PDA

View Full Version : معماری دیتابیس لوکال و سرور

Asad.Safari
سه شنبه 16 تیر 1388, 13:02 عصر
با سلام

دوستان ما در حال پیاده سازی سیستمی هستیم که دیتبایس اون به صورت لوکال و سرور خواهد بود ...

بدین صورت که اگر سرور در دسترس نبود کاربر بتونه با لوکال کار کنه و در صورت برقراری اتصال خودش رو با سرور سینک کنه .

دوستان اگر قبلا یه همچین سیستمی کار کردین لطف کنید در مورد معماری و نحوه پیاده سازی تون یه توضیحی بدین .

به نظر بنده یه کاری میشه کرد که کاربر همیشه با لوکال کار کنه هر شب اطلاعاتش با سرور همسان سازی بشه ... در این صورت آیا برای همسان سازی باید ما به صورت دستی عمل کنیم و یا خود SqlServer برای این مورد تمهیدی داره ؟

موفق باشید

AminSobati
سه شنبه 16 تیر 1388, 19:35 عصر
سلام دوست عزیزم،
Replication میتونه راه حل خوبی باشه

Asad.Safari
چهارشنبه 17 تیر 1388, 09:56 صبح
ممنون آقای ثباتی.

فقط یه مشکلی است اینکه فرض کنید ما در حال ثبت فاکتور هستیم 4 تا کاربر به طور همزمان در حال ثبت فاکتور هستند ... باید هر فاکتور یک شماره منحصر به فرد داشته باشد ... حالا اینا که در حال آفلاین می باشند چه جوری میشه شماره فاکتور ها با هم Conflict نداشته باشند ؟ یه کاری میشه کرد که کلاینت شماره فاکتور نزنه ... خوب آیا Replication میتونه خودش اتوماتیک این کار رو بکنه ؟

یه سوالی از خدممتون در مورد خود Replication دارم , من رو سرور SQL server 2005 Enterprise Edition رو نصب کردم ... وقتی بر روی Configure Distribution کلیک میکنم , Error زیر رو میده .

TITLE: Configure Distribution Wizard
------------------------------
SQL Server is unable to connect to server 'M1'.
For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=9.00.1399.06&EvtSrc=Microsoft.SqlServer.Management.UI.Configure WizardErrorSR&EvtID=CantConnect&LinkId=20476
------------------------------
ADDITIONAL INFORMATION:

SQL Server replication requires the actual server name to make a connection to the server. Connections through a server alias, IP address, or any other alternate name are not supported. Specify the actual server name, 'MIRESMAE-R7CQ0X'. (Replication.Utilities)

موفق باشید

AminSobati
چهارشنبه 17 تیر 1388, 11:13 صبح
هر کاربر باید یک دیتابیس Local داشته باشه که SQL Server اونها در Replication شرکت داره. تنظیمات Replication بصورت پیش فرض به جداولی که فیلد Identity دارند یک Range میده. لذا هر کاربر در Range خودش شماره فاکتور تولید میکنه و وقتی اطلاعات با سرور اصلی Sync میشه، تکرار بوجود نمیاد

Asad.Safari
چهارشنبه 17 تیر 1388, 20:33 عصر
ممنون آقای ثباتی ... در مورد اون مشکل توضیح ندادین! همون موردی که در پست شماره 3 عرض کردم .

موفق باشید

AminSobati
چهارشنبه 17 تیر 1388, 22:26 عصر
ظاهرا دارین با IP برای Replication اقدام میکنید که مجاز نیست. باید نام اصلی SQL Server در Replication استفاده بشه. لذا یک Alias با نام حقیقی SQL Server بسازین تا ارتباط به واسطه اون انجام بشه

Asad.Safari
شنبه 20 تیر 1388, 08:57 صبح
شرمنده آقای ثباتی ... بدلیل اینکه این بحث خودش یک تاپیک مجزا است ... با اجازه شما یک تاپیک جدید باز کردم :
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=754463#post754463

موفق باشید