PDA

View Full Version : انواع دستورهای اضافه کردن فایل کلاس به پروژه ASP.Net

Barbababak
پنج شنبه 22 بهمن 1383, 18:40 عصر
من یه فایل Classes.cs دارم که می‌خوام به تمام صفحه‌هایی که با ASP.Net می‌نویسم اضافه کنم. این فایل رو توی روت اصلی سایت گذاشتم. برای اضافه کردن اون فایل به همه پروژه‌های ASP.Net تو سایتم از دستور #include استفاده کردم اما چیز جالبی نبود چون تو Borland C# Builder نمی‌تونستم از امکان Auto Compelete Code استفاده کنم.
می‌خوام ببینم دستورهای دیگه‌ای هم برای Include کردن تو دات نت هست؟
از همه ممنونم

M.GhanaatPisheh
جمعه 23 بهمن 1383, 02:09 صبح
using ?!!!

Behrouz_Rad
جمعه 23 بهمن 1383, 07:21 صبح
دستور include که در ASP کلاسیک استفاده می شد و برای یکپارچگی با ASP.NET هنوز نیز استفاده می شود.
اگر فایل شما یک کنترل کاربری است می توانید آن را به شکل یک User Control‌ در آورید و با دایرکتیو Register از آن استفاده کنید.
اگر فایل شما یک کلاس شامل تعدادی شی، روال، رویداد یا .... آن را به شکا یک NameSpace در کلاس استفاده کنید.
موفق باشید.

Barbababak
شنبه 24 بهمن 1383, 20:42 عصر
خیلی ممنون می‌شم اگه هم برای using و هم برای Namespace ساختن مثال بزنید
وقتی Namespace به نام NameSP تو یه فایل به اسم file.aspx تو شاخه اصلی سایت ساخته شد چطور می‌شه اونو به دو روش بالا به برنامه اضافه کرد تا متدهای اون قابل فراخوانی باشه؟
در حقیقت من یه فایل به نام classes.aspx تو فولدر اصلی دارم که توش پر از کلاسهای مفید برای برنامه نویسی هست و اون رو include می‌کنم اما با این کار نمی‌تونم از Auto Complete کردن کد تو VS.Net یا Borland C# Builder استفاده کنم.
ممنونم

M.GhanaatPisheh
دوشنبه 26 بهمن 1383, 00:29 صبح
ببینید فرض می کنیم شما یه class از یه جا پیدا کردی و می خوای توی Projectت ازش استفاده کنی.
فکر کنم مشکل همین باشه.
اول تعریف namespace : بوسیله namespace دسته بندی منطقی کلاسها صورت میگیره یعنه مثلا کلاسهای دو اتومبیل میتونن توی یه namespace به اسم car قرار بگیرن

حلا میخواید از classی که دارید توی پروژه جدیدتون استفاده کنید
توی VS.NET روی solution تون Right Click کنید و Add Existing Item رو انتخاب کنید و کلاس مورد نظر رو به پروژه اضافه کنید
حالا اول کدهای هر فرمی یا هر کلاسی که میخواید از اون کلاس استفاده کنید بنویسید :

using YourNameSpace;
حالا از هر کدوم از کلاسهای NameSpace که می خواید استفاده کنید.

Barbababak
چهارشنبه 28 بهمن 1383, 14:03 عصر
مرسی با راهنماییت مشکلم برطرف شد