PDA

View Full Version : تعريف كلاس Connection String

Iran58
جمعه 19 تیر 1388, 10:47 صبح
سلام

يك برنامه نوشته ايم برروي يك كامپيوتروsqlserverي بانام sa
حالا ما مي خواهيم برنامه راروي كامپيوترهاي ديگري نصب كنيم
مشكل من اينجاست كه بايدتمام آدرسهاي Connection Stringراتغييربدهم
آيا كلاسي رامي توانيم تعريف كنيم كه Connection Stringدريكجا تعريف كنيم وتمام فراخواني هاي مردنظرم راآنجا تغييربدهم

mn_zandy63
جمعه 19 تیر 1388, 14:41 عصر
یک راه اینه که داخل settings پروژه اضافه کنی و همیشه از اون استفاده کنی، اگه این کارت رو راه بندازه راحت تری. هر دفعه خواستی تغییرش بدی همونجا تغییر میدی.
و دیگه ایکه، آره میتونی یک کلاس Static تعریف کنی که ConnectionString رو خروجی بده، همه جا ازش استفاده کنی.
حتی میتونی conection string رو داخل یک فایل قرار بدی و اون کلاس در اولین درخواست از اون فایل بخونه و در دفعات بعدی مقدار داخلی خودش رو برگردونه.

majid325
جمعه 19 تیر 1388, 17:21 عصر
سلام
آيا كلاسي رامي توانيم تعريف كنيم كه Connection Stringدريكجا تعريف كنيم وتمام فراخواني هاي مردنظرم راآنجا تغييربدهم

اگر شما میخواهید که با تغییر cnnString در یک جا تمامی کلاینت ها متوجه اون تغییر شوند باید از معماری چند لایه استفاده کنید و هر لایه رو در یک ایستگاه نصب کنید .

ولی توضیح بالا نیازمند تسلط به WCF یا متد های همسان و معماری چند لایه هست ، اگه به توصیه mn_zandy63 عمل کنی و از setting استفاده کنی خیلی راحتری ، که استفاده از setting فقط باعث میشه با تغییر آدرس server بتونی دوباره آدرس جدید رو در هر کلاینت ثبت کنی.

Xcalivorse
شنبه 20 تیر 1388, 15:45 عصر
محاسن معماري چند لايه خودشو در اينجا نشون ميده. دوست عزيز اگر براي برنامه تو سيستم پيكربندي قبل از استقرار قرار بدهيد اين مشكل حل ميشه.

3411338M
دوشنبه 22 تیر 1388, 09:07 صبح
سلام
می تونید بگید که چطور میشه کلاس استاتیک ایجاد کرد
یا همون روشی که گفتید از یک فایل استفاده کنیم
اگر که یک نومنه کد برام بذارید ممنون می شوم

3411338M
دوشنبه 22 تیر 1388, 09:35 صبح
سلام
من پایگاهم رو داخل setting پروژه ام اضافه کردم
رشته اتصالم هم اینه :
SqlConnection sqlconnection1 = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");
موقعی که می خوام insert کنم عملیات درج درست انجام می شه و هیچ پیام خطایی هم بهم نمی ده
ولی وقتی که توی پایگاهم می روم هیچ رکوردی اضافه نمیشه
کسی می تونه بگه دلیلش چیه؟

bahar123
پنج شنبه 25 تیر 1388, 00:38 صبح
سلام
من پایگاهم رو داخل setting پروژه ام اضافه کردم
رشته اتصالم هم اینه :
SqlConnection sqlconnection1 = newSqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");
موقعی که می خوام insert کنم عملیات درج درست انجام می شه و هیچ پیام خطایی هم بهم نمی ده
ولی وقتی که توی پایگاهم می روم هیچ رکوردی اضافه نمیشه
کسی می تونه بگه دلیلش چیه؟

سلام
دوست عزیز شما باید کد Insert رو میداشتی نه کانکشن استرینگ.وقتی اتصال به پایگاه داده یک جا برقرار میشه پس مشکل از کانکشن استرینگت نیست

sahmah65
جمعه 26 تیر 1388, 23:04 عصر
باسلام

بهترین راه اینه که یه فرم ورود اطلاعات برای اتصال بسازی و رشته اتصال رو داینامیک بسازی

Iran58
شنبه 24 مرداد 1388, 14:36 عصر
باسلام

بهترین راه اینه که یه فرم ورود اطلاعات برای اتصال بسازی و رشته اتصال رو داینامیک بسازی
ميشه بيشترتوضيح بدهيد