شاید من درست توضیح ندادم.

من در فرمم دو عدد کامند دارم که میخواهم اگر کامند اولی کلید خود فرم به صورت کم رنگ

جلوه بدهد

مثال : در خود همین سایت در موقع خروج از تالار که میرویم روی کلید خروج بالای صفحه ,

صفحه بی رنگ میشه و بعد از خروج صفحه به رنگ خودش بر میگردد

حالا من میخواهم در صورت کلید خوردن کلید اول این رویداد عملی شود و در صورت کلید خوردن

کلید دوم به حالت دوم برگردد

با تشکر در صورت واضح نبودن جمله ها بگو دوباره توضیح بدهم .

mahdi banki
سه شنبه 09 تیر 1388, 01:39 صبح
با سلام به دوستان و اساتید

نمیدونم مشکل از چیست خیلی کار کردم هیچ راهی جواب نداد دوستان هم مانند من

نتوانستند .

من در فرمم دو عدد کامند دارم که میخواهم اگر کامند اولی کلید خود فرم به صورت کم رنگ

جلوه بدهد

مثال : در خود همین سایت در موقع خروج از تالار که میرویم روی کلید خروج بالای صفحه ,

صفحه بی رنگ میشه و بعد از خروج صفحه به رنگ خودش بر میگردد

حالا من میخواهم در صورت کلید خوردن کلید اول این رویداد عملی شود و در صورت کلید خوردن

کلید دوم به حالت دوم برگردد .

با تشکر

loads
سه شنبه 09 تیر 1388, 02:39 صبح
Private Declare Function GetWindowLong Lib "user32" Alias "GetWindowLongA" (ByVal hwnd As Long, ByVal nIndex As Long) As Long
Private Declare Function SetLayeredWindowAttributes Lib "user32" (ByVal hwnd As Long, ByVal crKey As Long, ByVal bAlpha As Byte, ByVal dwFlags As Long) As Long
Private Declare Function SetWindowLong Lib "user32" Alias "SetWindowLongA" (ByVal hwnd As Long, ByVal nIndex As Long, ByVal dwNewLong As Long) As Long
Private Const GWL_EXSTYLE = (-20)
Private Const LWA_ALPHA = &H2
Private Const WS_EX_LAYERED = &H80000
Public Function Trans(ByVal hwnd As Long, Perc As Integer) As Long
Dim Msg As Long
On Error Resume Next
If Perc < 0 Or Perc > 255 Then
Trans = 1
Else
Msg = GetWindowLong(hwnd, GWL_EXSTYLE)
Msg = Msg Or WS_EX_LAYERED
SetWindowLong hwnd, GWL_EXSTYLE, Msg
SetLayeredWindowAttributes hwnd, 0, Perc, LWA_ALPHA
Trans = 0
End If
If Err Then
Trans = 2
End If
End Function
Private Sub Command1_Click()
Trans Form1.hwnd, 100
End Sub
Private Sub Command2_Click()
Trans Form1.hwnd, 250
End Sub

mahdi banki
سه شنبه 09 تیر 1388, 23:03 عصر
دوست عزیز واقعاً لطف کردی خیلی ممنون و...

شرمندم ولی مشکل من هنوز حل نشده نمیدونم چرا مشکلم حل نمیشه به هر حال ممنون من هرکاری کردم هرچی جستجو کردم پیدا نکردم به هر حال اگه راه حلی پیدا کردی ممنون میشم .
این برنامه خوبی بود ولی فرم را آینه میکند من یک بار دیگه توضیح میدم شاید فرجی بشه .
من میخواهم در برنامه دو کامند باشه که با کلید روی کامند اولی فرم به حالت بی رنگ بشه نه به صورت آینه مانند حالت سیاه و سفید بعضی موقع ها در موقع خروج از تالار همین سایت این کار انجام میشه صفحه سایت بی رنگ و به همان صورتی که توضیح دادم میشه و... در موقع کلید کامند دوم برگردد به حلت دوم حالت عادی .
دوست عزیز اگر وقت کردی به تایپیک (( ورود ساعت و تاریخ )) یه سری بزن سوالی در تایپیک دارم

ممنون