PDA

View Full Version : عدم اجازه ثبت كد تكراري در هنگام اصلاح ركورد

sh2007
چهارشنبه 17 تیر 1388, 11:46 صبح
با سلام خدمت دوستان
من يه برنامه نوشتم كه در يه قسمت اجازه ثبت كدها تكراري رو طبق فانكشن زير نمي دهد
Function Check_Tekrary() As Boolean
Dim Cn As New SqlClient.SqlConnection(My.MySettings.Default.PayP aperConnectionString)
If Cn.State = ConnectionState.Closed Then Cn.Open()
Dim Cmd As New SqlClient.SqlCommand("SELECT * FROM Table1 WHERE Code=" & txtCode.Text, Cn)
Return (Cmd.ExecuteScalar > 0)
Check_Tekrary = True
End Function

توي دكمه ذخيره اين كد هست
If Check_Tekrary() Then
MsgBox("كاربر گرامي كد تكراري است", MsgBoxStyle.Exclamation, Title)
txtCode.Focus()
Exit Sub
End If

كه در هنگام ذخيره كردن اگه فانكش فالس بود اجازه ثبت نمي دهد

اما دوستان مشكل من اينه كه اگه توي اصلاح كد تكراري تايپ بشه من چكار كنم كه بتونم تكراري بودن اونو حل كنم يعني اجازه ثبت كد تكراري در هنگام اصلاح ندم

adinochestva
چهارشنبه 17 تیر 1388, 12:08 عصر
خوب كد بالا چرا جواب نميده براي اصلاح ؟

mn_zandy63
چهارشنبه 17 تیر 1388, 12:44 عصر
لحظه ی نمایش اطلاعات، کد قبلی رو توی یک متغیر نیگه دار، بعد از اصلاح، اگه همون کد قبلی بود چک نکن، اگه تغییر کرده بود با همین تابعی که داری چک کن.

sh2007
چهارشنبه 17 تیر 1388, 12:44 عصر
با سلام دوست عزيز
نگاه كن اين فانكشن كد موجود توي بانك رو جستجو مي كنه يعني اگه يه كد از قبل بود و دوباره اون كد توي تكست باكس باشه اجازه ثبت نمي ده
اما توي اصلاح يه موردي هست
1- يه كدي كه از قبل توي بانك هست مي خوايم شرح كد رو اصلاح كنيم كه اين فانكشن جواب نمي دهد و كد تكراري رو بر مي گردونه
چه كار كنم

adinochestva
چهارشنبه 17 تیر 1388, 12:47 عصر
لحظه ی نمایش اطلاعات، کد قبلی رو توی یک متغیر نیگه دار، بعد از اصلاح، اگه همون کد قبلی بود چک نکن، اگه تغییر کرده بود با همین تابعی که داری چک کن.
راه دوستمون رو برگزين

sh2007
پنج شنبه 18 تیر 1388, 06:46 صبح

دوست من دستت درد نكنه با اين روش كه شما گفتي انجام شد ممنون:تشویق: