PDA

View Full Version : اشکال در compile و Trace سورس ماژول اخبار Ventrian در DotNetNuke

Devilprogramer
چهارشنبه 17 تیر 1388, 09:12 صبح
من تو شمسی سازی ماژول اخبار Ventrian به مشکل برخوردم. در حقیقت در قسمت آرشیو ماهانه که ترکیبی از ماه و ساله. چون بر حسب ماه میلادی دسته بندی می کنه و اصلا روز رو آدم حساب نکرده به نظر باید برم سراغ سورس ماژول.
من طبق روشهایی که گفته شد این مراحل رو انجام دادم:
1- سورس dnn رو نصب و اجرا کردم
2- ماژول اخبار مذکور رو به صورت معمولی نصب کردم
3- یه پوشه زیر Desktop Modules ایجاد کردم و سورس ماژول رو اونجا کپی کردم
4- همه definition ها و فلدر ها را به کنترل ها و پوشه جدید تغییر دادم
تو visual studio تو فاز اول به نظر اومد داره کامپایل می شه. بعد هر چی اومدم ماژول رو trace کنم دیدم اصلا تحویل نمی گیره. در آخر متوجه شدم که وقتی تمام قسمتای اصلی هم کامنت می کنم برنامه راحت اجرا می شه در حقیقت می ره از dll های حاضر استفاده می کنه.
به نظر یه تنظیمی یه جایی باید انجام بدم تا متوجه شه از اول dll ها رو build کنه.
یکی از دوستام می گفت تو یه web application وقتی متدها رو در زیر شاخه App_code ایجاد نمی کرد اجرا نمی شد و گفت حتما تنظیماتی داره.

به هر حال می خواستم ببینم اینجا هیچکدوم از دوستان هیچ ایده ای در این زمینه ندارند؟ کسی می تونه راهنمایی ای راهکاری به اینجانب ارائه بده؟

Devilprogramer
سه شنبه 23 تیر 1388, 12:01 عصر
این دو خط رو که مربوطه به مسیر اجرای MSBuild بسته به Visual studio هست که 2005 یا 2008 باشه

<Import Project="$(MSBuildExtensionsPath)\Microsoft\VisualStudio\v8 .0\WebApplications\Microsoft.WebApplication.target s" Condition=" '$(Solutions.VSVersion)' == '8.0'" />
<Import Project="$(MSBuildExtensionsPath)\Microsoft\VisualStudio\v9 .0\WebApplications\Microsoft.WebApplication.target s" Condition=" '$(Solutions.VSVersion)' == '9.0'" />

در فایل Ventrian.NewsArticles.vbproj اضافه و اصلاح کنید. بعد جداگانه یه بار تو یه solution پروژشو اضافه کنید و build کنید بعدش با source اصلی کار می کنه

اما من هنوز تو آرشیوش مشکل دارم با اینکه stored procedure اشو پیدا کردم و دسته بندی رو تغییر می دم اما تو ArticleController ایراد می گیره چون date شمسی داره به جای میلادی پاس می شه. اگه کسی رو این قسمت این ماژول کار کرده، یه راهنمایی به ما کنه ممنون می شم.

hosseinab
چهارشنبه 24 تیر 1388, 10:15 صبح
اين ماژولي رو كه مي گي من نديدم ولي ماژولهاي اصلي dnn رو كه مي خواستم ويرايش كنم يه فايل پروژه كنارش بود كه بايد اضافه كنيم به سلوشن بعد رفرنس ها رو اگه نمي شناسه مسيرش رو درست مي كنيم خروجي پروژه رو هم به شاخه bin دانت نيوك ارجاع مي ديم و بعد همه چي درست مي شه

Devilprogramer
یک شنبه 28 تیر 1388, 10:51 صبح
این کارا رو کرده بودم واسه این ماژول اما مسیر MSBuild درست نبود .. اونو که درست کردم مشکل حل شد

یه سوال : شما فرض کنید یه ماژول رو تغییر می دید و dll تغییر کردشو می خواید رو یه پرتال دیگه که منتشر شدست استفاده کنید، هیچ آداب خاصی داره که مشکل ساز نشه و یا اینکه نه همینجوری تو Bin کپیش می کنید.
من واسه همین ماژول کار مشابهی انجام دادم همه موارد مورد نظرم درست شد اما در یکی از قسمتهاش تو تنظیمات اصلی به این مشکل بر خوردم

DotNetNuke.Services.Exceptions.ModuleLoadException : Object reference not set to an instance of an object. ---> System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object. at Ventrian.NewsArticles.ucViewOptions.BindUrlMode() at Ventrian.NewsArticles.ucViewOptions.Page_Load(Obje ct sender, EventArgs e) ---

جالبیش اینه که اصلا با این قسمتهایی که تو Error اومده کاری نداشتم. ایده ای ندارید؟

Devilprogramer
چهارشنبه 31 تیر 1388, 10:55 صبح
این خطا هم واسه تفاوت ورژن ماژول مربوطه پیش اومد ..
کلهم اجمعین دیگه مشکل حل شد :لبخند:

Amirpooyan
دوشنبه 02 آذر 1388, 10:45 صبح
من داشتم جستجو میکردم که تصادفاً این پست های تاپیک رو خوندم. ظاهراً شما ماژول Ventrian News Articles رو دارید. می خواستم ببینم میتونم یه کپی از اون رو از طریق شما تهیه کنم؟

Devilprogramer
شنبه 14 آذر 1388, 09:59 صبح
اگر می خواید ایمیلتونو برام با پیغام بفرستید نسخه اصل انگلیسیش رو براتون می فرستم .. البته اگر این ایمیلا باز فیلم بازی نکنن و عین آدم فایل ضمیمه کنن

fa_toomari
جمعه 09 بهمن 1388, 20:00 عصر
چندتا سوال در مورد ماژول نویسی در DNN دارم میتونید کمک کنید.
ماژول CALENDER را از کجا میتونمDOWNLOAD کنم

lrzppp
سه شنبه 27 بهمن 1388, 09:31 صبح
سلام دوست عزیز
من ماژول اخبار خوبی برای دات نت نیوک 5 می خوام کسی هست کمکم کنه؟
babaei_229@yahoo.com