PDA

View Full Version : سوال: كدام بهتر است؟

mehdimdp
چهارشنبه 17 تیر 1388, 18:57 عصر
سلام
من در بعضي فرمهام 2-3 تا جدول و حتي 2-3 تا كوئري كه به فرمهاي ديگه هيچ ارتباطي نداره ،گذاشته ام.
ميخواستم بدونم وقتي ميخوام از فرم خارج بشوم ،براي آزاد سازي فضاي رم بهتر است كدام دستور را اجرا كنم :

mytablel.active:=false

يا

mytabel.close

باتشكر

Nima NT
چهارشنبه 17 تیر 1388, 21:27 عصر
در دومی اتصال بسته میشه و فضا آزاد میکنه ولی در اولی فقط اون رو Suspend میکنه.

mehdimdp
چهارشنبه 17 تیر 1388, 23:39 عصر
يعني اگه من از close استفاده كنم . كافيه ؟

vcldeveloper
پنج شنبه 18 تیر 1388, 04:11 صبح
هر دو یک کار انجام میدن. فرق خاصی نمیکنه که از کدوم استفاده کنید.

mehdimdp
پنج شنبه 18 تیر 1388, 18:51 عصر
خب اين كار اصلا مناسب هست يا نه ؟
يعني برنامه نويس هاي حرفه اي جدول هايي كه براي مدتي غيرقابل استفاده هستند رو، چيكارشون ميكنند؟
و حالا اگه از close استفاده كرديم. وقتي بخوام دوباره به جدول دسترسي داشته باشم بايد از چه دستوري استفاده كنم ؟

vcldeveloper
جمعه 19 تیر 1388, 03:22 صبح
يعني برنامه نويس هاي حرفه اي جدول هايي كه براي مدتي غيرقابل استفاده هستند رو، چيكارشون ميكنند؟
گفتم که، هر دو یک کار انجام میدن، پس فرق خاصی نمیکنه از کدوم استفاده کنید. با هر کدوم که راحتر هستید، با همون کار کنید.

و حالا اگه از close استفاده كرديم. وقتي بخوام دوباره به جدول دسترسي داشته باشم بايد از چه دستوري استفاده كنم ؟
Open

skflower
چهارشنبه 31 تیر 1388, 05:23 صبح
سلام دوست عزیز. تمام کارهایی که گفتید به نظر من اصلاً مناسب نیستن. شما باید یک Data Module توی برنامه تون میذاشتید و تمام جداول و کوری ها رو روش میذاشتید. اینطوری لااقل اونایی رو که مشترک بودن تو چند تا فرم ازشون استفاده میکردید و بعدا از close و ... استفاده میکردید.

mehdimdp
چهارشنبه 31 تیر 1388, 19:32 عصر
سلام دوست عزیز. تمام کارهایی که گفتید به نظر من اصلاً مناسب نیستن. شما باید یک Data Module توی برنامه تون میذاشتید و تمام جداول و کوری ها رو روش میذاشتید. اینطوری لااقل اونایی رو که مشترک بودن تو چند تا فرم ازشون استفاده میکردید و بعدا از close و ... استفاده میکردید.

من دقيقا همين كار رو كرده ام . ولي اين كار رو براي جداولي كه در بيش از يك فرم استفاده ميشند انجام دادم.
به نظر من نيازي نيست كه بعضي از كوئري ها و يا جتي جداول رو در ديتاماژول بذاريم.

skflower
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 00:37 صبح
آهان. اگه برنامه تون تک فرمیه یا اصلاً datamodule به کارتون نمیاد که حرفی دیگس. ببخشید