PDA

View Full Version : چرا همه مي گن جا نداريم؟

aminkk
چهارشنبه 17 تیر 1388, 12:53 عصر
به هر شركتي كه زنگ مي زنم و مي گم كه مي خوام بيام كار كنم قبول نمي كنن مي پيچونن.

خوب به هر حال بايد از يه جايي شروع كرد ديگه.
مي گين من دانشجو كه فقط مي تونم نيمه وقت كار كنم چه كار بايد انجام بدم؟

aminkk
چهارشنبه 17 تیر 1388, 19:25 عصر
اگر رزومه قابل قبولي داري ميل كن و بزار اونا زنگ بزنن ;)

رزومه هم ندارم مي خوام از حالا داشته باشم.
مي خوام شروع كنم حالا چي

MIDOSE
چهارشنبه 17 تیر 1388, 21:12 عصر
این عادت اغلب شرکت های نرم افزاری است(البته اگه بشه بهشون گفت شرکت) این طور جاها همیشه بهترین ها را می خواهند به انضمام کمترین دست مزد(یعنی بیشترین سود در کمترین زمان).

اما شما دوست عزیز :
ابتدا قابلیت ها و توانایی های خود را به سه دسته ی مسلط، نیمه مسلط و اشنا تقسیم کن. تمام چیز هایی که به نوعی به زمینه ی کاری مد نظرت مربوط می شه را با توجه به سه دسته ی فوق مرتب کن.

از طریق رزرومه یا تلفنی نمی تونی کار زیادی پیش ببری(البته برای من که این طور بود) وقتی خودت را از نزدیک ببیننند بهتر می تونند باهات حرف بزنند و در نتیجه بهتر با قابلیت هات اشنا می شوند.
یکی از دلایل مهم جنبه ی روان شناسی کاره همون کاری که خودمم انجام دادم.
طرز حرف زدن با طرف مقابل و گونه ی بیان کردن قابلیت هات خیلی تاثیر داره(90 درصد کار همینه).
این که شما می گی دانشجو هستم دلیل خوبی نیست یعنی چیزی نمی تونه مانعت باشه به شرطی که در مورد کارت مصمم باشی و البته توقع دستمزد زیاد هم نداشته باشه،در حد خرج روزانه(من تو دوران دانش اموزیم یاد گرفتم چطوری کاری دست و پا کنم).
برات یک مثال می زنم دیگه باقیش با خودت:
من می رم توی یک شرکت نرم افزاری قیافم از همون اول نشون می ده ادم ترسو غیر مصممی هستم(با توجه به حالاتم). وقتی شخص مورد نظر از قابلیت هام می پرسه از من با شک و تردید(و به قول معروفی ابکی) جواب می شنوه، من یکم سی شارپ بلدم کمی از از فناوری ها سرم می شه تو دانشگاه تئوری خیلی کار کردیم استادمون گفته ... و یک گروه هم با دوستم تشکیل دادم شکست خوردیم و...

یه چیز را بهت می گم یک شرکت(اگه واقعن شرکت باشه) بیشتر به جای این که به رزرومت توجه کنه به خلاقیت، حالات، مصمم بودنت و ... بیشتر توجه می کنه تا سابقه،در اصل رزرومه هم حالات را نشون می ده وقتی شخصی می ه دو سال سابقه ی کار دارم یعنی این که من تونستم دو سال از قابلیت ها استفاده کنم و در این مورد مطمئنم.
حالا اگه من بدین گونه پاسخ بدم:
من می تونم تحلیل به صورت شی گرا و تابع گرا را انجام بدم و این که در امر طراحی رابط کاربر هم دارای تسلط کامل هستم با موارد مثل برنامه نویسی با جاوا سی پلاس کار با منابع سیستم تسلط نسبی دارم و این که با فناوری های نوین همیشه اشنا هستم و به قول معروف می تونم خودم را با فناوری ها اپدیت کنم و دارای انعطاف بسیار در زمنیه تغیییر وظایف دارم یعنی همین الان می تونم کار تحلیل انجام بدم و یک ماه دیگه کار برنامه نویسی را و ....

خودت کدوم یک شخصیت را بیشتر دوست داری؟اولی یا دومی را.
فکر کنم منظور را گرفته باشی،فقط کافیه کمی به موارد گفته شده کمی دقت کنی(به اضافه ی سعی و تلاش).

موفق باشی

meysam41
شنبه 11 مهر 1388, 18:18 عصر
دوست عزیز
خودت رو دست کم نگیر. شما میتونی با نمونه کارها و رزومه ای که اماده می کنی شروع کنی. چند تا کار و پروژه از قابلیت های بالفعل خودتون رو انجام بده و سعی کن هیچ وقت نا امید نشی :تشویق:

Mamdos
شنبه 11 مهر 1388, 23:26 عصر
شرکت‌ها اگر بهشون ثابت بشه که براشون مفید هستی حتماً استخدامت می‌کنن. خودت رو بگذار جای اونا و سعی کن تصور کنی که در چه حالتی حاضرن استخدامت کنن.
بنابراین باید یه جایی مفید بودنت رو نشون بدی، مثلاً یه مدت حتی مجانی کار کنی فقط به قصد این که توانایی خودت رو ثابت کنی. یا این که پروژه‌ای رو خودت بگیری و با کیفیت خوب انجام بدی تا بتونی در رزومه‌ت بیاری. یا این که در پروژه‌های متن‌باز شرکت کنی تا نشون بدی که می‌تونی کار تیمی انجام بدی، توانایی خودآموزی داری و می‌تونی در توسعه‌ی نرم‌افزارهای واقعی کار کنی.
اینجا (http://bos.opatan.com/160/advice-for-computer-students/) و اینجا (http://bos.opatan.com/78/foss-projects-iranian-students/) رو هم پیشنهاد می‌کنم بخونی.

s.k711
یک شنبه 12 مهر 1388, 08:42 صبح
سلام دوست عزيز.
اميد.ارم بتوني كار و شغل مورد نظرت را پيدا كني.
اما ببين الان دوره پارتي و پارتي بازيه .
اگه پارتي گردن كلفت داشته باشب هر جا كه اراده كني ميتوني استخدام بشي حتي اگه مدركت سيكل باشه.
اين مهم نيست كه باسواد و كاربلد باشي چيزي كه مهمه اينه كه پارتي داشته باشي.
همين
اين توصيه را از يك كسي كه دلش سوخته بپذير.