PDA

View Full Version : سوال: مشكل در Export

RoostaYeBekr
یک شنبه 07 تیر 1388, 13:20 عصر
سلام
من يك كلاسي از اينترنت براي اكسپرت گريدويو ، داخل فايل اكسل گير آوردم. ولي مشكل اينجاست كه توي كامپيوتر اداره ، فارسي را درست نشان مي دهد . ولي در كامپيوتر اداره ، به جاي فارسي ، علامت سوال مي گذارد.
كسي راه حلي ندارد؟

naeeme
یک شنبه 07 تیر 1388, 13:30 عصر
من دقیقا از همین کد تقریبا 7 ماهه که دارم استفاده می کنم و به چنین مشکلی برنخوردم. در نحوه نصب ویندوزهای دو سیستم و نحوه فارسی شدنشون احتلافی وجود نداره؟
یه اختلاف بین کد من و شما وجود داره که من encoding رو تعریف نمی کنم اما شماتعریف کردین. شاید از انتخاب encoding هم باشه.

RoostaYeBekr
یک شنبه 07 تیر 1388, 14:17 عصر
من دقیقا از همین کد تقریبا 7 ماهه که دارم استفاده می کنم و به چنین مشکلی برنخوردم. در نحوه نصب ویندوزهای دو سیستم و نحوه فارسی شدنشون احتلافی وجود نداره؟
یه اختلاف بین کد من و شما وجود داره که من encoding رو تعریف نمی کنم اما شماتعریف کردین. شاید از انتخاب encoding هم باشه.
سلام
مرسي

راستش من الان ، اون خط encoding رو كه گفتيد ، برداشتم ، ( كه قبلا خودم اين خط رو گذاشته بودم ) ، مي بينم كه كاملا چپندر قيچي ، فايل اكسپرت شده را نشان مي دهد.

الان رو اين كامپيوتر كه قبلا با وجود encoding ، خوب نشان مي داد و با برداشتنش ، بد نشان داد ، ويندوزش MRT است . ولي كامپيوتر خانه xp SP2 است. مثل اينكه معروفه كه MRT با فارسي مشكلي نداره . ديگه نمي دونم.

و يك قضيه ديگه اينكه شما گفتيد 7 ماهه استفاده مي كنيد . آيا فقط خودتان استفاده مي كنيد يا روي كامپيوترهاي مختلف هم اين قضيه تست شده ؟

naeeme
چهارشنبه 10 تیر 1388, 12:43 عصر
روی کامپیوتر محل کار، خونه و 3 تا سرور داره کار می کنه! کامپیوتر خونه و محل کار Xp sp2 هست که با همون امکان خود ویندوز فارسی شده.

RoostaYeBekr
چهارشنبه 10 تیر 1388, 12:55 عصر
روی کامپیوتر محل کار، خونه و 3 تا سرور داره کار می کنه! کامپیوتر خونه و محل کار Xp sp2 هست که با همون امکان خود ویندوز فارسی شده.
خوب مرسي.
البته نگفتيد كه تا حالا برنامه تان را از روي كامپيوتري كه windows MRT هم روش نصبه هم امتحان كرديد يا نه .

ما كه از خدامونه اين كد تو همه ي شرايط درست كار كنه و همه چيز رو درست نشون بده . ولي حالا چه كنيم كه فعلا اينطور نيست.

iman_22a
چهارشنبه 10 تیر 1388, 13:23 عصر
دو خط هم من اضاف کنم و اونم اینه که ویندوزای فارسی توی CodePage با هم فرق می کنن . بعضی ها بر پایه کدپیج ایران کار می کنن و بعضی ها بر پایه کدپیج عربستان . اگر دقت کرده باشین بعضی نرم افزارهای فارسی هم با بعضی ویندوزهای فارسی مشکل دارند و فارسی رو بصورت علامت سوال نمایش می دن که مشکلش با تغییر کدپیج برطرف میشه انشالله ...

naeeme
چهارشنبه 10 تیر 1388, 13:28 عصر
دو خط هم من اضاف کنم و اونم اینه که ویندوزای فارسی توی CodePage با هم فرق می کنن . بعضی ها بر پایه کدپیج ایران کار می کنن و بعضی ها بر پایه کدپیج عربستان . اگر دقت کرده باشین بعضی نرم افزارهای فارسی هم با بعضی ویندوزهای فارسی مشکل دارند و فارسی رو بصورت علامت سوال نمایش می دن که مشکلش با تغییر کدپیج برطرف میشه انشالله ...

درسته! شاید از کد پیج باشه! من موقع ذخیره کردن صفحاتم از unicode( UTF-8 with signature) - Codepage 650001 برای ذخیره استفاده می کنم. شاید تفاوت در این باشه!

RoostaYeBekr
چهارشنبه 10 تیر 1388, 13:30 عصر
سلام
مرسي . به نظرم ، جواب اين مشكل ، يك چيزايي تو همين مايه هاست .

RoostaYeBekr
چهارشنبه 10 تیر 1388, 13:31 عصر
درسته! شاید از کد پیج باشه! من موقع ذخیره کردن صفحاتم از unicode( UTF-8 with signature) - Codepage 650001 برای ذخیره استفاده می کنم. شاید تفاوت در این باشه!
نه ، در اين نيست.

من هم در خانه و هم در اداره ، همين كار را مي كنم.
ضمنا بايد اين كار را بكنيم.

isaac_m
دوشنبه 27 آذر 1391, 22:29 عصر
با سلام خدمت دوستان
من هم چك كردم مشكلي تو فارسي بودنش تو ويندوز 7 _ 64X نديدم فقط يك سوال اينم اينكه چطوري ميشه جدولاشو هم به اكسل فرستاد؟ يعني خروجي اكسلش مرتب شده و با جدولي كه فيلد ها رو از هم جدا كنه و هدر سطر متفاوتي داشت؟