PDA

View Full Version : سوال: Decode كردن 2 تا فايل PHP

Arash.N
دوشنبه 08 تیر 1388, 19:46 عصر
با سلام خدمت اساتيد محترم.
من انجمن جديد ديتالايف رو ترجه كردم فقط 2 تا فايل كد شده داره.
اونا رو جخوري ميتونم Decode كنم ؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

soheil.moradi
دوشنبه 08 تیر 1388, 22:09 عصر
با چه روشی Code شده اند؟
در صورتی که نمی دونی، می تونی اون فایلها را Zip کنی و Attach کنی تا شاید بشه به شما کمک کرد.

Arash.N
سه شنبه 09 تیر 1388, 00:56 صبح
ممنون كه پاسخ دادي .
فكر كنم Base64 باز حالا يه نگاهي بنداز.
ممنون

soheil.moradi
سه شنبه 09 تیر 1388, 12:31 عصر
خوب، فايلها را دیدم
یکی از فایلها را مرتبش کردم تا ببینم چه عملی را در کل انجام میده.
اگر شما می خواهی انجمن دیتالایف را ترجمه کنی، به نظر میاد داخل این فایل چیزی برای ترجمه نیست، اما در صورتی که ترجمه تان با مشکل روبرو شده، و یه قسمتهاییش مطمئن هستید که به این دو فایل ربط داره؛ زیاد نگران نباشید، اگر یکم حوصله بخرج بدید، میتونید اون را decode کنید.
البته، با این همه حال، من decode شدۀ اون آرگومان مختص به تابع اصلی برنامه را دیدم، یه سری کد PHP هست که البته، خراب نشون داده میشه، اما با تابع ord و... اونها را درستشون می کنه.
خلاصه یکم پیچیده اش کرده، اما قابل حل هست.
برای مثال، شما بیا هرچی اسم های 34 حرفی هست که حالا میخواد تابع باشه یا متغیر یا آرگومان، اونها را بیا برای خودت یک سری اسم تعریف کن و جایگزین قبلی ها کن، اینطوری برنامه برات واضح تر میشه که چیکار میکنه، اینطوری که تمام تابع ها و آرگومان ها و متغیرها را به حروف 34 تایی تبدیل کرده، آدمو گیج میکنه و بیخیال سر درآوردن در کد می کنه. اما اگر واقعاً دوست داری چی نوشته، همون راهی که گفتم را انجام بده.
موفق باشی...

Arash.N
سه شنبه 09 تیر 1388, 14:13 عصر
تو اين فايلهاي براي ترجمه چيزي نيست فقط ميخوام DecoDe كنم. چون چيزايي كه توي سايت ميزاريم فايل كد شده نداره.
اين چيزهاييم كه گفتيم زياد سر در نياوردم D: ميشه توضيح بديد ؟
ممنون ميشه X:

soheil.moradi
سه شنبه 09 تیر 1388, 14:58 عصر
اگه شما این فایلها را decode بکنی احتمال قوی داره که اون قسمت از سایتی که با این دو تا فایل در ارتباط هست، پیغام خطا بدن. هیچ کاریشون نکن و اگر توی این دو فایل ترجمه ای وجود نداره، ولشون کن به حال خودشون. برای اینکه ببینی خطا میده یا نه، یکی از اون متغیر ها را یه اسمی به دلخواه خودت بگذار و سایت را اجرا کن (البته جایی از سایت را که با این دو فایل کار داشته باشه).

Arash.N
سه شنبه 09 تیر 1388, 18:22 عصر
قبلا يكي از بچه هاي سايت DecoDe كرد نسخه قبليشو مشكلي نداشت. اگه راهي چيزي هست خيلي ممنون ميشم راهنمايي كنيد X:X: