PDA

View Full Version : چت نویسان بخونند

sunboy
پنج شنبه 23 مرداد 1382, 12:08 عصر
سلام بر همه وی بی کار های گرامی
من برای سایتتم می خوامم یه چت بنویسم ولی من تاحالا برنامه نویسی شبکه نکردم
از کسانی که در این مورد تجربه دارند خواهش می کننم بگندمن چی کار کنم یهنی کتابی یا سایتی یا هر چیزی که لازمه بگنند

راستی برای چت نویسی وی بی بهتره با جاوا

مرسی ار لطف همتون

سعید قدیری مقدم
پنج شنبه 23 مرداد 1382, 14:36 عصر
سلام دوست گرامی
اگه شما ISP دارید و یا ISP شما شما رو پشتیبانی میکنه میتونید با بیسیک نرم افزار مخصوص چت مانند یاهو رو طراحی کنید اما اگه چنین نیست میتونید با VBscript یا ASP یک چت برای سایت خودتون راه اندازی کنید البته چنین چتی قابلیت های بالا که در یاهو یا MSN هست رو نخواهد داشت اما خب در سطح خودش قابل قبول هست
شما مشخص کن من تا اونجا که در توانم باشه کمک می کنم :)

sunboy
جمعه 24 مرداد 1382, 18:21 عصر
سلام سعید جان
خیلی ازت ممنونم

میتونی راهنماییم کنی که الگریتم چتو از کجا گیر بیارم

ممنونم

سعید قدیری مقدم
شنبه 25 مرداد 1382, 22:52 عصر
سلام دوست عزیز شما مشخص نکردی از چه نوع چتی می خوای استفاده کنید ؟

اما اگه ISP پشتیبانیت نمیکنه یا اینکه یک IP ثابت نداری میتونی با asp برای وب سایت خودت چت بنویسی برای این منظور پیشنهاد میکنم کتاب 'راهنمای سریع ASP ' تالیف و تدوین بهزاد اکبری انتشارات ناقوس رو بخونی مرکز پخشش کتابفروشی عصر دانش - خیابان انقلاب مقابل دبیرخانه دانشگاه تهران - ساختمان جیبی پلاک 1462 تلفن 6411715
پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخون نکته های عالی برای طراحات صفحات وب داره مخصوصا به طراحی یک چت هم اشاره کرده خودم هم یک مثال عالی برای چت که با ASP طراحی شده دارم البته باید بین برنامه هام بگردم و پیداش کنم پیداش کردم همینجا attach میکنم

اگه بخواهی با بیسیک بنویسی باید یک IP ثابت داشته باشی اگه داری بنویس یک مثال هم برای بیسیک همینجا میزارم

mehrzad007
سه شنبه 28 مرداد 1382, 12:39 عصر
سعید جان اگه می تونی یه سورس چت چه با ای اس پی چه با وی بی بذار اینجا ممنون میشم

سعید قدیری مقدم
سه شنبه 28 مرداد 1382, 23:31 عصر
سلام دوستان سورس چت با asp رو گذاشتم سورس با بیسیک رو هم بزودی خواهم گذاشت البته این سورس برنامه رو من ننوشتم و از یک سایت داونلود کردم اما کدوم سایت الان خاطرم نیست :)

mehrzad007
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 00:35 صبح
سعید جان ول سایتش بگو چه طوری ازش استفاده کنم؟
چون ای اس پی بلد نیستم