PDA

View Full Version : مشکل در بازشدن setupساخته شده باویژوال استدیودرdesktop

jeniferxp
جمعه 19 تیر 1388, 09:59 صبح
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان
من یک برنامه ویندوزی با سی شارپ ودیتابیس اکسس دارم که با استفاده از ویژوال استدیو setup آن را ساختم زمانی که برنامه setup رااجرا میکنم وبرنامه نصب میشه اگر توی مسیری که نصب شده برم وروی آیکن exeبرنامم کلیک کنم باز می شه ومشکلی نداره ولی من توی setupخواستم که یک آیکن هم در desktop ایجاد بشه ولی زمانی که روی این آیکن کلیلک می کنم پیغام میده که به دیتابیس دسترسی ندارم یعنی دیتا بیس باید حتما کنار آیکن exe برنامه باشه؟با وجود این که من در برنامه setup ویژوال استدیو دیتابیسم راهم addکردم ولی از طریق آیکن اجرایی که روی دسک تاپ هست نمی تونم برنامه را بازکنم لطفا راهنمایی کنید باید چه کار کنم
با تشکر

Reza_Yarahmadi
جمعه 19 تیر 1388, 10:08 صبح
مشکل شما به این خاطره که یه کپی از فایل اجرایی رو توی دسکتاپ آوردید در حالی که باید یه Shortcut از فایل اجرایی رو به دسکتاپ اضافه میکردید.

jeniferxp
جمعه 19 تیر 1388, 19:10 عصر
با تشکر
ولی من زمانی که add shortcut todesktopراکلیک می کنم زیرshortcutخط میکشه وزمانیکه buildsolutionرا میزنم solution را نمی سازد وپیغام fail میده به نظر شما مشکل از کجاست
خیلی برام مهم هست
با تشکر

hojjat_gh
جمعه 19 تیر 1388, 20:28 عصر
با سلام
دوست عزیز اگه موقع ساخت ستاپ از فایل اگزه یه شورت کات بسازید و اونو تو پوشه دسکتاپ قرار بدید فکر کنم نباید مشکلی پیش بیاد و به این شکل مشکل شما هم حل شدس

Reza_Yarahmadi
جمعه 19 تیر 1388, 22:26 عصر
ولی من زمانی که add shortcut todesktopراکلیک می کنم زیرshortcutخط میکشه وزمانیکه buildsolutionرا میزنم solution را نمی سازد وپیغام fail میدهفکر کنم شما بیرون VS یه shortcut درست میکنید و بعد اونو توی پروژه Add میکنید. اگه اینطوره این کار اشتباهه.
این مراحل رو انجام بدید:
بعد از اضافه کردن پروژه و فایلهای اون به پوشه Application Folder روی فایل اجراییتون در همین پوشه راست کلیک کنید و گزینه ...Create Shortcut to رو انخاب کنید. حالا این Shortcut رو به پوشه Desktop Folder منتقل کنید و نام اونو هر چیزی که میخواید قرار بدید(برای بهتر شدن ظاهر کار ، پسوند exe. رو حتما بردارید).
برای Programs Menu هم همین کارو دوباره انجام بدید.