PDA

View Full Version : سوال: تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای تجاری

jerjis1912
سه شنبه 16 تیر 1388, 15:21 عصر
سلام

من برنامه نویسی رو با visual basic 2005 شروع کردم و قصد دارم و الان شاید در سطح درجه 2 باشم

خلاصه کنم میخوام از کار برنامه نویسی کسب درآمد کنم-ده بار خواستم برم سراغ سی شارپ ولی اصلا از نظر کد ادیتور مثل basic با شعور نیست

خواهشا کامل راهنماییم کنید (چه زبانی-مباحث-منابع-بازار کار...)

با تشکر شدیدا نیاز به پاسختون دارم

Mani_rf
سه شنبه 16 تیر 1388, 15:24 عصر
چند وقته برنامه نویسی می کنی دوسته عزیز و چند سالته؟

jerjis1912
سه شنبه 16 تیر 1388, 15:36 عصر
چند وقته برنامه نویسی می کنی دوسته عزیز و چند سالته؟

با تشکر
من 28 سالمه-کاردانی الکترونیک دارم و 1.5 ساله که مینویسم

البته کار بزرگم یه برنامه دیتا بیسی متوسط بود که در ازاش 600 پاداش گرفتم

__Genius__
سه شنبه 16 تیر 1388, 15:48 عصر
یه توصیه بهتون میکنم روش فکر کنین ،
همیشه چیزایی که کمتر هستن و کمتر کسی میره طرفشون خیلی بهتره آدم کار کنه ، مثل مبحث Driver Development ، هر چند میدونم گفتنش فایده نداره ولی من نظرم رو گفتم ،
ولی خوب با این اوصافی که میگین من باشم میرم سراغ delphi ...

Mani_rf
سه شنبه 16 تیر 1388, 16:04 عصر
به نظر من برنامه نویسی کردن با حدف تجاری نیاز به تجربه زیادی دارد. من حدودا 10 سالی است که برنامه نویسی می کنم (از 13 سالگی) برنامه های زیادی را نوشتم و کنار انداختم و موضوعات مختلفی را بررسی کردم - و تازه بعد از کلی کلنجار رفتن با زبان های برنامه نویسی VB.NET را انتخاب کردم و جرات کردم که برنامه ای در سطح گسترده ارائه کنم.

اول درباره زبان برنامه نویسی : برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی به شخصی که می خواهد با آن کار کند بستگی دارد، ‌زبان های VB.NET و C#.Net هر دو از لحاظ سطح کاربری در یک سطح قرار داردند و فقط از لحاظ نحوه به کاربردن فرمان ها باهم تفاوت دارند . VB.Net چندین سالی از C#.Net قدیمی تر است C# از سال 2003 برای برنامه نویسانی که به زبان C++ کار می کردند ارائه شد تا بتوانند برنامه های تحت ویندوز را با راحتی بیشتری ایجاد کنند.
انتخاب میان این دو کاملا به خود شما بر می گردد. (به نظر من اصلا سراغ دلفی نرو چون برقراری ارتباط با ویندوز را به خوبی .net ندارد، در کار با دیتابیس در سطح بالا به مشکل بر خواهی خورد ، زیبایی و فراوانی اشیاء که در .NET وجود دارد به هیچ وجه در دلفی نیست، پشتیبانی که از .NET توسط MSDN و سایت ماکروسافت می شود هرگز از دلفی نمی شود. قابل اجرا در Vista نیست و ...) من VB.NET ، C#.NET ، Delphi را از زبان های ویژوال یاد گرفتم و میان آنها VB.Net را انتخاب کردم.

دوم درباره بازار کار : در صورتی که می خواهی به یک شرکت برنامه نویسی ملحق شوی باید بگویم که این روز ها بازار انتخاب برنامه نویسان بیشتر به دنبال C# کار ها می گردد اما تقاضا برای VB.Net هم وجود دارد.

و در صورتی که می خواهی برنامه ای عمومی روانه بازار کنی باید به جرات بگویم که این کار بسیار مشکل است و باید جوانب زیادی را در نظر بگیری، لازمه ارائه برنامه عمومی در نظر گرفتن سلیقه ،‌ نیاز و ... همه کاربران است که فقط در صورت دست زدن به چنین کاری با موارد جالبی بر خواهی خورد.

بهترین راه برای یادگیری برنامه نویسی تمرین است و بیشتری نیاز به برنامه نویسی نیاز به داشتن تجربه هایی متفاوت است.

من یک نمونه برنامه عمومی نوشتم ،‌می توانی از لینک زیر آن را دانلود کنی و سطح آن را ببینی.

با آرزوی موفقیت برای شما
برادر کوچکتر شما....
م رضایی
:لبخند:

saadi2
سه شنبه 16 تیر 1388, 17:24 عصر
سلام آقای رضایی لینک برنامه ای که گفتی کجاست پس ؟ بزار تا مام دانلود کنیم
با تشکر

sari-1369
سه شنبه 16 تیر 1388, 17:57 عصر
سلام آقای رضایی لینک برنامه ای که گفتی کجاست پس ؟ بزار تا مام دانلود کنیم
با تشکر

http://doostanshop.com/Restaurant
http://doostanshop.com/restaurant/TerialCD.png (http://doostanshop.com/Restaurant)

Mani_rf
سه شنبه 16 تیر 1388, 18:53 عصر
من لینک برنامه ام را برای اینکه بچه های برنامه نویس بتوانند دانلود کنند و نظر بدن و مشکلاتی را که به نظرشون داره را مطرح کنند در امضام قرار دادم. اما ظاهرا در سیستم بعضی از کاربران از دید مخفی شده!!! در سیستم خودم مشکلی ندارد!! اگر شما قادر به دیدن آن نیستید به من هم بگویید تا فکری برایش بکونم.:لبخند:

sari-1369
سه شنبه 16 تیر 1388, 19:40 عصر
من لینک برنامه ام را برای اینکه بچه های برنامه نویس بتوانند دانلود کنند و نظر بدن و مشکلاتی را که به نظرشون داره را مطرح کنند در امضام قرار دادم. اما ظاهرا در سیستم بعضی از کاربران از دید مخفی شده!!! در سیستم خودم مشکلی ندارد!! اگر شما قادر به دیدن آن نیستید به من هم بگویید تا فکری برایش بکونم.:لبخند:

نمایش امضای اعضا ، مربوط به تنظیمات هر کاربر میشه .

Mani_rf
سه شنبه 16 تیر 1388, 19:50 عصر
من هم نگفتم شما برام تنظیم کنیدش که!!! گفتم اگر شما نمی توانید آن را ببینید بگویید تا من چک کنمش...

sari-1369
سه شنبه 16 تیر 1388, 21:22 عصر
:متفکر: . .

jerjis1912
سه شنبه 16 تیر 1388, 21:40 عصر
به نظر من برنامه نویسی کردن با حدف تجاری نیاز به تجربه زیادی دارد. من حدودا 10 سالی است که برنامه نویسی می کنم (از 13 سالگی) برنامه های زیادی را نوشتم و کنار انداختم و موضوعات مختلفی را بررسی کردم - و تازه بعد از کلی کلنجار رفتن با زبان های برنامه نویسی VB.NET را انتخاب کردم و جرات کردم که برنامه ای در سطح گسترده ارائه کنم.

اول درباره زبان برنامه نویسی : برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی به شخصی که می خواهد با آن کار کند بستگی دارد، ‌زبان های VB.NET و C#.Net هر دو از لحاظ سطح کاربری در یک سطح قرار داردند و فقط از لحاظ نحوه به کاربردن فرمان ها باهم تفاوت دارند . VB.Net چندین سالی از C#.Net قدیمی تر است C# از سال 2003 برای برنامه نویسانی که به زبان C++ کار می کردند ارائه شد تا بتوانند برنامه های تحت ویندوز را با راحتی بیشتری ایجاد کنند.
انتخاب میان این دو کاملا به خود شما بر می گردد. (به نظر من اصلا سراغ دلفی نرو چون برقراری ارتباط با ویندوز را به خوبی .net ندارد، در کار با دیتابیس در سطح بالا به مشکل بر خواهی خورد ، زیبایی و فراوانی اشیاء که در .NET وجود دارد به هیچ وجه در دلفی نیست، پشتیبانی که از .NET توسط MSDN و سایت ماکروسافت می شود هرگز از دلفی نمی شود. قابل اجرا در Vista نیست و ...) من VB.NET ، C#.NET ، Delphi را از زبان های ویژوال یاد گرفتم و میان آنها VB.Net را انتخاب کردم.

دوم درباره بازار کار : در صورتی که می خواهی به یک شرکت برنامه نویسی ملحق شوی باید بگویم که این روز ها بازار انتخاب برنامه نویسان بیشتر به دنبال C# کار ها می گردد اما تقاضا برای VB.Net هم وجود دارد.

و در صورتی که می خواهی برنامه ای عمومی روانه بازار کنی باید به جرات بگویم که این کار بسیار مشکل است و باید جوانب زیادی را در نظر بگیری، لازمه ارائه برنامه عمومی در نظر گرفتن سلیقه ،‌ نیاز و ... همه کاربران است که فقط در صورت دست زدن به چنین کاری با موارد جالبی بر خواهی خورد.

بهترین راه برای یادگیری برنامه نویسی تمرین است و بیشتری نیاز به برنامه نویسی نیاز به داشتن تجربه هایی متفاوت است.

من یک نمونه برنامه عمومی نوشتم ،‌می توانی از لینک زیر آن را دانلود کنی و سطح آن را ببینی.

با آرزوی موفقیت برای شما
برادر کوچکتر شما....
م رضایی

ba tashakor az shoma
age momkene sar faslharo baram benevisid ,va hamintor manabe,.
aghaye rezaei man be barname nevisi alaghe daram vali az sar dar gomi mayus misham.dust daram sazmanyafte va ba barname jolo beram,ama beram.
mamnun.
rasti bande ham mehdi rezaei hastam

Mani_rf
چهارشنبه 17 تیر 1388, 14:21 عصر
آقا لینک دانلود برنامه مشکل داشت که به لطف یکی از بچه ها متوجه شدم و دورستش کردم. حالا می توانید دانلودش کنید.

saadi2
شنبه 20 تیر 1388, 02:03 صبح
منضورت نرم افزار Engare_ RM1.5Trial.zip هست؟ چون من تو امضات چیزی نمی بینم

JaguarXF
شنبه 20 تیر 1388, 07:54 صبح
سلام

من برنامه نویسی رو با visual basic 2005 شروع کردم و قصد دارم و الان شاید در سطح درجه 2 باشم

خلاصه کنم میخوام از کار برنامه نویسی کسب درآمد کنم-ده بار خواستم برم سراغ سی شارپ ولی اصلا از نظر کد ادیتور مثل basic با شعور نیست

خواهشا کامل راهنماییم کنید (چه زبانی-مباحث-منابع-بازار کار...)

با تشکر شدیدا نیاز به پاسختون دارم

میخوام از خودم مثال بزنم ولی برداشت نشه که چیزی بلدم! شش ماه هم تجربه ندارم! از سطح سوالهام معلومه:خجالت:

باید هنر حل مساله داشته باشه! یا تمرین کنه که ایجاد بشه!

یعنی چه؟ مثال: وقتی اینجا رو پیدا کردم و تاپیکها رو دیدم خیلی خوشحال شدم چونکه کاربرانش از جدیدترین تکنولوژیهای روز استفاده میکنند WPF , و ... که من تا حالا Hello World هم باهاشون ننوشتم ! اما از قدیم گفتن آدم باید همه چیزش به همه چیزش بیاد! مثلا وقتی این مشکل (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=154276) رو مطرح کردم آخرش به اون جواب دلچسب نرسیدم . نهایتش اینکه کمی در مورد شی گرایی مطالعه کردم و یاد گرفتم و دیدم که جواب سوالم رو میتونم با MVC (http://en.wikipedia.org/wiki/Model%E2%80%93view%E2%80%93controller) پیاده سازی کنم . این میشه یک روش حرفه ای ! برای جواب مشکلم! حالا درسته برنامه خفن هنوز بلد نیستم بنویسم ولی از الان تا دوران بازنشستگی! هر وقت یک فرمی دارم با منو و تولبار و. ... دارم از MVC داخلش استفاده میکنم...
یا مثلا سوال دیگری پرسیدم (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=167488) که بازهم پایه ای ترین مفاهیم شی گراییه ! امیدوارم کسی راهنمایی کنه ولی آخه برای من غیر قابل باوره که اگه این طور سوالها بی جواب میمونه پس چطور این همه تاپیک خیلی پیشرفته تر وجود داره و چندین تاپیک آموزشی الگوهای طراحی و شی گرایی و دیتابیس و LINQ و ... :عصبانی++::گیج:
زیادی جسارت کردم ببخشید