PDA

View Full Version : سوال: ادامه بدم يا نه؟

saeidmscs
پنج شنبه 11 تیر 1388, 10:44 صبح
سلام به همه دوستان
طبق توصيه خودتون-برای برنامه نويسی وب-رفتم وHTMLياد گرفتم.حالا سؤال من اينه که آيا اينو
بايد تا سطح پيشرفته ادامه بدم و بعد برم سراغASP،يا يه دانش کلی کافيه؟
الان من بيشتر مباحث مربوط به HTMLرو بلدم.
ممنون ميشم اگه راهنماييم کنيد:لبخندساده::قلب:

Coward
پنج شنبه 11 تیر 1388, 11:20 صبح
دوست عزيز html كه ديگه پيشرفته نداره
بهتره همه چيز را ياد بگيري
CSS و javascript هم من پيشنهاد مي كنم ياد بگيري بعد ها خيلي به دردت مي خوره البته اين راهي كه من رفتم و فقط يك پيشنهاده

silverfox
پنج شنبه 11 تیر 1388, 12:40 عصر
البته می تونی اینارو در کنار هم یاد بگیری یعنی همینطور که صفحه ای رو با asp.net یا php یا هرچی درست می کنی با جاوا اسکریپت براش منو درست کنی توش از css استفاده کنی هرجا که گیر کردی از کد های آماده یا آموزش ها کمک بگیری البته برای اینکارلازمه یکم با این زبان های آشنایی داشته باشی....

bahar_engineer
پنج شنبه 11 تیر 1388, 12:42 عصر
سلام

اگه بخوای کلی قبل از یادگیری اصل مطلب ، سر راه خودت مرحله بذاری خسته می شی

به نظر من html که پایه است رو یاد گرفتی خیلی خوبه و برو سراغ asp.net و زبانی مثل c# و با visual studio کار کن تا کم کم بتونی طراحی وب سایت های قابل قبولی رو انجام بدی ... چون کار با ویژوال استدیو هم خیلی سخت نیست . اون تلاشی که می خوای بکنی و وقتی که می خوای بذاری که یه وب سایت ساده بسازی ... اگه یه کم بیشتر تلاش کنی می تونی وب سایت های عالی بسازی( نه یه سایت که با frontpage ساخته شده باشه که خیلی ابتداییه)

حتی برای شروع کار!!!! خودتو دست کم نگیر:تشویق:

کافیه توی هر زمینه که می خوای یه کتاب الکترونیکی دانلود کنی و باهاش کار کنی... عملی . اینطوری خیلی زود یاد می گیری

در ضمن با asp کاری نداشته باش اون خیلی کدنویسی داره و گیجت می کنه

از همون asp.net شروع کن ... لزومی نداره قبلش asp بلد باشی

و اینکه در کنار این آموزش ها می تونی طی کار به مباحث حاشیه ای مثل کارهای خاص با html و همچنین یادگیری javascript بپردازی

موفق باشی

Coward
پنج شنبه 11 تیر 1388, 14:55 عصر
البته من گفتم راهي كه من رفتم من علاقه اي به طراحي ندارم و بيشتر به كد نويسي و كار با كلاس ها اين حرفا علاقه دارم ولي از html ,css , js شروع كردم كه زماني كه خواستم كدي براي js بنويسم مشكل بر نخورم يا اگر قسمتي از طراحي را خواستم عوض كنم گيج نشم كلا چون در ايران هنوز اين قسمت ها مجزا نشده بهتره همه web كارها تمام قسمت ها را تا حدي بلد باشند باز مي گم نظر منه اگه به من باشه پيشنهاد jquery هم مي دم :لبخند:
js و jquery خيلي كار ها را از دوش asp يا php بر مي داره و سايت را خيلي جذاب تر مي كنه

hobab-theme
جمعه 12 تیر 1388, 02:42 صبح
ادامه بدم یا نه؟
چرا نه؟
مگه هرچی یاد بگیری بده . الان با این چیزایی که میدونی میتونی بری سراغ asp.net . البته اگه اینا رو هم نمیدونستی ( منظورم همون html هست ) بازم میتونستی بری سراغ دات نت . ولی خوب اینجوری خیلی بهتره .
یه پیشنهاد :
با asp.net شروع کن و چند تا سایت برا خودت بصورت آزمایشی طراحی کن . برنامش رو بنویس . اصلش برنامه یا همون منطق کار هست . کدهای htmlش رو هم بنویس و هرجا که گیر کردی برو از تو نرم افزارهایی مثل دریم ویور یا فرونت پیج یا ... از محیط Design و فرم مورد نظرت رو اضافه کن . بعد بیا تو محیط کد نویسیش ببین چه کدهایی اضافه شده و ازش درس بگیر:چشمک:
گفتم که در واقع اصلش برنامه هست و ظاهر رو میشه حتی از قالبهای آماده هم استفاده کرد
البته ..........
html ابتدایی ترین چیزیه که هر طراح یا برنامه نویس وب معمولاً یاد میگیره . منطق و ظاهر برنامه دو تا چیز جدا نشدنی هستند و در واقع مکمل یکدیگرند
موفق باشید