PDA

View Full Version : سوال: شناسایی ( بار کد ) در ویژوال بیسیک

iranian-pc
شنبه 20 تیر 1388, 23:14 عصر
کسی میدونه چطوری میشه وی بی رو با( بار کد ) ارتباط داد

حتما شما هم دیده اید که در فروشگاه های زنجیره ای از یک دستگاه برای شناسایی کالا

استفاده میکنند و تا بارکد رو بهش نشون میدهند نرم افزار شناسایی میکنه و نام کالا و

قیمتش رو نشون میده

میخواستم طرز کدنویسی و کلا هر چیزی که مربوط به این موضوع هست رو یکی توضیح بده

http://www.zrox.net/Personal/images/barcode.png

vahid_d_0101
شنبه 20 تیر 1388, 23:30 عصر
با سلام
چند نمونه از بارکد ریدر هایی که من دیدم کارذ خواصی انجام نمیدادند
این بارکد خوان ها به پورت usb یا همون پورت کی بورد وصل میشن و وقتی روی جنس گرفته و کلید ریدر را زدید یک کد از طرف دستگاه به سیستم میاد مثل این که روی یه تکست باکس بروی و چیزی را تایپ کنی
کاری که باید بکنی فکوس را روی تکست باکس ببری و بعد از زدن دکمه دستگاه خودش عدد را داخا تکست باکس مینویسه

iranian-pc
یک شنبه 21 تیر 1388, 11:23 صبح
از دوستمون vahid_d_0101 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=50073) تشکر میکنم اما من طرز کد نویسی اش رو میخوام هر کسی که بلده بگه ؟؟؟؟

Mani_rf
یک شنبه 21 تیر 1388, 13:08 عصر
سلام
دستگاه های بارکد خوان به دو روش به دستگاه متصل می شوند.
1- از طریق پورت USB
2- متصل شدن به ورودی PS2 (در سر راه صفحه کلید)

در هر کدام از این دو روش مانند یک دستگاه ورودی همچون صفحه کلیدی عمل می کنند که بارکد را خوانده و به شکل اعداد به سیستم انتقال می دهد.

برای استفاده از آن فقط کافیست که فکوس روی TextBox یا کنترل مورد نظر دیگر قرار داشته باشد تا بارکد خوانده شده در آن تایپ شود.

:لبخند:

vahid_visualbasic
چهارشنبه 31 تیر 1388, 13:08 عصر
این فرموده شما که تکست باکس باید فوکوس رو در اختیار بگیره درسته ولی کار تمام نیست
بعد از اینکه سریال جنس یا همان بارکد وارد تکست باکس شد لازم است توسط کاربر یک اینتر زده بشود تا نرم افزار سریال رو بشناسه واسه همین برنامه نویسا از روشی استفاده میکنن که به محض وارد شدن عدد در تکست باکس البته عمل اینتر شدن انجام بشه و این کار خیلی اسونه شما باید برنامه رو جوری تنظیم کنید که به محض رسیدن عدد به 13 رقم به مرحله بعد بره 13 استاندارد بارکد هست....

sohrab o
چهارشنبه 31 تیر 1388, 14:31 عصر
عزیزم سوالت گنگه!منظورت از کد نویسی چیه؟

reghbali06
چهارشنبه 31 تیر 1388, 15:07 عصر
من چند وقت پیشتر روی نوشتن برنامه ای برای دستگاه fingerprint (انگشت نگار) کار می کردم به همراه این دستگاه یک dll بود که به کمک آن به راحتی می شد با fingerprint ارتباط برقرار کرد احتمالا دستگاه barcode reader نیز باید چنین باشد.

majjjj
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 08:47 صبح
این فرموده شما که تکست باکس باید فوکوس رو در اختیار بگیره درسته ولی کار تمام نیست
بعد از اینکه سریال جنس یا همان بارکد وارد تکست باکس شد لازم است توسط کاربر یک اینتر زده بشود تا نرم افزار سریال رو بشناسه واسه همین برنامه نویسا از روشی استفاده میکنن که به محض وارد شدن عدد در تکست باکس البته عمل اینتر شدن انجام بشه و این کار خیلی اسونه شما باید برنامه رو جوری تنظیم کنید که به محض رسیدن عدد به 13 رقم به مرحله بعد بره 13 استاندارد بارکد هست....

نیازی به این کار نیست همه دستگاه های بارکد ریدر چندین نمونه بارکد برای تنظیم همراهشون تو کاتولوگ دستگاه دارن که یکی از اونها برای کلید اینتر هست و اگه شما اون بارکد رو موقع باز کردن بسته یا هرزمان دیگه ای با دستگاه بخونید خودش براتون کلید اینتر رو وارد میکنه علتش هم اینه که همه بارکد های تولیدی این کلید اینتر رو تو خودشون ایجاد میکنن

vahid_visualbasic
شنبه 03 مرداد 1388, 01:38 صبح
نیازی به این کار نیست همه دستگاه های بارکد ریدر چندین نمونه بارکد برای تنظیم همراهشون تو کاتولوگ دستگاه دارن که یکی از اونها برای کلید اینتر هست و اگه شما اون بارکد رو موقع باز کردن بسته یا هرزمان دیگه ای با دستگاه بخونید خودش براتون کلید اینتر رو وارد میکنه علتش هم اینه که همه بارکد های تولیدی این کلید اینتر رو تو خودشون ایجاد میکنن

درسته ولی این امکان از بارکدخوان های لیزری به بعد اضافه شده بارکدخوان های نوری این توانایی رو ندارن !
در نرم افزارهایی که بارکد رو ساپورت میکنن نگاه کنید و تست کنید در تکست باکس در قسمتی که بارکد باید وارد شود عددی رو دستی تایپ کنید به محض رسیدن عدد به 13 رقم عمل اینتر توسط نرم افزار انجام میشه!

HjSoft
شنبه 03 مرداد 1388, 10:41 صبح
دوست عزيز ، اگر منظورتون استفاده از باركد ريدر هست كه دوستان توضيح دادن . امام اگه سوالاتون درباره نحوه ساخت اين نوع باركد ها هست . بايد بگم اين نوع باركد ها رو سخت ميشه با كد نويسي انجام و براي دقت و صحت بيشتر از فونتهاي مخصوص اين زمينه بايد استفاده كرد . بنده استفاده كرده ام و مشكلي نداشته . اگه لازمه اينجا آپلود كنم.

powerboy2988
شنبه 03 مرداد 1388, 11:43 صبح
آقای wolf-sky ممکنه سورسشو بزاری؟
منم می خوام تو یک پروژه از دستگاه بارکد خوان استفاده کنم..
تنها شبهه ای که توش دارم اینه که چطوری واسه هر شخص یک بارکد تولید میشه..

sohrab o
شنبه 03 مرداد 1388, 12:17 عصر
آقای wolf-sky ممکنه سورسشو بزاری؟
منم می خوام تو یک پروژه از دستگاه بارکد خوان استفاده کنم..
تنها شبهه ای که توش دارم اینه که چطوری واسه هر شخص یک بارکد تولید میشه..

واسه هر شخص؟!!!!!!!!!!!!!

powerboy2988
شنبه 03 مرداد 1388, 12:46 عصر
آره دیگه...
چون مثلا شاید بخوایم ورود و خروج هر شخص رو کنترل کنیم

sohrab o
یک شنبه 04 مرداد 1388, 02:49 صبح
بعضی از نرم افزار ها و نمونه سورس ها برای طراحی بارکد وجود داره که با یه جستجو ساده میتونید پیدا کنید.

HjSoft
یک شنبه 04 مرداد 1388, 09:01 صبح
دوست عزيز اين كد نيست ، يك فونت هست . شما براي توليد باركد خاص ميتوني از تابع Randomize استفاده كني . مثلا چند تا Randomize رو به هم بچسبوني يك كد مثلا 10 رقمي دربياري بعد فقط كافيه مثلا در كريستال ريپورت يك فيلد بذاري و از اين فونت استفاده كني كه خيلي هم دقيق هست.
اينم يك نمونه كارت كه در كريستال ريپورت ايجاد شده .

powerboy2988
یک شنبه 04 مرداد 1388, 10:25 صبح
بارکدش چطوری تولید میشه؟؟؟؟؟؟؟

HjSoft
یک شنبه 04 مرداد 1388, 11:59 صبح
هزاران بار گفتم كه اين توسط يك فونت توليد ميشه . يعني يك فونت استاندارد داره به نام IdAutomation
اگر پيدا نكرديد ، براي دريافت اين فونت مي تونيد pm بديد .

sohrab o
یک شنبه 04 مرداد 1388, 12:23 عصر
هزاران بار گفتم كه اين توسط يك فونت توليد ميشه . يعني يك فونت استاندارد داره به نام IdAutomation
اگر پيدا نكرديد ، براي دريافت اين فونت مي تونيد pm بديد .

دوست عزیز اگر لطف کنید اینجا واسه همه بزارید متشکر میشم

sohrab o
یک شنبه 04 مرداد 1388, 12:40 عصر
این هم تعداد سورس کد نمونه واسه کار با براکد خوان
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=168541&page=6

sohrab o
یک شنبه 04 مرداد 1388, 12:42 عصر
[QUOTE=sohrab o;765129]این هم تعداد سورس کد نمونه واسه کار با براکد خوان
نمونه سورس بارکد خوان (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=168541&page=6)

HjSoft
یک شنبه 04 مرداد 1388, 17:31 عصر
اينم تقديم به دوستان خوبم ! http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=765378#post765378

mmssoft
سه شنبه 13 مرداد 1388, 13:28 عصر
این هم لینک دانلود IDAutomation. ولی حجمش خیلی زیاده!:گیج:

دانلود (http://www.regnow.com/softsell/visitor.cgi?affiliate=19393&action=site&vendor=3482&ref=http%3A%2F%2Fwww.idautomation.com%2Flabelsoftw are%2FIDAutomation_BarcodeLabelSetupDEMO.zip) - حجم : 23.51 مگابایت

powerboy2988
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 08:43 صبح
من می خوام این کدی که تو picturebox برای بارکد ایجاد میشه رو به کریستال بفرستم.
چیکار باید بکنم؟

HjSoft
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 14:27 عصر
دوست عزيز اين سوالات ، بدون جستجو شما ، كم كم داره باعث نقض قوانين مي شود . لطفا لينكي را كه بنده در بالا گذاشته ام مرور كنيد . يك فونت هست كه هرجا كه برنامه اي فونت بگيري ، اعم از Vb و Crystall و بيشتر محيط هاي تحت ويندوز ، كاربرد داره ، شما فقط بايد اون رو روي فرم بزاري و به بانك وصلش كنيد ./.

powerboy2988
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 14:54 عصر
من سرچ کردم. برنامه ی شما رو هم دریافت کردم.
خوب نتونستم اون اطلاعاتمو بفرستم به crystal.
میگین چیکار کنم؟؟؟

powerboy2988
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 21:28 عصر
کل این برنامه هایی که گذاشتین، اون بارکد رو داخل خاصیت picture ، کلاس Picturebox ذخیره می کنه، اما وقتی می خوام این مقدار رو پاس بدم جایی ، بهم صفر بر می گردونه، نمیدونم چرا اینجوریه

HjSoft
جمعه 16 مرداد 1388, 09:57 صبح
دو تا پيشنهاد :
1 - اون آدرسي كه من معرفي كردم رو برين و اون فونت رو دانلود كنيد .
2 - اول ياد بگيريد تو كريستال چه طور بايد از فونت استفاده كنيم ؟ اصلا چه طور از يك Field استفاده كنيم .