PDA

View Full Version : نمایش اعداد فارسی

archi
یک شنبه 18 بهمن 1383, 07:05 صبح
چه جوری می تونم توی یه تکست باکس اعداد را به صورت فارسی ولی Left to Right نشون بدم؟

Behrouz_Rad
یک شنبه 18 بهمن 1383, 07:26 صبح
به صورت پیش فرض Text Box به صورت Left To Right است.

archi
دوشنبه 19 بهمن 1383, 08:21 صبح
بابا میگم فارسی :sad2:
اگه left to right باشه فارسی نشون داده نمیشه و اگه Right To left بشه برای نمایش اعداد مناسب نیست(اعداد چه فارسی چه لاتین از چپ به راست نوشته می شوند)
OK?

Vahid_Nasiri
دوشنبه 19 بهمن 1383, 10:16 صبح
http://www.iranasp.net/Articles/ShowArticle.aspx?articleid=68

dena
سه شنبه 20 بهمن 1383, 12:41 عصر
با سلام
واقعا مقاله عالی بود یک دقیقه ای مشکل من که حل شد.
با تشکر

dena
سه شنبه 20 بهمن 1383, 14:01 عصر
سلام
من کد داده شده در مقاله را در با یک خورده تغییر در داخل صفحات برنامه نویسی شده با asp.net استفاده کردم خیلی خوب همه اعداد را به فارسی تبدیل می کند مشکل این است که کدهای بعضی از کاراکتر های خاص را مانند » یا « یا " را هم به فارسی تبدیل می کند . با هیج کاراکتر الفبایی مشکل ندارد فقط با امثال اینها . خلاصه این کاراکتر ها به این صورت &#۱۸۷; در متن دیده می شود .
اگر می توانید راهنمایی کنید مشکل از کجاست و روش ذخیره کردن صحیح این کاراکتر ها به چه صورت است؟

با تشکر

Behrouz_Rad
سه شنبه 20 بهمن 1383, 16:58 عصر
اگه left to right باشه فارسی نشون داده نمیشه و اگه Right To left بشه برای نمایش اعداد مناسب نیست(اعداد چه فارسی چه لاتین از چپ به راست نوشته می شوند)
عجیبه که من مشکلی ندارم.
خیلی عالی فارسی نمایش داده میشه.

archi
چهارشنبه 21 بهمن 1383, 09:38 صبح
همینجا هم اگه کنترل شیفت بزنی اعداد انگلیسی میشن و هیچ جور فارسی نوشته نمیشن!
امتحان کن

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 21 بهمن 1383, 10:32 صبح
درسته! فارسی دیدن یا ندیدن آن به تنظیمات کنترل پنل بستگی دارد. (آیا فول فارسی و روی ایران است یا نه؟...)
روشی هم که سایت iranasp.net‌ ارائه داده عدد را به رشته ای فارسی تبدیل می کند و دیگر عدد نخواهد بود. بنابراین از این روش فقط برای نمایش استفاده کنید و نه ثبت در دیتابیس.