PDA

View Full Version : یک سوال کمی پیچیده در مورد برنامه نویسی شبکه و وب

gbg
یک شنبه 07 تیر 1388, 10:50 صبح
سلام
دقیقا نمی دونم که چطور منظورم رو عنوان کنم ولی خیلی ساده بگم
فرض کنیم یه برنامه داریم با کاربران شبکه که افراد تحت شبکه از این نرم افزار استفاده می کنن
بعضی از قسمت های این نرم افزار بصورت صفحه وب در دست رس هستش ( مستقل از نرم افزاره ) حالا قسمت هایی هست که هم در وب و هم در نرم افزار موجوده که بهتره مستقل نباشه چون مدیریت تغییرات خیلی سخت میشه و ممکنه یک بخش توسعه پیدا کنه و یک بخش نه و ...
چطور میشه هر دو بخش رو از یکجا مدیرت و کدنویسی کرد طوری که کد هر دو قسمت مشترک باشه

MohsenTi
شنبه 13 تیر 1388, 10:46 صبح
بهتره شما یک سرور داشته باشید که هر تغییری که انجام می دید رو سرور باشه و بقیه ی نرم افزار ها تحت تاثیر یه منبع باشند نه اینکه اون قسمتی که بین برنامه و سایت مشترکه مستقل از هم کارکنند در واقع همه چیز حتی سایت از یک سرور استفاده کنن البته باید توجه کنید که چنین کاری نیاز به یه سرور انلاین داره تا با ورود به سایت قابلیت سرویس دهی داشته باشه .
امیدوارم منظور شما رو درست فهمیده باشم.

gbg
یک شنبه 14 تیر 1388, 12:39 عصر
خوب برنامه که سرور داره
مثلا مشکل من اینه که صفحه ورود اطلاعات هم یه صفحه هست هم یه فرم در نرم افزار
حالا یک یا چند فیلد تو دیتابس تغییر میکنه و من این تغییر رو تو نرم افزار و تو صفحه وب میدم
حالا این کار باعث دوباره کاری و خطا و یا حتی فراموشی در انجام صفحه وب میشه که کار رو خراب میکنه
من میخوام توسعه به صورتی باشه که صفحه وب بر اساس فرم برنامه ساخته و مدیریت بشه که با تغییر فرم برنامه صفحه وب هم تغییر کنه