PDA

View Full Version : سوال: مشكل در طراحي سيستم دبيرخانه

mvasal
شنبه 13 تیر 1388, 13:15 عصر
سلام
من دارم سيستم دبيرخانه يك سازمان را تاحدي ساده پياده سازي مي كنم
در چند نقطه گير كردم
در اين سيستم نامه هايي كه به سازمان وارد و از سازمان خارج مي شود ثبت مي شود
اول اينكه در ثبت نامه هايي كه به سازمان وارد مي شود بايد عكسي از نامه توسط اسكنر ثبت شود
طرز كار اين سيستم به اين صورت است كه در فرم نامه هاي وارده دكمه اي وجود دارد به اسم خواندن عكس از اسكنربعد عكس توسط اسكنر گرفته ودر جايي ذخيره مي شود (البته بايد روي فرم نمايش داده شود)من اين كار را چه طوري انجام بدم ودر كجا ذخيره كنم؟؟؟؟
دوم اينكه در فرم نامه هاي صادره بايد متني از نامه وجود داشته باشد وقتي روي دكمه ي متن نامه كليك مي كنيم كادر open باز شود ويك فايلword انتخاب و روي فرم نمايش داده شودباز كردن كادر كاري ندارد اما چه طور من فايل word را روي فرم نمايش دهم؟؟؟؟
سوم اينكه من در پايگاه داده اطلاعات دارم ولي وقتي درc # فيلدهاي جدول را درtextbox ميكشم موقع اجرا در textbox چيزي نمايش داده نميشود؟؟؟؟
از اينكه اينقدر طولاني معذرت مي خوام

hozouri
شنبه 13 تیر 1388, 15:14 عصر
سلام
من دارم سيستم دبيرخانه يك سازمان را تاحدي ساده پياده سازي مي كنم
در چند نقطه گير كردم
در اين سيستم نامه هايي كه به سازمان وارد و از سازمان خارج مي شود ثبت مي شود
اول اينكه در ثبت نامه هايي كه به سازمان وارد مي شود بايد عكسي از نامه توسط اسكنر ثبت شود
طرز كار اين سيستم به اين صورت است كه در فرم نامه هاي وارده دكمه اي وجود دارد به اسم خواندن عكس از اسكنربعد عكس توسط اسكنر گرفته ودر جايي ذخيره مي شود (البته بايد روي فرم نمايش داده شود)من اين كار را چه طوري انجام بدم ودر كجا ذخيره كنم؟؟؟؟

می تونی فایل اسکن شده را همان موقع در یه پوشه (Temp) ذخیره کنی بعد اون رو روی فرم نمایش بدی

دوم اينكه در فرم نامه هاي صادره بايد متني از نامه وجود داشته باشد وقتي روي دكمه ي متن نامه كليك مي كنيم كادر open باز شود ويك فايلword انتخاب و روي فرم نمايش داده شودباز كردن كادر كاري ندارد اما چه طور من فايل word را روي فرم نمايش دهم؟؟؟؟

شما می تونید مسیر فایل ذخیره شده ورد رو به برنامه بدید به طور اتوماتیک با برنامه پیش فرض خودش در ویندوز اجرا میشه با دستور زیر:

System.Diagnostics.Process.Start(ّ"filename");
با اینکه از Ocx ها که توی اینترنت فراوانه برای این کار استفاده کنی

سوم اينكه من در پايگاه داده اطلاعات دارم ولي وقتي درc # فيلدهاي جدول را درtextbox ميكشم موقع اجرا در textbox چيزي نمايش داده نميشود؟؟؟؟

من منظورتون رو متوجه نشدم شما منظورتون نمایش اطلاعاته ؟؟؟
اگه این طوره کد ها رو بذارید شاید که جای کار می لنگه

Mahdi.Kiani
شنبه 13 تیر 1388, 16:46 عصر
کاربر محترم @mvasal (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=93372) لطفا از به کاربردن کلماتی مانند، فورا، فوری،خیلی فوری، ضروری، وقت ندارم و ... در عنوان تاپیک خود داری فرمائید./
با تشکر