PDA

View Full Version : کامپایل یک dll در داخل برنامه

once4ever
سه شنبه 20 بهمن 1383, 15:43 عصر
آقا من یه dll دارم که میخوام وقتی برنامم کامپایل شد اون dll داخل برنامه کد بشه و دیگه احتیاج به dll نباشه.

M.GhanaatPisheh
سه شنبه 20 بهمن 1383, 18:31 عصر
وقتی برنامم کامپایل شد اون dll داخل برنامه کد بشه

یعنی چی؟

once4ever
چهارشنبه 21 بهمن 1383, 09:54 صبح
یعنی اینکه برای اجرای اوم برنامه کامپایل شده(exe) دیگه احتیاجی به dll نباشه

M.GhanaatPisheh
چهارشنبه 21 بهمن 1383, 11:35 صبح
این که منطقی نیست
اگر Componentی دارید که تو برنامه استفاده می کنید حتما تو مرحله طراحی اینجوری تصمیم گرفتید که این component
وجود داشته باشه
اگر هم از component سایرین که قبلا ساخته شده استفاده میکنین به source دسترسی ندارین فقط به refrence هاتون addش میکنین و استفاده میکنین

فقط اگر به source خیلی علاقه دارین دنبال Reflector برای NET. بگردین که source برنامه کامپایل شده رو بهتون میده.

در کل با وجود یه component خیالتون از بابت جزییات پیاده سازی اون component راحته.

once4ever
پنج شنبه 22 بهمن 1383, 17:42 عصر
من یه dll نوشتم که به دلایلی بهتر بود dll باشه و ازش تو برنامم استفاده کردم و خالا میخوام اون dll دست کسی نباشه برای همین میخوام برنامه کامپایل شده از اون فایل داخا خودش استفاده کنه و اصلا کاری به سورسش ندارم . :sunglass:
حالا من چجوری میتونم هنگام کامپایا بگم که دی ال ال هارو اینترنال کنه تا واسه اجرا نیازی به اونها نباشه

shayan_re
پنج شنبه 22 بهمن 1383, 22:50 عصر
با سلام
دوست عزیز توی ++vc و دلفی در منوی کامپایل آنها راهی برای استفاده استاتیک و دینامیک از dll ها وجود داره
و میشه آنها را استاتیک(بدون dll )و دینامیک (با dll ) میتوان کامپایل نمود.مسلما در #c راهی برای اینکار وجود داره. اگه پیدا کردم دوباره مینویسم

Inprise
جمعه 23 بهمن 1383, 02:47 صبح
- بجای واژهء کامپایل بهتره از Link استفاده کنی

- اگر DLL ات Managed است : از ابزار کمکی al.exe ( یا Assembly Linker ) استفاده کن

shayan_re
جمعه 23 بهمن 1383, 11:13 صبح
آیا زمانیکه یک فایل dll هم به برنامه به طور استاتیک join میشه هم باید کلمه لینک رو به کار برد.فکر نمیکنم درست باشه لطفا کمک کنید که درست این کلمه به کار برده شود.مرسی

Inprise
شنبه 24 بهمن 1383, 03:46 صبح
آیا زمانیکه یک فایل dll هم به برنامه به طور استاتیک join میشه هم باید کلمه لینک رو به کار برد.فکر نمیکنم درست باشه لطفا کمک کنید که درست این کلمه به کار برده شود

اصطلاح درست همان لینک است که گفتم .

Peyman_Ranjbar
یک شنبه 25 بهمن 1383, 02:31 صبح
راهی که من برای اینجور مواقع استفاده می کنم گذاشتن یه کلمه رمز تو قسمت constructor که در صورت غلط بودن کلمه رمز از برنامه خارج بشه اینجوری فقط خودت می تونی از اون استفاده کنی

once4ever
یک شنبه 25 بهمن 1383, 21:25 عصر
من هم همین روشو استفاده میکنم فعلا ولی باید یه همچین امکانی هم وجود داشته باشه!

بابک زواری
یک شنبه 25 بهمن 1383, 22:21 عصر
خوب مگه نمیگی که خودت نوشتی ؟ پس سورس قاعدتا باید داشته باشی
پس میتونی از سورس خودت استفاده کنی و نیازی به DLL نداشته باشی

Peyman_Ranjbar
دوشنبه 26 بهمن 1383, 03:25 صبح
راهی که شما می خواهید برید خیلی عجیبه
اول اونو به صورت dll درست می کنید و بعد می خواهید دوباره توی برنامه جاسازی کنید؟
خوب همون اول به پروژه اضافش کنید(به صورت کلاس)