PDA

View Full Version : برعکس شدن تاریخ در هنگام نمایش

sara_sh_s
یک شنبه 07 تیر 1388, 11:50 صبح
با سلام.
من برای درج و نمایش تاریخ مشکل دارم. یک textbox دارم که تاریخ رو در اون به صورت
01/01/80 واردمیشه . table ی که texbox من در اون قرار داره right to left است ولی زمانی که این مقدار را از texbox میگیرم به صورت برعکسه 80/01/01 . و همینجوری هم در database میشینه. برای نمایش در gridview چونtable زیرgridview هم right to left است درست نمایش داده میشود. اما مشکل من از زمانی شروع میشود که میخوام مقایسه رو انجام بدم. وقتی میگم بزرگتر از 01/01/80 چون تاریخها برعکسن میاد تاریخهایی روبهم میده که روزشون از 01 بزرگتره.من باید چیکار کنم؟

hobab-theme
یک شنبه 07 تیر 1388, 12:23 عصر
با سلام.
من برای درج و نمایش تاریخ مشکل دارم. یک textbox دارم که تاریخ رو در اون به صورت
01/01/80 واردمیشه . table ی که texbox من در اون قرار داره right to left است ولی زمانی که این مقدار را از texbox میگیرم به صورت برعکسه 80/01/01 . و همینجوری هم در database میشینه. برای نمایش در gridview چونtable زیرgridview هم right to left است درست نمایش داده میشود. اما مشکل من از زمانی شروع میشود که میخوام مقایسه رو انجام بدم. وقتی میگم بزرگتر از 01/01/80 چون تاریخها برعکسن میاد تاریخهایی روبهم میده که روزشون از 01 بزرگتره.من باید چیکار کنم؟
سلام
شما TextBoxتون رو توی تگ Span قرار بدید Direction اونو rtl یا ltr مقدار دهی کنید

<span dir="rtl" Or "ltr"><asp:textBox.../></span>

در ضمن فکر کنم شما نوع تاریختون رو String قرار دادید . درسته؟
بهتره از تابعی که برای تاریخ شمسی استفاده میشه ( تو همین انجمن موجود هست ) استفاده کنید

sara_sh_s
یک شنبه 07 تیر 1388, 18:01 عصر
ممنون از پاسختون.آره درست حدس زدید تاریخ های من string هستن. راهنماییتون کمکم کرد و از توابع که گفتین استفاده کردم. مجبور شدم برا مقایسه از دو ستون تاریخ یکی میلادی و دیگری شمسی استفاده کنم. میلادی برا مقایسه و شمسی برای نمایش.

hobab-theme
یک شنبه 07 تیر 1388, 19:06 عصر
ممنون از پاسختون.آره درست حدس زدید تاریخ های من string هستن. راهنماییتون کمکم کرد و از توابع که گفتین استفاده کردم. مجبور شدم برا مقایسه از دو ستون تاریخ یکی میلادی و دیگری شمسی استفاده کنم. میلادی برا مقایسه و شمسی برای نمایش.
خواهش میکنم
منم چند مدت پیش یه پروژه کوچیک واسه یکی از دوستان با همین روش نوشتم
یه چیزی تو مایه های وبلاگ بود . لیست کردن پستها بر اساس تاریخ درج.
منم یه فیلد تاریخ شمسی ( واسه نمایش ) و یه فیلد تاریخ میلادی (واسه مقایسه ) ایجاد کردم.
ولی مدتی بعد از ارائه پروژه فهمیدم که میشد این دو کار رو با یه فیلد تاریخ که نوع اون DateTime باشه انجام داد
همون طور که میدونید این نوع فیلدها در پایگاه داده تاریخ و ساعت رو به این صورت قبول میکنند ( مثلاً 07:33 ب.ظ 2009/06/28 )
با یه تابع میشه اینو به شمسی برگردوند و نمایش داد . و همچنین میشه همین رو واسه مقایسه استفاده کرد
من یه تاپیک در رابطه با این مسئله تو همین سایت دیدم ولی متاسفانه فرصت اینکه برم دنبالش رو پیدا نکردم
اما اگر دیدمش لینکشو براتون میزارم
ببخشید یه خورده طولانی شد
موفق باشید