PDA

View Full Version : سوال: از چند روز پیش به صورت ناگهانی Sessionهای ایجاد شده از یک کامپیوتر یکی می‌شوند

SabaSabouhi
یک شنبه 21 تیر 1388, 10:45 صبح
با سلام
از چند روز پیش با مشکلی مواجه شدم. هنگام Debug برنامه وقتی دو IE رو باز می‌کنم مقادیر موجود در Session دو Browser یکی هستند و تمام کارها رو به هم می‌ریزن.
تا پیش از این، هرگز هم‌چنین چیزی رو ندیده بودم و همیشه هم با حداقل دو یا سه Browser هم‌زمان کار می‌کردم.
Cookieها رو پاک کردم نشد، از FireFox هم استفاده کردم اما مشکل حل نشد.
Visual Studio 2008 - Framework 3.5 - IE 8 - FireFox 3

از یکی از استادها شنیده بودم که در این تالار این مساله قبلاً حل شده ( توسط آقای وحید نصیری ) اما هر چه جست‌وجو کردم چیزی پیدا نکردم.

صبا صبوحی

SabaSabouhi
یک شنبه 21 تیر 1388, 12:24 عصر
با سلام
کنترل کردم و دیدم که SessionIDها یکی هستن، یعنی برای Browser دوم همان SessionID قبلی صادر می‌شود.
در ضمن هر دو Browser از منوی Start اجرا شدن ( یعنی دومی از داخل اولی اجرا نشده )

صبا صبوحی

SabaSabouhi
دوشنبه 22 تیر 1388, 11:27 صبح
با سلام
هیچ‌کس کمک نمی‌کنه؟

صبا صبوحی

milade
دوشنبه 22 تیر 1388, 11:46 صبح
سلام .
مشکلت رو بیشتر توضیح بده ، یعنی فرضاً وقتی دو تا یوزر متفاوت داری این جوریه ؟ ( میشه یکی ؟ )
یه راهش استفاده از GUID ها هست ... ( البته همین جوری میگم و تست نشده )

موفق باشید

SabaSabouhi
دوشنبه 22 تیر 1388, 15:18 عصر
با سلام
دقیقاً به این شکل عمل می‌کنم.
همیشه دو تا IE رو باز می‌کنم و بعد برنامه رو برای Debug اجرا می‌کنم که خودش یه Browser جدید رو باز می‌کنه. در واقع می‌شه سه تا Browser.
و تو هر کدوم از این پنجره‌ها یه کاری رو انجام می‌دم ( مثلاً یکیش تو صفحه‌ی مدیریت هست، یکی تو صفحه‌ی کاربران و ... )
از چند روز پیش که مشکل پیدا شده گفتم بالای صفحه SessionID رو چاپ کنه که خیلی جالبه، چون هر دو تا IE که جداگانه باز شدن SessionID یکسان دارن و این آخری که توسط Visual Studio باز می‌شه SessionID اش فرق می‌کنه.
من تا قبل از این همیشه همین‌کار رو می‌کردم و هرگز هم مشکلی نداشتم.
چند مرتبه هم تمام مخلفات IE رو شامل داده‌ها، History، Cookies و غیره رو هم پاک کردم
ولی مشکل حل نشد که نشد.

امیدوارم توضیح کامل داده باشم و شما هم یه راه حلی به من نشون بدین.

صبا صبوحی

milade
دوشنبه 22 تیر 1388, 15:40 عصر
سلام .

از کنترلهای Asp که استفاده نمیکنید ؟

SabaSabouhi
سه شنبه 23 تیر 1388, 10:21 صبح
سلام .

از کنترلهای Asp که استفاده نمیکنید ؟

با سلام
منظورتون کدوم کنترل‌ها هست؟
من هیچ کار جدیدی انجام ندادم، همون چیزی هست که مدت‌هاست داره کار می‌کنه.

فقط اخیراً از Framework 1.1 به Framework 3.5 ارتقاء دادم و هیچ چیزی رو هم تغییر ندادم.

صبا صبوحی

SabaSabouhi
سه شنبه 23 تیر 1388, 10:41 صبح
با سلام
یه چیز دیگه که کنترل کردم اینه که وقتی از دستگاه خودم به server اصلی وصل می‌شم این مشکل وجود داره یعنی دو تا Browser جداگانه SessionID یکسان دریافت می‌کنن ولی وقتی روی خود Server دو تا Browser باز می‌کنم این مشکل وجود نداره.
یعنی هر چی هست یه مشکلی روی دستگاه من به وجود اومده. اما نمی‌دونم چیه.

صبا صبوحی

milade
سه شنبه 23 تیر 1388, 12:40 عصر
من هیچ کار جدیدی انجام ندادم، همون چیزی هست که مدت‌هاست داره کار می‌کنه.

فقط اخیراً از Framework 1.1 به Framework 3.5 ارتقاء دادم و هیچ چیزی رو هم تغییر ندادم.
سلام
اگه از کنترلهای لاگین Asp.Net استفاده کنید چون یه سشن مخصوص ساخته میشه احتمال داره یکی بشه .
موفق باشید

SabaSabouhi
چهارشنبه 24 تیر 1388, 11:15 صبح
سلام
اگه از کنترلهای لاگین Asp.Net استفاده کنید چون یه سشن مخصوص ساخته میشه احتمال داره یکی بشه .
موفق باشید

با سلام
خیر از کنترل‌های login استفاده نمی‌کنم.

یعنی بعد از چند روز هیچ نظری، پیش‌نهادی، راهنمایی‌ای چیزی نباید دریافت کنم؟

در انتظار یاری دوستان
صبا صبوحی

hosseinab
چهارشنبه 24 تیر 1388, 11:21 صبح
sessionState چيه؟ مقدار پيش فرض inproc هست كه در اين حالت امكان نداره سشن ها يكي بشه ولي در حالت هاي ديكه سشن هاي مرورگر هاي يكي ميشه

SabaSabouhi
چهارشنبه 24 تیر 1388, 14:50 عصر
sessionState چيه؟ مقدار پيش فرض inproc هست كه در اين حالت امكان نداره سشن ها يكي بشه ولي در حالت هاي ديكه سشن هاي مرورگر هاي يكي ميشه

با سلام
بله مقدار اون همون Inproc هست.

<sessionState mode="InProc" cookieless="false" timeout="35" />

صبا صبوحی