PDA

View Full Version : بچه ها کی کمکم می کنه من گیج شدم .......

zehs_sha
پنج شنبه 23 مرداد 1382, 18:36 عصر
بجه ها من یک DataSet را به یک ListBox متصل کرده ام و فیلد مورد نظرم را نشان می دهد اما یک اشکال وجود دارد که من کدی را در روال زیر نوشته ام و هنگامی که بر روی سطری ListBox کلیک می کنم تا کد آن را به من نشان دهد این عمل صورت نمی گیرد و کد اشتباه یا برایسطر بعد یا قبل را می دهد بچه ها چگونه می توانم با کلیک کردن بر روی سطری دقیقا کد مورد نظر به من داده شود.

نمونه کد : :cry:

Private Sub ListBox1_SelectedIndexChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ListBox1.SelectedIndexChanged
Dim pos As Integer, st As String
Dim dr As Data.DataRow
pos = Me.BindingContext(Me.DataSet61, "Mozooe").Position
dr = Me.DataSet61.Mozooe.DefaultView(pos).Row
st = dr.Item(0)
label1.Text = st
End Sub

پنج شنبه 23 مرداد 1382, 21:03 عصر
سلام
در کدی که شما نوشتین، شماره سطر جاری را در متغییر pos ریختین، ولی شماره سطر جاری DataSet شما، شماره سطری نیست که ListBox به اون اشاره می کنه!!
اگر می خواهین مقدار فیلد اول را، در label1 بریزین، کد برنامتون رو بصورت زیر تغییر بدین :

Private Sub ListBox1_SelectedIndexChanged(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ListBox1.SelectedIndexChanged
label1.Text = DataSet61.Mozooe.Rows(ListBox1.SelectedIndex)(0)
End Sub

saman_itc
سه شنبه 02 بهمن 1386, 03:25 صبح
من هم یک DataSet را به یک ListBox متصل کرده ام ولی دیگه نمیتونم هیچ آیتمی اضافه یا کم کنم میشه کمک کنید
اینم خطاشه
Items collection cannot be modified when the DataSource property is set.

ir_programmer
سه شنبه 02 بهمن 1386, 08:11 صبح
قانون شماره 7
کاربران می بایست به هنگام ارسال سوالات، مشکلات و پیغامهای خود از یک عنوان مناسب استفاده نمایند. این عنوان می بایست در رابطه با سوال، مشکل و یا پیغام ایشان بوده و نشان دهنده محتوای آن باشد. در غیر اینصورت در حالتی که کاربر جدید باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار این عمل توسط کاربران - چه جدید و چه قدیمی - با وی برخورد خواهد شد.

reza_rad
سه شنبه 02 بهمن 1386, 08:32 صبح
قانون شماره 7
کاربران می بایست به هنگام ارسال سوالات، مشکلات و پیغامهای خود از یک عنوان مناسب استفاده نمایند. این عنوان می بایست در رابطه با سوال، مشکل و یا پیغام ایشان بوده و نشان دهنده محتوای آن باشد. در غیر اینصورت در حالتی که کاربر جدید باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار این عمل توسط کاربران - چه جدید و چه قدیمی - با وی برخورد خواهد شد.
دوست عزیز به تاریخ تاپیک هم توجه کنید:

پنج شنبه 23 مرداد 1382, 07:06 بعد از ظهر
شاید اون زمان هنوز چنین قانونی وجود نداشته.
و بعد که چنین قانونی اضافه شده با توجه به تعداد بسیار زیاد تاپیک ها امکان جستجو و مطابقت دادن تاپیک های قبل با قوانین جدید تقریبا غیرممکن بوده.

ir_programmer
سه شنبه 02 بهمن 1386, 08:45 صبح
حق با شماست.

saman_itc
سه شنبه 02 بهمن 1386, 09:07 صبح
بد نبود دوستان به ما هم کمک می کردند.پیشاپیش ممنون