PDA

View Full Version : شروع براي خوندن دروس براي قبولي در فوق ليسانس نرم افزار

odiseh
یک شنبه 14 تیر 1388, 09:20 صبح
سلام
من مي خوام به اميد خدا شروع كنم به خوندن براي قبولي در فوق نرم افزار
1- ترجيح مي دم يه گروه بشيم تا موازي با هم شروع به خوندن كنيم
2 - با تشكيل گروه، امكان share كردن جزوه ، كتاب و .... و حتي رفع اشكالات فراهم ميشه.

اگه كسي واقعاً دنبال 1- يادگيري اصولي و 2 - قبولي هست فكر كنم پيشنهاد من براي تشكيل گروه بد نباشه.

لطفاً نظر بدين.

s.k711
یک شنبه 14 تیر 1388, 18:25 عصر
سلام.
من هم میخوام واقعا شروع کنم اما چه جوری share کنیم؟
به نظر من گروهی خوندن بهتره.
من هستم.

pesar irooni
دوشنبه 15 تیر 1388, 11:14 صبح
سعی کنید درس خوندن تحت الشعاع گروه قرار نگیره. علاوه بر اینکه گروه مزایا داره به معایبش هم فک کنید. مثلا ممکنه برخی خیلی زرنگ تر باشند و این باعث دلسردی دیگران بشه. ضمنا ممکنه اکثریت تنبل باشند و کند پیش برند و این باعث میشه افراد زرنگ تر دچار غرور کاذب بشند و فک کنند خیلی جلو هستند. اگه میخواهید گروه تشکیل بدید سعی کنید فقط به هم کمک کنید (مثلا اشکالات و سوالات همدیگه رو برطرف کنید) نه اینکه دم به دیقه بپرسید تا کجا خوندی؟ فلان امتحان رو چند درصد زدی و ....
ضمنا سعی کنید به هم دیگه روحیه بدید نه اینکه آیه یاس بخونید که مثلا ای وای من قبول نمیشم و اینا...

odiseh
سه شنبه 16 تیر 1388, 08:44 صبح
سلام.
من هم میخوام واقعا شروع کنم اما چه جوری share کنیم؟
به نظر من گروهی خوندن بهتره.
من هستم.

فكر كنم بايد با يه برنامه ريزي دقيق كل گروه شروع كنه به خوندن طبق برنامه. بعد اشكالات رو از هم مي پرسيم و جلو مي ريم.چون ممكنه كه به لحاظ مسافت از هم دور باشيم، بنابراين بايد منابعي كه مفيد هستن رو بهم معرفي كنيم تا همه گروه بدونن و اگه خواستن اونو تهيه كنن و بخونن.

odiseh
سه شنبه 16 تیر 1388, 09:26 صبح
آقاي pesar Irooni
سلام
خيلي ممنون كه بچه ها رو راهنمايي مي كنين....حتماً اين موارد رو در نظر ميگيريم.
شما معتقد به خوندن كتب اصلي دروس هستين كه خوب اين كار رو سخت مي كنه چون خوندن حجم زيادي از كتابها واقعاً مشكله ولي چه ميشه كرد بايد خوند ديگه. مي خواستم لطف كنين اگه ممكنه براي فوق نرم افزار كه ليست دروس امتحانيش مشخصه، براي هر درس منبعش (كتاب اصلي ، جزوه، كتاب تست)رو به ما معرفي كنين تا بررسي كنيم چيا رو داريم و چيا رو بايد تهيه كنيم.

sanaz e
سه شنبه 16 تیر 1388, 10:09 صبح
به نظر من بعضي درسها خوبه كه از كتاب اصلي شروع به خوندن كنيم ولي بعضي از درسها كتاب اصلي بيشتر وقت گير و خسته كننده است. علاوه بر اين توانايي فردي هم مهمه. مثلا من نظريه رو خوب بلد بودم و فقط جاهايي رو اشكال داشتم و همچنين نكات كنكوري و سوالاتش رو فقط مي خواستم به همين خاطر به نظرم كتاب لينز نيازهاي منو برآورده نميكرد

sanaz e
سه شنبه 16 تیر 1388, 10:19 صبح
مدار منطقي

به نظر من اگر كسي يك ذره هم اين درس رو بلد باشه نيازي به خوندن دوباره كتاب موريس مانو نداره. كتاب تست پوران پژوهش و كتاب مدار منطقي راهيان ارشد تواما خيلي خوبه. چون يه چيزايي رو تو اين يكي بهتر گفته و يه چيزاي ديگه تو اون يكي!!

* البته كتابهاي راهيان ارشد تا اينجا كه من مطالعه كردم آشغالن به جز همين مدار منطقيش اونم تا حدودي
نظر شما؟؟

powerboy2988
سه شنبه 16 تیر 1388, 10:35 صبح
سلام دوستان. ما هم داریم یک همچین کاری رو به امید خدا انجام بدیم. اگه دوست دارین می تونید یک سری به ما بزنید

کارشناسی ارشد (http://www.forum.karshenasi.com/viewforum.php?f=6&sid=449d4cd99ec95a8e6d3901992d281c29)

odiseh
شنبه 20 تیر 1388, 08:54 صبح
مدار منطقي

به نظر من اگر كسي يك ذره هم اين درس رو بلد باشه نيازي به خوندن دوباره كتاب موريس مانو نداره. كتاب تست پوران پژوهش و كتاب مدار منطقي راهيان ارشد تواما خيلي خوبه. چون يه چيزايي رو تو اين يكي بهتر گفته و يه چيزاي ديگه تو اون يكي!!

* البته كتابهاي راهيان ارشد تا اينجا كه من مطالعه كردم آشغالن به جز همين مدار منطقيش اونم تا حدودي
نظر شما؟؟

من راستش 2 سال پيش كتابهاي پوران پژوهش رو ديدم ولي به نظرم جامع و قوي نيومدن. اما الان نمي دونم كه تغيير كردن يا نه. ولي از مدرسان شريف تعريف زيادي شنيدم.
خودم شخصاً فكر مي كنم كه بايد روي كتب اصلي تسلط داشته باشم و كتابهاي تست فقط براي بكارگيري معلومات و استفاده و محك اوناست نه آموزش مطلب.

sanaz e
شنبه 20 تیر 1388, 13:20 عصر
به نظر من بعضي درسها مثل ساختمان داده هرچي كتاب بخوني بازم كمه! توي هر كدوم يك مطلب جديد و يه الگوريتم جديد و ... گفته شده. كتاب اصلي و تستش هردو خوبه. ولي مدار منطقي مطلبهاش سرراسته و محدوديت داره

mh1365
سه شنبه 30 تیر 1388, 00:32 صبح
salam dostan
manam hastam man mikham yani bayad emsal arshad ghabul besham komakam konid

mahshab14
سه شنبه 13 مرداد 1388, 11:25 صبح
سلام
منم هستم
ولی اگه کسی را پیدا میکردید که شرکت کرده و قبول شده کمک بزرگی بهمون می کرد.

vahid_lived
یک شنبه 25 مرداد 1388, 15:09 عصر
منم هستم.خواستید شروع کنید به منم بگید

mehdi_turbo
دوشنبه 26 مرداد 1388, 21:41 عصر
سلام
منتظر نشويد كه با هم مطالب را بخونيد . بلاخره يكي زرنگه مطالب را زود متوجه ميشه يكي نه طول ميكشه مطالب را بفهمه . به نظر من هر كدوم از شما شروع به خوندن كنه و چند درس مختلف را با هم شروع كنيد و بعد اگه مشكلي داشتيد به اين تاپيك ارسال كنيد تا با همديگر بتوانيم ايراد هامون را بر طرف كنيم !

حل سوالات کارشناسی ارشد IT و رفع اشکال (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=173009)

fatrix
دوشنبه 02 شهریور 1388, 16:02 عصر
سلام
من دو بار تو کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر شرکت کردم تو این مدت به نتایجی رسیدم که خوشحال میشم اونو در اختیار شما بزارم .
اول از همه بگم که یه سایت خیلی خوب وجود داره که تو آرشیوش می تونید مطالب خیلی مفیدی پیدا کنید آدرسش هم اینه www.manesht.ir (http://www.manesht.ir) برای یکی از دانشجوهای فوق نرم افزار شریفه یه سری از مطالبش رو در مورد منابع گرد آوری کردم که اینجا قرار میدم.
دوم اینکه باید سعی کنید حتما مفهومی بخونید (در حد امکان مراجع) واینکه حتما دورههای پی در پی روی کتابهایی که خوندید داشته باشید با یه دور خوندن نمیشه به جایی رسید(اشتباه من)
سوم سعی کنید تمام درسها رو بخونید و تاکید زیادی روی ریاضیات داشته باشید(دلیل موفقیت اکثر رتبه های خوب)

fatrix
دوشنبه 02 شهریور 1388, 16:05 عصر
مرجع فایل سرفصل(یکی از دو فایل) از سایت http://www.forum.karshenasi.com هستش ((بعدا نگید چرا ذکر منبع نکردین))

fatrix
دوشنبه 02 شهریور 1388, 16:27 عصر
من درصد هامو براتون مینویسم (فقط نخندین)
من حدود یک ماه و نیم خوندم .سال گذشته IT شرکت کرده بودم که اون موقع هم 2 ماه خوندم . زبان 1-
ریاضیات 2-
مشترک 43
اختصاصی هوش 16
رتبه 1000 هوش مصنوعی
زبان رو که اصلا نخوندم (از اول هم زبانم ضعیف بود)
ریاضیات :چون تو دانشگاه استاد های گلابی داشتیم نفهمیدم چی به ما درس دادن واسه همین خیلی خیلی ضعیف بودم من محاسبات رو از روی جزوه کلاسی پارسه خوندم توی کنکور به هیچ سوالی نتونستم جواب بدم
دلیل اصلی :تو سوالات یه سری استثنائاتی بود که تو جزوه گفته نشده بود اما اگر کسی کتاب مرجع بابلیان رو میخوند این مشکل رو نداشت.
ریاضیات گسسته:کتابی رو نخوندم چون سال گذشته از روی جزوه پارسه خونده بودم که نه پارسال و نه امسال نتونستم به سوالاتش جواب بدم.:قهقهه:ولی در نظر داشته باشید که وقتی سوالهای امسال it رو دیدم شوکه شدم چون سوالاش رو می تونستم حل کنم.
ریاضی مهندس و آمار رو نگاه هم نکردم.
نتیجه گیری :توصیه اکید می کنم ریاضیات رو کاملا تشریحی و نه تستی بخونید به صورت کاملا مفهومی و از روی کتاب های مرجع حتما حتما زمان زیادی رو به حل مثالها و تستها بپردازید یه نکته خیلی جالب ریاضیات اینه که شما می تونید سوالهای ریاضیات رشته های مختلف رو پیدا کنید و نکته هاشون رو در بیارین با این کار علاوه بر افزایش سرعت عمل نکته ای باقی نمی مونه که شما بلد نباشین.

pesar irooni
سه شنبه 03 شهریور 1388, 14:05 عصر
با دو ماه خوندن این درصدهای که زدید عالی هم هست.
ارشد وقت بیشتری لازم داره

fatrix
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 13:40 عصر
ممنون .درسته ،برای ارشد وقت زیادی لازمه که من به علت پاره ای از مشکلات نتونستم بخونم.

ساختمان داده و طراحی الگوریتم:خوندن کتاب فوق العاده CLRS رو به همه دوستان توصیه می کنم کافیه سوالات رو تطبیبق بدین با تمرینات و متن این کتاب .سوالهای بخش گراف طراحی الگوریتم کاملا در متن این کتاب وجود داره.دوستانی که جزوه دکتر قدسی رو خونده باشن متوجه شباهت زیاد این جزوه با کتاب clrs می شن.ترجمه فارسی این کتاب تو بازار موجوده.من چند فصل رو انتخابی خوندم که تونستم سوالاش رو تو کنکور خیلی خوب بزنم
معماری :کتاب پوران مرجع خوبیه فقط اگه بتونید جزوه کلاسی پوران رو که ی.سفی درس می ده گیر بیارین خوندن این کتاب براتون آسون تر میشه
منطقی:پوران کتاب خوبیه هر چند من مقسمی خوندم که غلط های املایی زیادی داشت
سیستم:جزئه کلاسی پارسه که استادش دکتر حقیقت بود ولی اگه میخواین تو این درس خبره بشین سیلبر و تننبام واستالینگ رو باید بخونین به همراه حل تمریناتش و کتاب زمانی فر هم فکر کنم خوب باشه
مدار و نظریه و هوش رو هم نتونستم بخونم.

baidin
سه شنبه 10 شهریور 1388, 21:43 عصر
با سلام
من اولین ساله که میخوام کنکور بدم و یه سوالی داشتم و اکثر مطالب در مورد ارشد سایت را مطالعه کردم و به نتیجه ای نرسیدم
کسانی که ارشد کنکور میدن بعد یه کارنامه ای برای اونها صادر میشده که رتبه های اونها توی نرم افزار و معماری و هوش میزنه . سوال اینه که افراد میتونن در هر سه گرایشی که رتبه برای اونها خورده اگه مجاز شده باشند انتخاب رشته کنند یا تنها در یکی از گرایشها میشه انتخاب رشته کرد؟
متشکرم

kiani_behzad
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 14:30 عصر
با سلام
من اولین ساله که میخوام کنکور بدم و یه سوالی داشتم و اکثر مطالب در مورد ارشد سایت را مطالعه کردم و به نتیجه ای نرسیدم
کسانی که ارشد کنکور میدن بعد یه کارنامه ای برای اونها صادر میشده که رتبه های اونها توی نرم افزار و معماری و هوش میزنه . سوال اینه که افراد میتونن در هر سه گرایشی که رتبه برای اونها خورده اگه مجاز شده باشند انتخاب رشته کنند یا تنها در یکی از گرایشها میشه انتخاب رشته کرد؟
متشکرم
در هر گرایشی که مجاز شده باشن میتونن انتخاب رشته کنن.

baidin
یک شنبه 15 شهریور 1388, 22:25 عصر
در هر گرایشی که مجاز شده باشن میتونن انتخاب رشته کنن.
با تشکر
دوست عزیز فردی را که توضیح دادم تنها برای یک رشته وجه به حساب ریخته و بالای کارنامه هم زده کامپیوتر گرایش نرم افزار و شما می فرمایید که این فرد قادر هست تمامی گرایش های موجود در کامپیوتر مانند معماری و هوش را که برای آن ها وجهی به حساب ریخته نشده می تواند. یعنی شما می فرمایید منظور سازمان سنجش از پرداخت وجه برای رشته دوم اینه که اگه کسی دوتا رشته انتخاب کنه و در تمامی گرایش های آن دو رشته پذیرفته بشود می تواند در تمامی گرایش ها انتخاب رشته کند؟
متشکرم

kiani_behzad
شنبه 21 شهریور 1388, 08:43 صبح
با تشکر
دوست عزیز فردی را که توضیح دادم تنها برای یک رشته وجه به حساب ریخته و بالای کارنامه هم زده کامپیوتر گرایش نرم افزار و شما می فرمایید که این فرد قادر هست تمامی گرایش های موجود در کامپیوتر مانند معماری و هوش را که برای آن ها وجهی به حساب ریخته نشده می تواند. یعنی شما می فرمایید منظور سازمان سنجش از پرداخت وجه برای رشته دوم اینه که اگه کسی دوتا رشته انتخاب کنه و در تمامی گرایش های آن دو رشته پذیرفته بشود می تواند در تمامی گرایش ها انتخاب رشته کند؟
متشکرم
با سلام.
بله دوست عزیز پرداخت وجه و خرید کارت اعتباری برای شرکت در کنکور فوق برای هر رشته جداگانه هست نه برای گرایش.
در واقع شما وقتی دو تا کارت اعتباری برای شرکت در کنکور فوق به همراه دفترچه میخرید یعنی اینکه شما میتوانید در دو رشته ثبت نام نمایید که مسلما تمام گرایش های این دو رشته را شامل میشود. اگر دقت نمایید هر دشته یک کد رشته دارد. مثلا کامپیوتر یک کد رشته خاص دارد که شامل گرایش های هوش، معماری و نرم افزار است.

baidin
شنبه 21 شهریور 1388, 23:11 عصر
با سلام.
بله دوست عزیز پرداخت وجه و خرید کارت اعتباری برای شرکت در کنکور فوق برای هر رشته جداگانه هست نه برای گرایش.
در واقع شما وقتی دو تا کارت اعتباری برای شرکت در کنکور فوق به همراه دفترچه میخرید یعنی اینکه شما میتوانید در دو رشته ثبت نام نمایید که مسلما تمام گرایش های این دو رشته را شامل میشود. اگر دقت نمایید هر دشته یک کد رشته دارد. مثلا کامپیوتر یک کد رشته خاص دارد که شامل گرایش های هوش، معماری و نرم افزار است.

با تشکر

از این که وقت گذاشتید ممنون هستم ولی یک سوال داشتم پس اینکه بالای کارنامه های میزنه
رشته: کامپیوتر
گرایش: نرم افزار
پس این درج نرم افزار برای چی هست؟

مرسی

kiani_behzad
یک شنبه 22 شهریور 1388, 14:53 عصر
فکر میکنم کد رشته سخت افزار با نرم افزار فرق داره به خاطر همین میزنه نرم افزار. اما یقین ندارم آخه من IT امتحان دادم.
توی دفترچه ثبت نام سازمان سنجش رو ببینین.

www.sanjesh.org (http://www.sanjesh.org)

barman2006
پنج شنبه 24 تیر 1389, 09:21 صبح
لطفاً یکی جزوه های ارشد را بزاره روی سایت که بشه دانلود کرد