PDA

View Full Version : ارتباط با بانک به صورت انلاین

Unknownlive
سه شنبه 16 تیر 1388, 15:13 عصر
با سلام،من دارم برنامه ای می نویسم که بانک اطلاعاتی ان SQL در واقع قراره بر روی اینترنت قرار بگیره تا همه با اتصال به بانک جدیدترین رکورد ها را بدست بیاورند حالا من دو سوال دارم :
1-نوشتن Connection که البته می دونم باید در Data Source ادرس IP بنویسم اما از کجا بدست بیارم
2-چطوری بانک را بر روی هاست بگذارم و IP ان را بدست اورده و به SQL بدم
در واقع دو سوال یکی هستند.در ضمن اگه میشه نحوه مجوز ها را هم بگید

Soroush.Sarabi
سه شنبه 16 تیر 1388, 16:52 عصر
ببین دوست عزیز هرچند که نیازی به IP ندارید و از آنجایی که معمولا صفحه شما و پایگاه داده هر دو بر روی

یک سیستم قرار می گیرند اما می توانید IP پایگاه داده ها را از سرویس دهنده میزبان خود بگیرید و گرنه با

قراردادن . نقطه به جای IP می توانید به سرور وصل شوید.

(http://www.soroush-sarabi.com)

Soroush.Sarabi
سه شنبه 16 تیر 1388, 16:56 عصر
در مورد قرار دادن پایگاه داده ها بر روی وب سایت چند راه دارید یکی اینکه از طریق پنل هاست این کار رو

انجام دهید دیگر اینکه از طریق SQL Managment به پایگاه داده روی اینترنت وصل شوید و Backup پایگاه داده

را Restore نمایید و یا اینکه کد TSQL پایگاه داده را تهیه کرده و در بخش مربوط به پایگاه داده در پنل آن را

اجرا کنید.

(http://www.soroush-sarabi.com)

Unknownlive
سه شنبه 16 تیر 1388, 21:35 عصر
خوب فرض کنید من روی هاست یک بانک SQL پیاده سازی کردم حالا از روی یک برنامه ویندوزی می خواهم به ان وصل شوم خود باید ادرس ان را بدم؟حالا قضیه چی می شه در ضمن بارگذاری یک بانک اطلاعاتی با 1000 رکورد در صورتی که اینترنت Dial-Up داشته باشیم چقدر طول می کشه؟(تا در Data Grid View نمایش داده شود)

jalil_m
چهارشنبه 17 تیر 1388, 01:27 صبح
با سلام.این سوال سوال منم هست.خیلی مهمه.اگه کسی بلده لطفا جواب بده.ممنون

Soroush.Sarabi
چهارشنبه 17 تیر 1388, 08:20 صبح
خوب دوست عزیز این مسئله دیگه هست اگر شما بخواهید از برنامه روی Client مثل یک Windows

Application به یک پایگاه داده بر روی اینترنت وصل شوید 2 راه کار وجود دارد.

اول اینکه IP سروری که پایگاه داده روی آن هست رو بدونید ( این اطلاعات همیشه زمان تهیه اینگونه

سرویس ها توسط میزبان برای شما ارسال می شود) و با آن آدرس به پایگاه داده وصل شوید

ConnectionString = "Server=137.200.137.200;database=sample;uid=test;pw d=test;"

ویا اینکه یک وب سرویس بر روی هاست بنویسی و اون وب سرویس رو توی برنامه Windows Application

صدا بزنی و با فراخوانی متد مثلا Save اطلاعات رو روی پایگاه داده ها بریزی.

اما در مورد سوال دوم اینکه معمولا سرعت اینترنت Dialup 56 کیلوبیت در هر ثانیه است کافیه که شما

ببینی اطلاعات هر رکورد چند بایت هست و ضرب در 8 ضرب در 1000 تقسیم بر 56 کنی ببینی حدودا چند

ثانیه میشه.