PDA

View Full Version : کنترل نمایش مدیریت ساختار درختی در database و پشتیبانی از ajax

hadi000333
دوشنبه 08 تیر 1388, 01:39 صبح
با سلام به همه دوستان

مدتی پیش به فکر ساختن کنترلی برای نمایش و مدیریت ساختار درختی database افتادم روش های مختلفی برای این کار دیدم اما هیچ کدوم به درد من نمی خورد تصمیم گرفتم کنترلی بسازم که کار های مورد نیاز من رو انجام بده .:متعجب:

درباره کنترل
این کنترل با زبان C# ,asp.net , javascript نوشته شده . (.net 2) اما در Vs2008
کاری که این کنترل انجام میده این که اطلاعات رو از database به حالت عادی خونده و بدون انجام پردازش اضافی روی داده ها , داده ها رو به کلاینت می فرسته و توسط کلاینت ساختار درختی تفسیر و نمایش داده می شه. برای ارتباط بهتر بین سرور و کلاینت از anthem ajax استفاده کردم.
و امکان خوبی که این کنترل داره اینه که بر اساس datasource نوشته شده که امکان استفاده از اون رو به شکل خیلی راحتی در آورده. :متفکر:

این کنترل در مرور گر های IE 7 , FF 2 , Opera 96 , Safari 3 , chrome تست شده , البته در بعضی مرورگر ها بنا به دلایل که به خود مرور گر بر می گرده ممکنه بعضی قسمت هاش به خوبی کار نکنه !!!! :اشتباه:

و البته بعضی از قسمت ها مانند cache هنوز پیاده سازی نشده گرچه امکان تنظیم cache از طریق datasource فراهم هست.:افسرده:

در ضمن برای مشاهده این کنترل می تونید به این آدرس مراجعه کنید. :

www.iranarticle.ir

چون حچم فایل ارسالی بیشتر از 400kb بود فایل رو دو قسمت کردم

اگر نظری در مورد کنترل داشتید خوشحال میشم از طریق hadi000333@Gmail.com در میون بذارید.:لبخند:

با تشکر

هادی مرادی