PDA

View Full Version : اتصال کامپیوترها با Dialup Modem و وب سرویس

kitaro
چهارشنبه 17 تیر 1388, 19:28 عصر
سلام. والا من یه کار عجیب می خوام بکنم ولی خیلی بهش احتیاج دارم.

می خوام دو تا کامپیوتر رو که روی یکیش یه WebService وجود داره رو از طریق مودم Dialup به هم وصل کنم.
حالا دو تا مشکل هست یکی این که چجوری به هم وصل بشن. و یکی این که وقتی وصل شدن چجوری سیستم اولی به آدرس WebService سیستم دوم دسترسی پیدا کنه تا بتونه متدهای اون رو صدا بزنه؟؟
از هر روشی که نیاز به اینترنت ADSL نداشته باشه. چون اونجا از این چیزا نداره!!

اصلا همچین کاری شدنی هست یا نه؟

از اساتید می خوام که راهنمایی کنن. مرسی...

mamush
چهارشنبه 17 تیر 1388, 21:08 عصر
این پرسش بیشتر از اینکه به برنامه نویسی مرتبط باشه به شبکه ربط داره دوست عزیز.
مع الذالک راه کار خیلی ساده است.

Start >All Programs > Accessories > Communications > New Connection Wizard > Setup an advance connection

من با این روش و براحتی شعبات یک سازمان رو با پراکندگی جغرافیایی رو به هم وصل کردم.
دقت کنید وقتی کامپیوتر 1 شماره تلفن کامپیتور 2 رو می گیره و به اون وصل می شه
قواعد TCP/IP صادقه و بسادگی می تونین مثلاً به SQL Server هر یک از دو دستگاه
دسترسی داشته باشین.:لبخند:

kitaro
پنج شنبه 18 تیر 1388, 09:07 صبح
این پرسش بیشتر از اینکه به برنامه نویسی مرتبط باشه به شبکه ربط داره دوست عزیز.
مع الذالک راه کار خیلی ساده است.

Start >All Programs > Accessories > Communications > New Connection Wizard > Setup an advance connection

من با این روش و براحتی شعبات یک سازمان رو با پراکندگی جغرافیایی رو به هم وصل کردم.
دقت کنید وقتی کامپیوتر 1 شماره تلفن کامپیتور 2 رو می گیره و به اون وصل می شه
قواعد TCP/IP صادقه و بسادگی می تونین مثلاً به SQL Server هر یک از دو دستگاه
دسترسی داشته باشین.:لبخند:

ممنون دوست عزیز. این که شما می گید درست ولی مشکل من بیشتر اینجاست که IP کامپیوترها رو بعد از اتصال چجوری بدست بیارم؟ اگه یه کم این قضیه رو بازتر کنین ممنون می شم.

Soroush.Sarabi
پنج شنبه 18 تیر 1388, 10:05 صبح
دوست عزیز پیشنهاد می کنم که روی دستگاه مقصد که WebService قرار دارد یک سرویس DHCP و یک

سرویس RAS راه بندازی به این شکل وقتی که این سیستم و یا هر سیستم دیگه ای که وصل میشه یک IP

از رنج تعریف شده می گیره و Getaway در یافتی توسط سیستم اول همون IP سیستمی هست که روش

WebService نصبه سپس می تونی با استفاده از

using System.Net.NetworkInformation;
به اطلاعات شبکه دسترسی داشته باشی.

خوشبختانه هر دو سرویس سبک هستند و نیاز به دستگاه قوی ندارند.

موفق باشید.

mamush
جمعه 19 تیر 1388, 21:13 عصر
ممنون دوست عزیز. این که شما می گید درست ولی مشکل من بیشتر اینجاست که IP کامپیوترها رو بعد از اتصال چجوری بدست بیارم؟ اگه یه کم این قضیه رو بازتر کنین ممنون می شم.

عزیز جان گفتم قواعد TCP/IP صادقه ، یعنی اینکه شما براحتی می تونید از Computer Name سیستمی که بهش وصل میشید استفاده کنید. نیازی یه دانستن IP نیست