PDA

View Full Version : كار با USB و پورت آن

relax_cp
سه شنبه 16 تیر 1388, 18:56 عصر
با سلام
مي خواستم ببينم چطور ميشه كه با پورت USB ارتباط برقرار كرد و از اون اطلاعات گرفت.
اگر روش خاصي دارد لطفا راهنمايي كنيد.
متشكرم

relax_cp
چهارشنبه 17 تیر 1388, 03:00 صبح
بابا دمت اساتيد گرم .
لطف كنيد جواب مارو هم بدين. :ناراحت::متفکر:

sanaz2007
چهارشنبه 17 تیر 1388, 08:38 صبح
من خودم با پورت سریال کار میکنم ولی کتابی که در لینک زیر معرفی شده (در خصوص usb)بدردتون میخوره
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=150028&highlight=usb

tdkhakpur
چهارشنبه 17 تیر 1388, 15:06 عصر
سلام
دوستان کامپوننت بسیار جالبی را برای این کار داخل فروم گذاشتند بگردید پیداش میکنید.

relax_cp
چهارشنبه 17 تیر 1388, 16:46 عصر
خوب tdkhakpur (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=99732) عزيز
اون لينكشو برامون ميزاشتي . اگه لينكشو داري برام بذار من هر چي گشتم چيزي نديدم.
مر30

tdkhakpur
پنج شنبه 18 تیر 1388, 00:28 صبح
سلام
پورت USB در VB.Net (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=162549&highlight=usb)
البته یادم نیست این لینک همون لینک هست موضوعش یادم رفته.

vahid_d_0101
پنج شنبه 18 تیر 1388, 00:42 صبح
به نظر من از ای سی تبدیل usb به سریال استفاده کن من خیلی راحت باهاش کار کردم

relax_cp
پنج شنبه 18 تیر 1388, 01:28 صبح
سلام
پورت USB در VB.Net (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=162549&highlight=usb)
البته یادم نیست این لینک همون لینک هست موضوعش یادم رفته.

آيا در وي بي 6 هم ميشه ازش استفاده كرد يا نه؟

و اما چطور مي شه از آي سي تبديل usb به سريال استفاده كرد؟ حتما منظورتون براي سخت افزار USB من هست، نه؟
كمي توضيح دهيد.

vahid_d_0101
جمعه 19 تیر 1388, 02:03 صبح
ببینید حتما می دونید که کار با پورت سریال در وی بی خیلی راحت تر از پورت یو اس پی هست
اگر شما سخت افزاری که استفاده میکنید را خودتان درست کردید ( میکرو کنترلرها PIC AVR AMR , 8051 ) می توانید با این ای سی اطلاعات را به صورت سریال به کامپیوتر بفرستید و در برنامه به صورت سریال دریافت کنید کاری که این ای سی ها میکنن اینه که یه پورت جدید سریال برای کامپیوتر باز میکنم و شما میتونید با اون پورت به صورت سریال با سخت افزارتون ارتباط برقرار کنید

relax_cp
جمعه 19 تیر 1388, 02:07 صبح
ببینید حتما می دونید که کار با پورت سریال در وی بی خیلی راحت تر از پورت یو اس پی هست
اگر شما سخت افزاری که استفاده میکنید را خودتان درست کردید ( میکرو کنترلرها PIC AVR AMR , 8051 ) می توانید با این ای سی اطلاعات را به صورت سریال به کامپیوتر بفرستید و در برنامه به صورت سریال دریافت کنید کاری که این ای سی ها میکنن اینه که یه پورت جدید سریال برای کامپیوتر باز میکنم و شما میتونید با اون پورت به صورت سریال با سخت افزارتون ارتباط برقرار کنید

ميشه بگين شماره آي سي چند هست و اينكه اين اطلاعات بصورت سريال از پورت usb صادر ميشه يا از پورت سريال كامپيوتر‌؟؟

vahid_d_0101
جمعه 19 تیر 1388, 02:26 صبح
این ای سی را وصل پورت usb کامپیوتر میکنید و در طرف دیگرش خروجی و ورودی سریال داره و در کامپیوتر یک پورت سریال جدید اضافه میشه در اصل تبدیل usb به سریال هست
اگه تبلیغ نباشه میگم ای سی را میتونی کجا پیدا کنی وگر نه مدیر پست را ویرایش کنه
برو تو سایت yazdkit.com بخش فروشگاه اونجا یه نمونه داره ولی اگه سرچ کنی میتونی چند نمونه دیگه هم پیدا بکنی

relax_cp
جمعه 19 تیر 1388, 02:54 صبح
دستت درد نكنه.
آيا واقعا راهي نداره، OCX ، DLL ويا چيز ديگه اي توي اين راسته كه بشه باهاش كار كرد.
حتما ميشه و راهي وجود داره.
بازم ازت ممنونم.

vbhamed
یک شنبه 21 تیر 1388, 00:14 صبح
سلام

اگر يك مبدل USB به سريال آماده از بازار بخري مشكلت حله
شما با پورت سريال كار مي كني ولي از طريق مبدل به USB وصلش مي كني به همين راحتي
قيمتش هم از 10 تا 15 تومن هست شايد هم پايينتر

vahid_d_0101
یک شنبه 21 تیر 1388, 00:27 صبح
اون قطعه ای هم که من گفته بودم همین کار رامیکرد و اصلا درون اون دستگاه ایی که شما اشاره کردید همین ای سی وجود داره ولی اگه خودش بسازه خیلی خیلی شیرین تر میشه

relax_cp
یک شنبه 21 تیر 1388, 03:37 صبح
ازتون ممنون حتما ازش استفاده مي كنم. متشكرم.
البته اگه بازم سوالي داشتم ازتون مي پرسم.

relax_cp
یک شنبه 21 تیر 1388, 18:34 عصر
سوال مهم.
علت اصلي اينكه من ميخوام از usb استفاده كنم اينه كه سرعت تبادل اطلاعات در سريال پايين هست و من ميخوام از سرعت usb استفاده كنم. آيا با اين مبدل سرعت كاهش نمي يابد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :متفکر: :عصبانی++:

vahid_d_0101
یک شنبه 21 تیر 1388, 19:03 عصر
چرا سرعت که کاهش پیدا میکنه ولی اگر از دوربین و وصایل دیگری که مثل ان را استفاده نمی کنی فکر نکنم که سرعت بسیار پایین باشه من با همین تبدیل ها راحت یه روبات را کنترل میکرم در ضمن دمای محیط و رطوبت و شدت نور و ... را هم برام می فرستید و اصلا هیچ وقت سرعت کم نمیاورد

relax_cp
دوشنبه 22 تیر 1388, 03:13 صبح
من يك مدار دارم كه يكسري اعداد را حدودا 100000 عدد 0 تا 255 را برام مي فرسته و من بايد با اونها يك جدول خاص درست كنم. اين برنامه را با پورت سريال كه تست كردم حدودا 5 ال 10 ثانيه طول مي كشه كه اطلاعات را بگيره. راه حل سريعتري در حد 2 ثانيه وجود داره. اگه لازمه بخشي از كد رو براتون بذارم.

asyasyasy
چهارشنبه 31 تیر 1388, 02:38 صبح
salam
to xp nemyshe ro port ha nevesht
ino bedonid
by by

relax_cp
چهارشنبه 31 تیر 1388, 17:14 عصر
salam
to xp nemyshe ro port ha nevesht
ino bedonid
by by

اولا اگه زحمتی نیست فارسی بنویس. :عصبانی:
ثانیا منظورت چیه که نمیشه روی پورت در اکس پی نوشت. خیلی هم خوب می شه نوشت.

میلاد علوی
جمعه 02 مرداد 1388, 18:09 عصر
آقا یون یه دستگاهی هست که با توجه به مداراش یک عددی رو در نمایشگر تعبه شده در آن نمایش میده آیا راهی هست که به جای نماش اون عدد در نمایشگر آنرا به کام÷یوتر بفرسته از چه آی سی ای یا مداری باید کمک بگیرم

Babak.Hassanpour
جمعه 02 مرداد 1388, 18:44 عصر
از میکرو کنترلر می تونید استفاده کنید.با هر نوع میکرو مثلا PIC یا AVR هم میشه پیاده سازیش کرد.توی بخش برنامه نویسی Embeded مطرح کن بیشتر کمکت می کنند.

asyasyasy
سه شنبه 20 مرداد 1388, 18:21 عصر
خانوم ساناز چجور با پورت سریال کار میکنی
ایکس پی اجازه کار روی پورت رو نمیده این مشکل رو چجور حل میکنید
بای بای

vahid_d_0101
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 01:09 صبح
یعنی چی که اجازه کار کردن روی پرت سریال را نمیده من الان باهاش بیستا پروژه نوشتم که خیلی خیلی راحت با پورت سریال ارتباط برقرار کردم و دستگاه ها را کنترل میکنم

relax_cp
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 08:49 صبح
بای بای

اول باید با کد نویسی یک میکرو کنترلر آشنا باشی تا بتونی برنامه ای بنویسی که به پورت سریال مقدار بفرسته بعد می شه با کامپوننت های وی بی مثل Microsoft Comm Control 6.0 که من خودم ازش استفاده کردم.
پس اول باید کد نویسی با میکرو را یاد بگیری یا بدی برات بنویسن و بعد از این کامپوننت استفاده کنی.

sanaz2007
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 10:35 صبح
بای بای

سلام دوست عزیز
من قبلا یک سمپل مربوط به پورت سریال گذاشته بودم . پروژه زیر حتما کمکتون میکنه.تا حالا هم به مشکل برنخوردم در ضمن برنامه میکروکنترلر رو برام مینویسن خودم انجام نمیدم
موفق باشید

sara22
سه شنبه 07 مهر 1388, 14:38 عصر
سلام
توابع و دستورات و کتابخونه ارتباط با USB تو کدویژن چی هستن؟ کسی میتونه کمک کنه؟
این V-USB چی هستش؟ کسی اطلاعاتی راجع بهش داره؟

Abednorton
دوشنبه 12 بهمن 1388, 15:44 عصر
سلام،
ميدونم دير جواب ميدم، اما شايد به درد بقيه كه ميخوان به اين تاپيك سر بزنن بخوره.
چرا به وبلاگ من www.nortonelec.blogspot.com
يه سري نميزنيد؟
من دو نوع كار با usb و كد vb6 رو همراش گذاشتم.